+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
  1. Protestatar mort. :(

    #1
    Membru - Gold Nova III MoTaNu` RaW's Avatar
    Member since
    Feb 2017
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,162
    Last username
    *MuHaHaHa* ~pF~ * KidduT * dMG#>> MoTaNu` RaW
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 2 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Protestatar mort. :(

    Un dosar penal a fost deschis de poliţiştii şi procurorii din Teleorman, după moartea unui bărbat de 68 de ani, care a participat la mitingul din Bucureşti, de pe 10 august. Acesta a avut nevoie de îngrijiri medicale în Piaţa Victoriei, unde i s-a făcut rău. Le-a spus medicilor de la SMURD că suferă de mai multe boli, dar a refuzat în acel moment să fie transportat la spital. Câteva zile mai târziu, a ajuns în stare gravă la Spitalul din Alexandria, unde a şi murit. Rudele se întreabă acum dacă nu există vreo legătură între evenimentele din Piaţa Victoriei şi înrăutăţirea stării sale de sănătate.


    Soția protestatarului mort: Mi-a povestit că i-au pulverizat gaze şi i-a dat sânge şi pe nas, şi pe gură.

    -Înainte să meargă la proteste se simţea rău?

    -Nu, nu se simţea rău. El avea probleme cu inima şi anemia.

    Bărbatul fusese la mitingul anti-PSD cu încă 14 prieteni. Mulţi dintre ei se tem că substanţele iritante împrăştiate de jandarmi i-au grăbit sfârşitul bărbatului de 68 de ani, oricum ros de suferinţe.

    Constantin Vai, martor: Ştiţi cum este asta, mortul e vinovatul. Dar și dacă ar fi fost bolnav poate asta i-a cauzat decesul sau i-a grăbit decesul.

    Tufă Mişu, martor: I-a dat sângele pe nas și pe gură lui Iliuţa, clocotea. L-am luat, nici eu nu mai vedeam bine, m-am dus în spate la SMURD. Acolo l-am băgat la urgență, l-au pus pe un scaun, au văzut că nu îi pot opri hemoragia, l-au întins pe o targă, după 15 minute l-au stabilizat și am plecat de acolo.

    Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă confirmă faptul că bărbatul a apelat la medicii SMURD în acea seară. Au vrut să îl ducă la spital, însă acesta a refuzat.

    Soţia bărbatului decedat: Rău i-a fost după 4 zile. Îi era cald şi i s-a făcut rău.

    A ajuns în cele din urmă la Spitalul din Alexandria, cu hemoragie internă. Nu a mai putut fi însă salvat.

    ADMINISTRATOR+VIP --> Furien.WarGods.Ro

  2. Protestatar mort. :(

    #2
    VIP wGods | Toxic's Avatar
    Member since
    Mar 2013
    Location
    Bacau
    Posts
    2,406
    Last username
    ToxicToxic wGod|Toxic wGod|Dreamer
    Mentioned
    25 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu inteleg ce căuta acolo. Era de așteptat ca la miting să se lase cu incidente, mai ales în Romania.
    Vinovați sunt rudele apropiate, știind că omul suferă de anumite boli, dar totuși l-au lăsat să participe.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage