-- Closed Thread
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 35
  1. Banuri permanente cu nemiluita

    #1
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,020
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Post Banuri permanente cu nemiluita

    De la data punerii in functiune a AMXBans-ului s-au dat peste 1440 de banuri, dintre care peste 950 de banuri sunt permanente, restul fiind banuri temporare sau banuri deja expirate.

    Concluzie: Peste 950 de ip-uri sunt blocate permanent. Va convine ca peste 950 de jucatori sa nu mai intre pe niciun server principal din WarGods (CS / ZM / GG)?

    Propunerea mea ar fi limitarea banului permanent la un ban temporar de 5000 de minute, ban temporar arhisuficient. Pentru ce sa fie 950 de ip-uri blocate permanent? Si asa probabilitatea ca a avea ip dinamic si de al schimba zilnic sau la cateva zile este foarte mare, deci banul permanent nu va ajuta la nimic...
    *****************


  2. Banuri permanente cu nemiluita

    #2
    Membru - Gold Nova III WarGods | AbySs's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Constanta
    Posts
    1,388
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu as mai avea o propunere la departamentul "banuri", verificarea dovezilor periodic. Trebuie facut cumva sa ne asiguram ca adminii nostrii dau banurile pe niste dovezi, ma uit in amxbans si vad banuri permanente cu motivul "limbaj" Serios? Ban permanent pentru limbaj?


    If i would have this place and hell, i would rent this place and live in hell.

  3. Banuri permanente cu nemiluita

    #3
    Membru - Silver Elite Master Sky's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    O statistica simpla:

    Au fost doua saptamani cu boost, intr-o zi cu boost intra cel putin 50 de codati evidenti. 14X50=? (asta in cazul in care s-ar da ban la toti)

    P.S: Daca ma injura vreunul (mai ales de mama) INTOTDEAUNA voi da ban permanent fara discutii.
    In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti.

    Amen!

  4. Banuri permanente cu nemiluita

    #4
    Membru - Gold Nova I C@mp3R's Avatar
    Member since
    Apr 2011
    Location
    Italia
    Posts
    557
    Last username
    M0nsTeR
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Confirmed Friends 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu sunt de parere cu sky una e de ma injura pe mn dar sa nu zica de mama.
    C@mp3R is here!

  5. Banuri permanente cu nemiluita

    #5
    Membru - Gold Nova III WarGods | AbySs's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Constanta
    Posts
    1,388
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by Sky You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    O statistica simpla:

    Au fost doua saptamani cu boost, intr-o zi cu boost intra cel putin 50 de codati evidenti. 14X50=? (asta in cazul in care s-ar da ban la toti)

    P.S: Daca ma injura vreunul (mai ales de mama) INTOTDEAUNA voi da ban permanent fara discutii.
    E bine de stiut care este atitudinea ta fata de regulament si ce prevede...


    If i would have this place and hell, i would rent this place and live in hell.

  6. Banuri permanente cu nemiluita

    #6
    Membru - Silver Elite Master Sky's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by WarGods | AbySs You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    E bine de stiut care este atitudinea ta fata de regulament si ce prevede...
    Fa-ma sa inteleg ca sunt greu de cap la ora asta, ce vrei sa spui cu asta?
    In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti.

    Amen!

  7. Banuri permanente cu nemiluita

    #7
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,020
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    La ce v-ar ajuta un ban permanent? Isi schimba ip + alt nick si poate juca fara ca voi sa stiti acest lucru si nu au fost putinele cazuri de acest lucru. Datii bancfg sau shock, macar asa veti stii ca nu ii veti afecta pe altii in mod permanent. Si sa nu uitam ca sunt o multime de cartiere/blocuri care impart acelasi ip .
    *****************


  8. Banuri permanente cu nemiluita

    #8
    Membru - Silver Elite Master Sky's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Shock, am dat ca satisfactia e maxima. Revenind la subiect, eu rog sa ne vedem fiecare de ograda noastra si sa nu degeneram, sa mi se atraga atentia de catre cei care au dreptul sa faca asta si nu de cei care cred ca au dreptul sa faca asta, sa fie clar.Momentan sunt diplomat si ma conformez discutiei civilizate, intotdeauna cand am gresit grav mi-am asumat. Am rugamintea sa se faca diferenta intre servere...chiar am rugamintea.
    In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti.

    Amen!

  9. Banuri permanente cu nemiluita

    #9
    Membru - Gold Nova III WarGods | AbySs's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Constanta
    Posts
    1,388
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Este interzis limbajul obscen, injuriile si jignirile la adresa jucatorilor si mai ales a adminilor de pe server. Pentru eventualele probleme faceti Reclamatie pe Forum! [avertisment/gag/llama/kick/ban pe timp]

    Dar na, tu dai cu banuri permanente. Si mai grave sunt ramificatiile care apar atunci cand incepi sa indoi regulile doar pentru ca te consideri mai "cu 3 oua". Fiecare este mai "boss de boss" si considera ca poate face ce vrea atata timp cat nu este ceva foarte grav, conducerea inchide ochii si lucrurile merg in continuare. La un momendat unu da tare cu bata in balta si atunci il arati repede cu degetu, ca tu l-ai ajutat indirect sa ajunga acolo numai conteaza :-j.


    If i would have this place and hell, i would rent this place and live in hell.
    Like -WickedSick- a dat Like acetui post

  10. Banuri permanente cu nemiluita

    #10
    Membru - Silver Elite Master daniel_San's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    431
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Si eu sunt de aceeasi parere cu sky despre limbaj. Hai, cand te injura mai treci cu vederea. Dar cand incepe sa injure jucatori doar ca e el mare smecher, merita cel putin permanent. Nu suntem familia lui sa-l educam. Uite, de exemplu, eu am intrat in ultimul timp pe mai multe servere din cauza peeringului prost din regie. Pe 70% din ele am jucat 5 minute pt ca mereu eram injurat cand faceam mai mult de 4 fraguri consecutive. Nu-ti convine sa pierzi 2 insi pentru un idiot care nu stie sa se abtina si se crede ca la ma'sa pe plantatie. Parerea mea e ca mai bine avem 15 jucatori de calitate decat 32 vaide mama lor. Sa fim seriosi, care e satisfactia daca ai 32/32 si majoritatea jucatorilor la primul slay luat pt camp zboara pe alt server?

    Eu unul m-am saturat sa fac educatie pe servere cu vorba buna. Sarind peste regulament, sunt niste reguli de bun simt. Atata timp cat deranjezi ceilalti jucatori prin injuraturi(grave), coduri, abuzuri, e clar ca nu-ti convine atmosfera si trebuie sa fi ajutat s-o schimbi.

    Despre ban-uri: Nu ai cum sa rezolvi problema. E riscul mare sa banezi un cartier intreg. Ieri m-am trezit cu ban pe cs(ca toata regia ce imparte acelasi IP extern) din cauza unui idiot care intrase cu cod. Adminul nu putea sa prevada asta. O varianta(si ma gandesc serios la asta) e o verificare pe fisier/semnatura, astfel sa nu mai fie nevoie de ban pe IP. Insa e greu de implementat.

    Cat despre modurile in care se dau ban-uri: Atat eu, cat si Sky din ce am vazut, lasam la latidudinea fiecaruia cum se comporta. Eu nu sanctionez din prima, avertizez verbal odata, de 2 ori, dar a treia oara, ori esti prost, ori faci pe interesantul si te ard cum nu se poate mai rau. Jucatorul incriminat daca are cap, se potoleste, daca nu, imi pare rau.

    Abyss: Nu cred ca este prea placut sa ai probleme in familie si sa vina unul sa te injura fix in punctul ala mai sensibil. De asta eu le dau permanent, chit ca sar si peste mama lui de regulament. In momentul in care un jucator injura grav doar pentru ca e el frustrat, nu stie ce efect emotional poate avea. Ei se cred smecheri, dar cuvintele pot durea tare. Un cod nenorocit, afecteaza un rahat de joc, o injuratura pusa aiurea, poate afecta mai mult.
    Imaginatia este singura noastra limita!
    Like -=Christian=-, No Blood a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage