-- Closed Thread
Results 1 to 7 of 7
  1. Propunere banuri

    #1
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Propunere banuri

    Salut astăzi vin cu o propunere legata de banuri.
    După cum unii știți sau nu știți pentru quit wcd sau refuz wcd se da ban 10000 de minute.
    Eu propun sa se schimbe timpul de la ban pentru motivele de mai sus la permanent.
    Sa va zic și de ce. În general când cineva iese de la wcd sau refuza e clar ca are ceva nu înțeleg de ce mereu la fiecare săptămână trebuie ca adminii sa îi ia la wcd pe aia care oricum o sa refuze sau chiar sa intre cu alt nume și sa continue sa joace fără ca noi sa știm cine este defapt (cazul vechiului slot Kriza pentru cine știe situația). Ar fii chiar situații când jucătorul care a refuzat sa facă wcd sa revină și când îl punem iar sa nu mai aibă cod si poate sa rămâna deși a jucat cu cod pe server sau după ce îl vedem curat sa joace cu un cod mai silentios.
    În cazul în care sunt greseli gramaticale în propunere am facut-o de pe telefon și mai am și autocorector și mă și încurc uneori în taste.
    Last edited by ~HYXUL~; 04-01-2019 at 11:25 PM.
    Жу жръфш тж эхфэтъорж эж фъ жу флихпл кл фпулфп.















    Sunt curios daca cineva descifreaza mesajul. Desi nici nu cred ca va incerca cineva.

  2. Propunere banuri

    #2
    Banned Blue01's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    1,883
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    57 Post(s)
    Achievements Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Sunt totusi ar fi bine ca permanent sa de fea cand cineva iese de mai multe ori gen ai refuzat o data a doua oara daca mai refuzi iti iei adio

  3. Propunere banuri

    #3
    Membru - Silver II Rafaly1's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Posts
    35
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Mi se pare corect.

  4. Propunere banuri

    #4
    Membru - Silver Elite Master Serujio's Avatar
    Member since
    Mar 2018
    Location
    Sighisoara
    Posts
    459
    Last username
    Adi Mafiotu
    Mentioned
    7 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu sunt de acord cu propunerea,si frumos ar fi sa se faca pe toate srv dar nu cred ca ar fi posibil deoarece fiecare owner gândește diferit. Oricum eu sunt

  5. Propunere banuri

    #5
    Membru - Silver Elite Master Fich's Avatar
    Member since
    Dec 2018
    Location
    Drobeta Turnu Severin
    Posts
    255
    Last username
    Barlydd Antid0t
    Mentioned
    19 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Mi se pare o idee buna .

  6. Propunere banuri

    #6
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,106
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Sa ti explic de ce nu se da permanent. 99% din jucatori au IP dinamic, adica si l pot schimba oricand, fara efort, ceea ce inseamna ca tu degeaba ii dai ban permanent pe IP-ul pe care l-a avut pe server, intr-un minut isi schimba IP-ul si intra pe server.
    Dar problema vine ca un IP ramane banat permanent, IP care poate fi repartizat la un alt jucator nevinovat, iar atunci cand vrea sa intre pe server, surpriza, are ban fara sa fi facut ceva.
    Un timp de 10000 min e arhisuficient pentru unul cu IP static pentru a intelege ca are ban pe server.
    Oricum pentru cineva cu IP dinamic un ban permanent e ca si un kick
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg

    Like MoTaNu` RaW, ~Life~, Blue01 a dat Like acetui post

  7. Propunere banuri

    #7
    Moderator:
    Programare
    ~Wolf~'s Avatar
    Member since
    Jan 2017
    Location
    Dark abyss
    Posts
    3,092
    Last username
    GaBiTzU M@riju@n@ |Wolf| WarGods | Wolf
    Mentioned
    39 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Given 1 Days Registered 3 Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by ~AngeL~ You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Sa ti explic de ce nu se da permanent. 99% din jucatori au IP dinamic, adica si l pot schimba oricand, fara efort, ceea ce inseamna ca tu degeaba ii dai ban permanent pe IP-ul pe care l-a avut pe server, intr-un minut isi schimba IP-ul si intra pe server.
    Dar problema vine ca un IP ramane banat permanent, IP care poate fi repartizat la un alt jucator nevinovat, iar atunci cand vrea sa intre pe server, surpriza, are ban fara sa fi facut ceva.
    Un timp de 10000 min e arhisuficient pentru unul cu IP static pentru a intelege ca are ban pe server.
    Oricum pentru cineva cu IP dinamic un ban permanent e ca si un kick
    Respins.Banul pentru refuz wcd ramane cum era stabilit.
    Tutoriale C++: CLICK AICI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage