+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
  1. Elevii ar putea primi câte 10 lei pentru fiecare zi de şcoală fără absenţe

    #1
    Membru - Gold Nova III k1dda's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Location
    Botosani
    Posts
    1,816
    Last username
    k1dda wLady | k1dda
    Mentioned
    29 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Elevii ar putea primi câte 10 lei pentru fiecare zi de şcoală fără absenţe

    Elevii ar putea primi vouchere de 10 lei pentru fiecare zi în care nu au chiulit de la şcoală. Astfel, dacă într-o lună, un elev nu a avut nicio absenţă, luna următoare urmează să primeaască 200 de lei.

    PSD a publicat pe pagina oficială un set de măsuri cu numele 'Măsuri prioritare pentru semestrul al II-lea'.

    Printre măsurile din proiect se numără şi câteva care vizează Educaţia, iar cel mai interesant dintre acestea se referă la acordarea unor vouchere pentru elevii care nu au absenţe.

    Astfel, măsura cu numărul 12 prevede 'vouchere de 10 lei/elev pentru fiecare zi de şcoală cu prezenţa integrală'.

    'Plata se va face la începutul lunii următoare. În anul şcolar 2019 - 2020, voucherele vor fi acordate elevilor din ciclul primar, iar începand cu anul școlar 2020-2021 și celor din învățământul gimnazial', se mai arată în proiectul PSD publicat pe site-ul oficial.

    Concret, dacă acest proiect s-ar transforma în lege, fiecare elev care nu va avea nicio absenţă în decursul unei luni, în cele aproximativ 20 de zile de şcoală, va primi 200 de lei în luna următoare.

    Practic, elevii ar putea primi mai mulţi bani decât primesc prin alocaţia de stat, cu condiţia să meargă la fiecare oră de la şcoală.
    𝓨𝓸𝓾 𝓭𝓸𝓷'𝓽 𝓷𝓮𝓮𝓭

    𝓐 𝓻𝓮𝓪𝓼𝓸𝓷 𝓽𝓸

    𝓗𝓮𝓵𝓹 𝓼𝓸𝓶𝓮𝓸𝓷𝓮

    Like Blue01 a dat Like acetui post

  2. Elevii ar putea primi câte 10 lei pentru fiecare zi de şcoală fără absenţe

    #2
    Banned Blue01's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    1,883
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    57 Post(s)
    Achievements Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Bai si alocatie si bani pt ca merg la scoala ce-i asta paradis?
    Oricum nu punem toti botu la un kill de ulei

  3. Elevii ar putea primi câte 10 lei pentru fiecare zi de şcoală fără absenţe

    #3
    Membru - Gold Nova I N/O/I/S/E's Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    In Hell with others bad girls
    Posts
    744
    Last username
    DarqLite
    Mentioned
    16 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu zic sa nu fiti asa visatori. Ei nu au fonduri pentru bursele de merit, ba chiar le-au micsorat din aceasta cauza. Si au bani sa dea la toata lumea. Nu ma plang, dar am auzit multe promisiuni de la dânșii.


    Nothing Interesting


    If I were dead, I wouldn't be sad, and I wouldn't be glad, because I wouldn't be.


    Like k1dda, Blue01 a dat Like acetui post

  4. Elevii ar putea primi câte 10 lei pentru fiecare zi de şcoală fără absenţe

    #4
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ma mir ca mai are statul bani de cornul si laptele primit la scoala Va zic eu ca asta e vrajeala si in plus la ce ma ajuta pe mine voucherele alea daca de exemplu eu vreau sa imi iau altceva fata de ce pot lua cu voucherul ala. Anyway si asa din ce am vazut nu o sa dea nimic pentru elevii din liceu asa ca idc.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage