-- Closed Thread
Results 1 to 6 of 6

Thread: [UnBan] n'moRe

  1. [UnBan] n'moRe

    #1
    Membru - Silver I nevermoRe ッ's Avatar
    Member since
    Aug 2018
    Posts
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Threads 1 Days Registered 3 Total Posts 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    [UnBan] n'moRe

    NUME: n'moRe
    IP: -
    VARSTA: 20
    STEAM ID: STEAM_0:0:129450614
    ID DE STEAM: Unde-i logica cu asta?
    DATA: Ieri
    ORA: 21 ora parca
    HARTA: forest
    ADMIN: Ceva cu marian sau mario
    ADMINII PE SERVER: Un helper nu am idee cum il chema.
    MOTIV: No.wcd desi nu au trecut nici 2 minute decand mi-au cerut wcd + ca nu a zis motivul pentru ca vrea. N-a vazut in viata lui 20 sec pe forest si im cere wcd in 2019 care e inuti.
    DOVEZI: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    MENTIUNI: Nu mai cereti wcd ca e inutil, degeaba dai scan daca ai un cod pe stick, daca scoti stick-u din pc inainte sa dai scan, cod-ul de opreste iar wcd-ul nu il detecteaza, asa este si cu cfg-ul, daca ai un cfg, il stergi si dupa dai scan, nu apare. Invati si voi mecanismul unui wcd si dupa cereti asa anapoda.

  2. [UnBan] n'moRe

    #2
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,099
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    MENTIUNI: Nu mai cereti wcd ca e inutil, degeaba dai scan daca ai un cod pe stick, daca scoti stick-u din pc inainte sa dai scan, cod-ul de opreste iar wcd-ul nu il detecteaza, asa este si cu cfg-ul, daca ai un cfg, il stergi si dupa dai scan, nu apare. Invati si voi mecanismul unui wcd si dupa cereti asa anapoda.
    Zau? Chiar asa este?
    Imi pare rau sa te anunti, insa wCD preia si "memoria" CS-ului, adica, o data ce un cod a fost injectat in CS, chiar din afara (cum e cazul stick-ului), wCD il detecteaza . Lasa-te de afirmatii false.
    Iti dau unban fiindca ai fost admin aici si stiu ca joci curat.
    IP: -
    Nu e degeaba pus acolo
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg

    Like nevermoRe ッ a dat Like acetui post

  3. [UnBan] n'moRe

    #3
    Membru - Silver II bricheta.cfg's Avatar
    Member since
    Aug 2016
    Posts
    38
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    De cand trebuie sa zic motivul pentru care vreau wcd? Daca ti s-a cerut wcd inseamna ca esti suspect de cod, logic nu?

    Si da, ai dreptate, nu am vazut in viata mea 20 sec pe forest, imi pare rau, esti cel mai tare <3
    Like gdm155 a dat Like acetui post

  4. [UnBan] n'moRe

    #4
    Membru - Silver I nevermoRe ッ's Avatar
    Member since
    Aug 2018
    Posts
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Threads 1 Days Registered 3 Total Posts 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by ~AngeL~ You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Zau? Chiar asa este?
    Imi pare rau sa te anunti, insa wCD preia si "memoria" CS-ului, adica, o data ce un cod a fost injectat in CS, chiar din afara (cum e cazul stick-ului), wCD il detecteaza . Lasa-te de afirmatii false.
    Iti dau unban fiindca ai fost admin aici si stiu ca joci curat.

    Nu e degeaba pus acolo
    Am testat chestiile astea, crede-ma, nu-l detecteaza Nici cfg-ul daca-l stergi si nici cod-ul. Cand ma jucam la Warnight-uri si ii prindeau pe aia cu aim, cand dadeam scan le arata ca-s curati. =]] P.S. nu-mi las ip-ul public pentru ca exista riscul de flood, ti l-am lasat in privat.

    Quote Originally Posted by bricheta.cfg You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    De cand trebuie sa zic motivul pentru care vreau wcd? Daca ti s-a cerut wcd inseamna ca esti suspect de cod, logic nu?

    Si da, ai dreptate, nu am vazut in viata mea 20 sec pe forest, imi pare rau, esti cel mai tare <3
    Este esential sa spui si motivul, sunt multi care cer wcd doar sa fie cerut.

    Si stiam ca-s cel mai tare, mersi <3
    Last edited by nevermoRe ッ; 12-01-2019 at 02:11 PM.
    Dislike ~TraNda~ a dat Dislike acetui post

  5. [UnBan] n'moRe

    #5
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,020
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by nevermoRe ッ You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    degeaba dai scan daca ai un cod pe stick, daca scoti stick-u din pc inainte sa dai scan, cod-ul de opreste iar wcd-ul nu il detecteaza
    In primul rand, cheat-ul nu se opreste (decat daca, din ceva motive, da crash - in acest caz cel mai probabil va da si hl-ul crash [caz in care nu vei putea da scanare wCD]). In al doilea rand, este un bug in API-ul de la Windows; acest bug va fi rezolvat in wCD cu urmatorul update (pana maine seara sper sa-l finalizez). In al treilea rand, nu se manifesta in toate cazuriile - doar in unele cazuri speciale; au fost multi prinsi care au incercat aceasta metoda (vezi generic hidden cheat).

    Problema cu aceasta detectie va fi rezolvata, deci nu iti fa probleme. Se vor adauga si alte noi mecanisme, totodata, de detectie.


    Detectia CFG-urilor, asa cum am mai spus, este inutila. De aceea nici nu mi-am pierdut vremea sa creez ceva special pentru cfg-uri. Cheat-urile sunt marea problema, nu niste cfg-uri.
    *****************

    Like ~Life~, ~TraNda~ a dat Like acetui post

  6. [UnBan] n'moRe

    #6
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,099
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Stii ca ti se poate afla IP in maxim 5 minute, nu?
    Ai primit unban.
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage