-- Closed Thread
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 35 of 35
  1. Banuri permanente cu nemiluita

    #31
    Membru - Silver Elite Master CRocoDiL's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Germany
    Posts
    263
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    'Banuri permanent cu nemiluita' daca adaugai si Shnocutz era perfect. (preferatul meu )

    Abys : Aici (pe clasic) nu e nimeni 'Boss de boss' ..cuvantul asta nu l.am suportat niciodata si nici nu o sa.l suport. Te.ai aruncat cam tare!

    Sa trecem direct la subiect care ne atentioneaza ca se dau prea multe banuri,mai exact 950.

    Nu cred ca sunt multe si nu cred ca mai mult de 9 % sunt date pt limbaj. Sigur am si eu min. 101 de victime!

    Daca te intrebi de ce asa 'multe',simplu: gandeste.te ca in ultima perioada au fost cateva boost.uri de o saptamana si nu numai.Din toti jucatorii care intra min. 30% sunt codati(kurwa,parerea mea).Cum spunea si Rapid,sunt momente in care nu mai ai timp de joc (si eu joc doar seara)

    Cat despre regulament: se respecta din ce in ce mai mult,cum a spus si XeLa

    bft.

  2. Banuri permanente cu nemiluita

    #32
    Administrator -=MaX=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,522
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu stiu cum faceti dar zici ca am permanent un papagal spion prin preajma care va anunta de fiecare data cand nu am timp sa intru pe forum... Nimeriti cu precizie de ceasornicar momentele in care nu am timp sa intru sa vad ce s-a mai scris pe forum...
    Am citit totul si am analizat parerile tuturor. E destul de delicata problema din punctul meu de vedere. Cand am facut regulamentele eram total impotriva banurilor permanente pentru injuraturi si am facut tot posibilul sa implementez ideea de a nu mai da ban permanent pentru injuraturi mergand pe doua considerente: primul e ca multi sunt cei care se enerveaza foarte repede si injura pentru orice nimicuri, deseori fiind vorba doar de moment si al doilea este ca o mare mojoritate din adminii dadeau ban permanent si pentru un simplu mm, sau chesti de genul asta unde nu e cazul chiar de ban permanent.
    Dar, toate aceste masuri le luasem cand serverele erau mai putin populate, erau prea putini jucatori pe servere incat am considerat ca banurile permanente trebuie date cat mai rar iar de aici am facut o lista cand sa NU se dea ban permanent. Intre timp am inceput sa avem lume. Avand lume pe servere automat sunt mai multe caractere ceea ce inevitabil duce la certuri urate si implicit la o mare cantitate de injuraturi. Chiar stateam si ma mai uitam pe HLSW de la birou si era horoor pe servere in lipsa adminilor.
    Astfel ca intr-un fel, in anumite momente e necesar chiar si banul permanent pentru anumite injuraturi. Avand un numar decent de oameni pe server putem sa luam din nou in considerare partea morala incat sa nu ne mai lasam calcati in picioare de orice frustrat. Cand aveam putini oameni pe servere ne permiteam chiar si sa-i educam, acum la fluxul asta de jucatori, mai ales ca e vorba si de o comunitate nu doar de un server, nu mai exista posibilitatea educarii jucatorilor. Va trebui pe viitor ca fiecare client sa-si asume ceea ce face si sa-si stapaneasca mania. Sunt de parere ca am inghitit destule pana acum, sunt atatea servere si cred ca suntem printre putinele unde nu se baneaza injuriile grave.
    DAR asta sa nu credeti ca inseamna ca de acum puteti da ban permanent oricarui jucator care injura! Sa nu va prind ca dati banuri pentru injuraturi aberante gen mm, *** sau alte prtz-uri nesemnificative! Daca la vreo reclamatie se constata ca ati dat ban permanent sau pentru o perioada prea lunga de timp in raport cu gravitatea injuriilor vi se va scoate accesul la ban! Si asta va aparea si in regulamente! Banurile permanente se dau doar cand e vorbe de niste injuraturi delicate.

    Acum legat de zidul dintre servere. M-am saturat sa va vad cum va dati rotunzi intre voi sa aratati care server e mai tare. Ideea asta sa dispara din conceptiile tuturor! Nu aveti cum sa faceti astfel de comparatii atata timp cat e vorba de moduri diferite, staff diferit si atmosfere diferite! Fiecare server e bun in felul lui si primeaza prin lucruri din arii diferite! Asa ca sa nu va mai aud cu comparatii de genul asta!
    Intre cele doua servere sunt si niste numitori comuni dar care NU tin de 'care-i mai tare'!
    Unul este regulamentul, care exceptand particularitatile are aceeasi esenta. Intr-adevar sunt anumite parti din regulament ce trebuie actualizate, le am notate si vor fi publicate curand. Prin regulamentul relativ comun am incercat sa implementez aceeasi ideologie sperand ca in cazul in care un jucator de pe cs intra pe zombie (sau invers) sa stie ce trebuie respectat acolo astfel incat sa nu se genereze probleme. Adevarul este ca cei de pe cs la cazul de fata ati depasit limitele impuse in regulament dar nici nu as putea sa aplic sanctiuni pentru ca intr-un fel aveti dreptate si anumite decizii sunt fondate destul de solid. Dar si abyss are dreptate pentru ca e foarte strict in ceea ce priveste regulamentul si e foarte normal sa se enerveze in conditiile in care el aplica regulile pe server in forma actuala iar pe cs se depasesc limitele afectand implicit si serverul de zombie. Consensul in acest caz este schimbarea regulamentului subliniind concret conditiile in care se da sau nu ban permanent si facand aceasta parte cat mai explicita. Sper sa pot sa fac asta cat mai curand posibil.

    Al doilea numitor comun este AmxBans-ul. Scopul principal cred ca-l stiti si voi, este banarea codatilor pe cat mai multe servere.
    Dar un alt scop foarte important este evidenta clara a banurilor! Stiti prea bine cum era inainte cand se dadea ban pentru ca X sau y juca mai bine decat adminul respectiv, pentru ca nu avea loc de el pe harta ca statea in aceeasi ascunzatoare sau chiar pentru un simplu mm. Dupa cum ati vazut AmxBansul nu doar ca baneaza la nivel global dar si ofera foarte multe detalii despre ban! Jucatorul banat are o situatie clara in consola, reclamatiile sunt mai obiective, se vede clar cine si pe ce server a dat ban, totul este foarte bine pus la punct. Singurul lucru negativ este ca se incarca destul de lent cateodata datorita hostului primit sponsorizare. Acum am un dedicat al meu si o sa incerc sa mut totul acolo.
    Pe scurt, AmxBansul nu va disparea niciodata din comunitate si nu vor fi separate serverele.

    Un alt aspect important care vreau sa il mentionez este situatia in care un jucator e admin pe cs si este sanctionat pe zombie (sau invers). Aici trebuie tratat totul cu seriozitate maxima si dezbaterile as vrea daca este posibil sa se faca si intre liderii serverelor, in cazul nostru Xela si Abyss. Ambii ati fost alesi pentru acest 'post' in primul rand datorita competentelor de a interactiona cu oamenii si de a discerne situatiile problematice dintre ei. Nu cred ca va fi o problema daca ati discuta si voi in astfel de situatii. Vorbiti pe mess, preferabil chiar la telefon si vorbiti intre voi 'ba unu de-al tau mi-a banat un admin, hai sa vedem ce-i da facut'. Desigur fara cearta, macar intre voi ca lideri sa incercati sa pastrati o limita si sa nu recurgeti la certuri. Nu se pune problema nici in cazul asta care-i mai bun pentru ca daca unul dintre voi nu era bun in ceea ce face nu aveati in prezent functia de lider al serverului.


    Daca tot am lungit-o, sa va spun care sunt tendintele incat sa intelegeti de ce am implementat aceste sisteme:
    Serverele vor fi impartite in doua categorii: Servere oficiale si servere afiliate (primite in comunitate). Care va fi diferenta? Serverele oficiale vor avea un regulament relativ comun exceptand regulile ce tin de mod. Va fi o baza de date comuna a banurilor pentru toate serverele oficiale. Vor fi niste conditii clare si totodata stricte de a intra in sistemul de servere oficiale! Sunt anumite servere care ofera calitate, se investeste in ele, au staff serios si consider ca e bine sa fie delimitate de severele noi sau cele care nu prezinta seriozitate. Astfel ca la nivel de comunitate vom raspunde doar de activitatea de pe serverele oficiale, nu vom fi trasi la raspundere niciodata de probleme generate sa banuri date pe serverele afiliate.
    In comunitate va fi un regulament general care va include actualul regulament pentru Site/Forum plus cateva aspecte ce tin de serverele din comunitate, promovare, etc. Nu vor fi acceptate servere in comunitate care nu vor fi de acord cu acel regulament general si orice incalcare a lui va duce la excluderea serverului in cauza din comunitate. Se vor impune anumite aspecte si modele care va trebui sa fie implementate pe noile servere.
    Modul de afisare al serverelor pe forum va fi restructurat pentru a usura accesarea anumitor sectiuni. Pe Home nu vor mai fi afisate bannere cu serverele din comunitate. Aceste bannere vor aparea insa la sectiunea fiecarui server iar pe Home vor fi publicate articole ce le consider importante la nivel de comunitate astfel incat sa fie mai usor de accesat.
    La partea de Hosting, pentru cei interesati, vor fi imbunatatiri majore. Deja detin un dedicat mai bun, vor fi mai multe jocuri disponibile, vom oferi hosting pentru baze de date, pentru scripturi gen AmxBans si voi implementa sistem de plata prin sms.

  3. Banuri permanente cu nemiluita

    #33
    Membru - Silver Elite Master gbz's Avatar
    Member since
    Dec 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    407
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Mda.. iar cearta , hai ma frate stiu cum faceti la nervi.. nu mai fiti asa duri pentru o injuratura sa zicem ca va injura de mama.. ce rezolvati daca dati ban permanent? , Va injura ca sunt batuti in cap si nu isi vad de joc.. daca va injura asta nu inseamna ca trebuie sa fiti duri.. le dati Gag/llama/Kick.. ban pe timp cum spune si in regulament.
    Last edited by gbz; 15-04-2013 at 09:30 PM.
    Daca ai calcat pe bec vin eu din urma si te las pe intuneric.
    Respecta-mi demnitatea si-mi controlez mandria,
    Respecta-mi linistea si-mi potolesc mania!

  4. Banuri permanente cu nemiluita

    #34
    Membru - Gold Nova I Rapid1923's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    622
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Da-ti 2 palme gbz si intoarce-te pe partea cealalta.
    Am gandirea abila ce depaseste complexitatea aritmeticii in virgula mobila!!!

  5. Banuri permanente cu nemiluita

    #35
    Membru - Silver Elite Master RedLine's Avatar
    Member since
    Nov 2012
    Location
    Sebes
    Posts
    304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    La "mine" pe server (GunGame) orice injuratura este sanctionata cu GAG ..Llama . Indiferent de gravitatea ei . Pe mine unu ma distreaza cand scrie ca disperatu` si apare OOooorgle ....Brahhhhhr si alte magarii dealea si ...Fraieru` insista
    Ban`urile date pentru neprezentarea SS`urilor eu le dau permanente .
    Un aim cat casa ... DEMO si ban permanent .
    Si uite asa am reusit sa tin lumea buna pe server .
    Nu trebuie sa te enervezi pentru niste copii care altceva decat injuraturi habar n-au . (ii inteleg pe cei cu parinti decedati . si eu poate as fi procedat la fel). Momentan sunt intr-un conflict serios cu un jucator de pe GG (din cauza limbajului)... dar il ating doar cu gag`uri ... Llama ... si chiar si in zi de azi continua sa joace. Am reusit sa tin cativa jucatori care chiar daca intra mai rar ... intra si joaca . Chiar am persoane care sunt dintr-o alta comunitate sau au admin pe alte servere si joaca la noi pe GG . Totu` face parte de bun simt si de "cum ti educi" ... oricum pe serverul de CS nu ai ce face sa stopezi copiii care intra sa injure sau orice altceva in afara de "sa joace Counter" .
    Cu boosturile in mare parte sunt deacord cu Daniel sau zicea cineva in posturile anterioare ca sunt pierdere de bani . Sincer am dat 1 singur boost pe GG dar am reusit sa tin 3 jucatori intra rar dar cand intra sunt acolo .
    Cam atat am avut de zis ... nu trebuie sa ne certam intre noi ... suntem o comunitate si chiar daca detii admin pe CS . GG .ZM etc ... trebuie sa ne purtam ca atare si sa solutionam impreuna problemele fara sa se faca diferenta intre servere .
    Parerea mea daca ti o linie de plutire buna pe serverul pe care esti admin si il ti curat de codati sau alte "probleme" care-l pot afecta poate 10% din playerii "curati" care intra pentru prima data si vad ca se iau masuri continua sa joace doar pentru simplu fapt ca poate sa joace linistiti fara sa-i streseze orice admin ofticat pentru 3-4fraguri in plus sau alti playeri cu cod.
    Last edited by RedLine; 15-04-2013 at 11:33 PM.
    Like ~TraNda~ a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage