+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
  1. Problema REGULAMENT/SERVERE/ADMINI

    #1
    Membru - Silver Elite Master TheOneLeeT's Avatar
    Member since
    Sep 2011
    Location
    Viseu de Sus - Maramures
    Posts
    339
    Mentioned
    4 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Problema REGULAMENT/SERVERE/ADMINI

    Am decis sa postez aici pentru a evita sa fac cate un thread separat in fiecare subforum al fiecarui server!
    (Chiar n-am stiut unde sa postez, probabil ar fii trebuit in sectiunea VIP a forumului, dar nu mai am acces)


    (Nu stiu daca problema a mai fost discutata in trecut, dar toata chestia ar trebuii sa fie de "actualitate", ca doar ne trebuie si playeri pe servere... Nu?)


    Mai oameni buni, m-am uitat prin reclamatii, cereri de unban si prin regulamente! (Pe toate serverele)

    Principala problema este faptul ca adminii cer wcd-uri MULT PREA RAPID, fara a avea macar vreo dovada, ceva... Fara un demo, fara o poza, nimic... A dat un player un hs din greseala si gata, este direct indrumat catre test WCD...


    Cu toate ca se regasesc aceste doua reguli:

    • In cazul unei reclamatii, adminul in cauza este obligat sa prezinte detalii, dovezi, martori pentru dezbatearea problemei.
    • La cererile unban, adminul responsabil trebuie sa justifice motivul banului, prezentand detalii, postand dovezile detinute si trebuie sa se pronunte PRO sau CONTRA unban.
    La multe dintre reclamatii/cereri unban, motivul (Eventual si dovada cu o poza la consola) este: "Pai ti-am cerut wcd si tu n-ai vrut"

    Sa nu mai tinem cont ca forumul e PLIN de posturi cu subiectul "Nu-mi merge WCD" sau "WCD da eroare"

    Sau de faptul ca multi dintre playeri care chiar au probleme, pur si simplu renunta la server fara a-si mai bate capul cu postatul pe forum sau cu incercarea de a rezolva problema.



    N-ar trebuii ca adminii sa aiba un MOTIV INTEMEIAT+DOVADA inainte de a cere WCD test? Si in cazul cererii de unban/reclamatie sa fie postat in felul urmator:
    1: Ti-am cerut WCD test din cauza ASTA: "DEMO"
    2: Ai avut problema ASTA: "Nu ai reusit sa faci test" (Sau poza/link la raportul de la WCD)
    3: Ti-am explicat ASTA: "Poze cu explicatie"
    4: Ai primit ban pentru ASTA: "poze/demo ca ai refuzat sa te conformezi"


    Daca adminii ar trebuii sa prezinte dovada in cazul careia s-a cerut testul WCD, cu siguranta nu ar mai aparea atatea reclamatii, adminii NU AR MAI CERE WCD AIUREA, iar playerii s-ar juca mai linistiti (Poate ar fii si playeri, ca asa, sa ti se ceara din 2 in 2 minute wcd, te cam saturi)

    Eu inteleg ca nu sunt nici playeri, nici admini in joc, inteleg ca jocul asta e "pe moarte" dar daca tot faci ceva, de ce sa nu o faci cum trebuie. Ma refer la munca de admin, daca iti asumi acest lucru, pai ar trebuii sa ai si niste responsabilitati... (Sa poti sa-ti asiguri dovezile necesare inainte de a-ti face treaba si de a sanctiona pe cineva)

    Thanks ~HYXUL~ a dat Thanks acetui post
    Like Skidrowツ, ~TraNda~, ~HYXUL~, WarGods | KGB, mugurhaiduc a dat Like acetui post

  2. Problema REGULAMENT/SERVERE/ADMINI

    #2
    Manager Server:
    GG.WarGods.ro
    WarGods | KGB's Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    Rovinari
    Posts
    2,217
    Last username
    KGB-Ady
    Mentioned
    10 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Bine punctat, sper sa se aplice aceste reguli din regulament pe viitor, adminii care cer test WCD,sa posteze si dovezi,altfel, sa fie anulata decizia adminului.
    Socializeaza cu noi:
    Thanks TheOneLeeT a dat Thanks acetui post

  3. Problema REGULAMENT/SERVERE/ADMINI

    #3
    Membru - Silver Elite Master TheOneLeeT's Avatar
    Member since
    Sep 2011
    Location
    Viseu de Sus - Maramures
    Posts
    339
    Mentioned
    4 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Sa nu mai spun faptul ca toata lumea cand cere un test pe server este la modul "X, da-mi wg" si aplica direct comanda pe acel player... Pai stai un pic, explica-mi si mie ce e ala "wg", ce face, ce inseamna si pentru ce mi-l ceri...



    Oke, din perspectiva ta de admin, eu "Player" joc prea bine si tu consideri ca folosesc vre-un siretlic si ca nu am cum sa fiu asa de bun, pai EXPLICA-MI treaba asta... Nu sari pe mine cu "Da-mi wg sau ban"... Ca eu nu pricep ce inseamna acel "WG" , si chiar daca-mi spui ca e un Cheat Defender, nu pricep de ce-mi ceri...


    (Asta cu "joci prea bine" nu-i cazul meu, ca eu trebuie sa-mi fac bind cu "say /rs")



    Spune-mi verde-n fata: "Eu cred ca ai coduri, faci testare sa-mi dovedesti ca nu e asa. Si data viitoate cand te vad pe server, sa speram ca nu o sa-ti cer iar testare din 3 in 3 minute..."

    Like mugurhaiduc a dat Like acetui post

  4. Problema REGULAMENT/SERVERE/ADMINI

    #4
    Manager Server:
    Zombie.WarGods.ro
    lAsuStarl's Avatar
    Member since
    May 2015
    Location
    0.0.0.0
    Posts
    588
    Mentioned
    3 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu sunt deacord cu aceasta idee, dar sa fie obligatorie o dovada demo, fara poze si texte ce nu suficient de descriptive respectiv relevante. Deoarece WCD-ul este la indemana, exista o lejeritate si multi nu mai fac poze, demo, etc, ci efectiv apeleaza la o scanare, si intradevar sunt multe persoane / indivizi care nu cunosc ce repezinta aceasta aplicatie, lasand de-o parte categoriile de varsta care amplifica aceasta necunoastere. Deci da, cum am mai spus, sunt deacord, dar in cazul in care adminul nu face demo, pentru a avea o dovada concreta, ar trebui downgrade fara discutii, pentru ca sa fim seriosi, problema asta pe servere, e deja o traditie sincer care poate fi facuta asa de-an lela / invidie / control autoritar ca cine mi-s eu adminu ( exceptie fiind cei care isi fac datorita cum trebuie). Toate chestiile astea nu reprezinta faptul ca am ceva cu vreun admin, dar asta e adevarul care se petrece pe servere.

    Edit : Problema e ca deja forumul este atat de plin de probleme wcd, unban wcd, deci doar sub-forumul de la WCD este 10% din totalul de topicuri create pe sub-forumul de la serverele oficiale de-a lungul timpului, banuiesc ca, de cand e comunitatea, cea ce mi se pare relativ destul de mare procentul. Bineinteles procentaj bazat pe ban-uri date asa ... angro ca mna, nu a facut wcd cand i-am cerut.., dar fara nici-o dovada.
    Ca sa nu-mi sara careva in cap ca "baa a lucrat Tiger pe el" si alte cele, soft-ul e exceptional, nu am nimic impotriva asta, dar daca la orice 'rahat' apelezi la scanare, fara dovada, fara nimic, doar asa din instinct pentru exista acest program, facand o insumare a numarului de admini si ale serverelor oficiale, si tinand-o asa vreo 2-3 ani, personal nu vad de ce va mai mirati..
    Last edited by lAsuStarl; 29-10-2020 at 07:58 PM.
    Zombie Escape

    Thanks TheOneLeeT a dat Thanks acetui post
    Like TheOneLeeT a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage