-- Closed Thread
Results 1 to 7 of 7
  1. Ban-uri pe server!

    #1
    Membru - Silver IV Alex Motanu's Avatar
    Member since
    Jun 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    90
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ban-uri pe server!

    Am vazut ca s-a mai discutat despre acest subiect, insa as dori sa fie redeschis.. daca se poate.

    Cand jucam pe server mai demult, era lege: cine are WAC e 90% curat. Acum vad ca se face WCD.. in mare parte direct. (Ex: reclama cineva un jucator si se aplica doua comenzi: /spec jucator.. si apasate bindurile "intra pe.. descarca si scan, nu iesi.")

    Nu spun ca nu sunt bune aceste doua programe, chiar sunt de mare ajutor. Dar propun sa fie "analizati" jucatorii inainte de toate. Ce s-a intamplat cu "record nume" ? Totusi sunt programe, si nu se stie 100% ca ofera eficienta in toate cazurile. Joc CS de foarte mult timp, si spun asta ca sa fac o precizare: Hack-urile s-au schimbat, au aparut altele noi, mai fine sa spun asa.. Le era frica sa intre cu cod pe steam pana nu demult.. stiind ca au un sistem destul de ok pt asa ceva.. dar acum?...

    Skill-ul unui admin nu e acela de a da "/spec nume" si a apasa 2-3 binduri. Il vezi atunci cand iei un demo de la el, il bagi in slow motion si vezi ca AK-u nu mai face acel "T" cand tii apasat sau etc. (e doar un exemplu)


    Ca sa nu mai trag vacuta de coarne, ideea e in felul urmator:
    --> Cand se verifica un jucator, sa se stea 2-3-4-5-6 runde (cat e nevoie) cu demo.. si in ultima instanta WCD. Daca jucatorul trece de aceste doua verificari, i se impune sa joace cu WAC. Fiind curat, nu cred ca va fi o problema. <-- (Sa i se precizeze ca e pt a nu mai fi verificat non-stop pt fiecare plangere.)

    PS: Vorbesc aici despre cazurile dubioase, nu cele evidente.
    Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.
    I believe in hustle, I don't f*ck with luck!
    Like WarGods | KGB, Savarinaa, ~TraNda~ a dat Like acetui post
    Dislike G|Nico. a dat Dislike acetui post

  2. Ban-uri pe server!

    #2
    Membru - Silver Elite Master G|Nico.'s Avatar
    Member since
    May 2014
    Posts
    400
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu inteleg ce zici ,dar cum hack`urile sau modificat si sunt mult mai greu de depistat asa s-a modificat si tipul de actionare al adminilor ..Programele au fost facute sa fie utilizate..pana la urma urmei chiar daca esti admin..doresti si tu, lafel de mult ca oricare alt player sa te joci .
    Sunt zile cand sunt "n" codati pe server..daca stai pe fiecare in parte cu demo 2-3 runde..unde ajungi .
    Si fara sa fiu impertinenta, mi se pare ca vorbesti in necunostinta de cauza .
    WCD`ul mi se pare un program destul de ok ,rapid si eficient , facut sa usureze si treaba adminilor. Gg creatorului .
    Si...Cam atat .
    Ochii tăi, se vor pierde în noapte.. 🌙
    Like dns, WarGods | KGB, ~TraNda~ a dat Like acetui post

  3. Ban-uri pe server!

    #3
    Membru - Silver IV Alex Motanu's Avatar
    Member since
    Jun 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    90
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie


    1. Nu ai citit PS-u de la sfarsit.
    2. Nu am spus ca programele nu sunt bune, insa nu trebuie baza 100% in ele. Asa era si cu steam-ul, am precizat.. nu intra nimeni cu cod daca aveau jocul pe aceasta platforma.. insa uite acum. Si dupa cum ai spus si tu, hack-urile evolueaza.. din pacate mai repede decat sistemele de protectie.
    3. Am fost si eu admin inainte, nu pe acest server.. Treceau zile si nu jucam, stand doar spectator. Si crede-ma ca in jumatate de an am avut maxim 3 reclamatii.(Se faceau verificari) Si crede-ma ca erau si zile cand aveam timp sa ma si joc.

    Cand esti admin, nu ai doar beneficii, ai si responsabilitati..(Ca doar pt asta ai "semnat", nu?.. Cand se fac cererile de admin pe toti ii vezi "omor codatii, fac reclama si etc., dupa aia o lasa mai moale. Si nu condamn acest lucru, suntem OAMENI.) Asta inseamna sa te ocupi de bunul curs al jocului.. si evident sa stai spectator cand ai chef sa te joci si ai 30 cu 0.

    Este strict punctul tau de vedere si il respect !
    Last edited by Alex Motanu; 25-09-2016 at 02:45 PM.
    Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.
    I believe in hustle, I don't f*ck with luck!
    Like Klaus Hybrid. a dat Like acetui post

  4. Ban-uri pe server!

    #4
    Super Moderator -WickedSick-'s Avatar
    Member since
    Mar 2014
    Location
    ★ Red Room ★
    Posts
    13,270
    Last username
    WickSick |~XcŁnTr1k~|
    Blog Entries
    13
    Mentioned
    24 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 3 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 4 Total Posts 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    acestei propuneri ! " Totusi sunt programe, si nu se stie 100% ca ofera eficienta in toate cazurile. " Iti spun sigur ca wCD-ul ofera eficienta fiindca este actualizat de Tiger , in vreme ce WAC-ul nu mai functioneaza in parametrii normali daca ai observat fiindca nu a mai fost actulizat de multa vreme. Tie iti place "sa-ti complici viata" ca sa spun asa , de ce sa stau si sa pierd vremea 4-5 runde pe el cand ii pot face un wCD si se rezolva , de ce sa-i fac poze iar mai apoi sa-mi vina cu scuza " Nu am gasit pozele in cstrike" (Sunt unele cs-uri in care intr-adevar nu gasesti pozele in cstrike si nici il alt folder) cand ii pot face simplu un wCD si se rezolva , de ce sa-i fac demo , cand omul poate avea vreun cfg cu ceva prin el si tu nu vei stii niciodata ca acel ceva a fost cfg , si cel mai probabil in vei bana pentru cod , cand poti foarte easy sa-i faci wCD si lucrurile se rezolva. A fost parerea mea , n-o lua in nume de rau , rog si ceilalti colegi sa se pronunte !

    LastEdit: Am prins ideea ta , stai linistit. Problema e rabdarea fiecarui admin. Degeaba pune link-ul pe chat din bind , fara sa-i spuna nimic , si cand respectivul player spune ca nu merge sau ca i-a dat eroare , sare cu ban permanent. Nu judec pe nimeni.
    Last edited by -WickedSick-; 26-09-2016 at 12:29 PM.

    Let Me In

    Ce cautam:
    • scripteri - cs 1.6 / css (csgo) / samp / minecraft / metin2
    • bloggeri & posteri
    • designeri

    Ce oferim:
    • grad in comunitate in functie de categoria aleasa (Programator, Blogger/Promovare/Stiri/Echipa Tehnica/Helper, Designer)
    • grad de Moderator pe sectiunea aleasa
    • alte beneficii pentru seriozitate si efortul depus (de exemplu: servere de Counter-Strike 1.6 sau SAMP gratuite)

  5. Ban-uri pe server!

    #5
    Membru - Silver Elite Master Savarinaa's Avatar
    Member since
    Sep 2013
    Location
    Sibiu
    Posts
    425
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Sunt unul dintre adminii care încă stă spectator pe acel player. Mi se pare o metodă mai rapidă să-i fac demo, apoi dacă sunt indecisă să accesez site-ul de download al WCD-ului. Ok, fiecare vrem să jucam, până şi eu mă plictisesc cât stau spectator după ei, dar dând acel bind ... Apoi chinuindu-te să dai de acel player, care într-un final îţi răspunde, iar apoi să îi explici din nou care e faza cu scan-ul, nu ai timp să joci. Stai camp şi încerci să-l lămureşti... Mai bine stai spec. Degeaba îi arunci link-ul de pe bind, player-ul neştiind care e faza... Am întâlnit doritori pentru scan chiar dacă nu au înţeles care e faza cu link-ul şi ceea ce trebuie să facă. Dar unii se scapă uşor, aşa, pierzând playeri într-un număr considerabil .

    Wiky, dacă te-ai angajat într-o astfel de sarcină, răbdarea trebuie să fie pe primul loc!
    Friends can break your heart too.
    Like wLady | Kamelia, dns, -WickedSick-, WarGods | KGB a dat Like acetui post

  6. Ban-uri pe server!

    #6
    Membru - Silver IV Alex Motanu's Avatar
    Member since
    Jun 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    90
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Sincer, sunt si jucatori care nu fac acel scan dintr-un motiv pur si simplu banal,dar normal.. "De ce sa descarc asa ceva la mine in pc? Este ceva sigur? Daca e key logger" Decat sa il muti pe el spec. si sa ii afisezi o serie de binduri, prin care apropo, se face si flood.. Stai o runda, doua pe el. (Si crede-ma ca se vede in 2-3 fraguri, sau dupa cum trage, sau dupa cum intuieste jucatorii.. daca are cod sau nu). Cat despre faza ca poate avea ceva in cfg, daca tu crezi ca e ceva suspect dar nu vezi tot timpul acel lucru in jocul sau, fa-i un WCD.
    Nu spun sa se scoata scan-ul.. sau alte metode deja utile. Doar sugerez ca WCD-ul sa devina ceva optional, in cazuri extreme. Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu sunt eu "nebunu" ce schimba lumea.. Doar ca se pot pierde multi jucatori prin unele metode, uneori aplicate si excesiv. Intr-o zi mi s-au facut 2 WCD-uri, desi aveam si wac deschis.

    PS: Multumesc mult pt raspunsuri si parerile impartasite.
    PS2: Felicitari Tiger pt WCD! Am citit un raport si chiar sunt lucruri foarte interesante expuse acolo!
    Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.
    I believe in hustle, I don't f*ck with luck!
    Like wLady | Kamelia, Savarinaa a dat Like acetui post

  7. Ban-uri pe server!

    #7
    Banned Mr.A's Avatar
    Member since
    Oct 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,111
    Last username
    MrA
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3
    Stai liniștit ca încă nu s au pierdut vechile obiceiuri de a face demo si poze , Si cum spui tu ca nu vrea acel player sa facă scan wcd ca spune el ca are viruși înseamnă ca are ceva de ascuns.

    Wcd ul detectează majoritatea codurilor , mai puțin " anti ss~ul" care nu i-l detectezi nici daca ii faci 3 poze,

    Cu acel cod i-l poti prinde doar daca ii faci o singura poza care acea poza este cu wall daca folosește acel cod, daca ii faci 3 poze el are deja 4 , prima cu wall si restul 3 curate evident care o sa ti le dea.

    Daca un player joaca la noi si ii place server ul. Se conformează cu cerințele sale, wac , wcd si restul verificărilor.

    Nici un admin nu este plătit pentru ceea ce face Nu poate sa stea spectator cu orele sa verifice fiecare jucător in parte de asta avem programele de care ne folosim simplu si eficient.

    Daca o sa ajungi admin ai sa observi singur ca nu este așa ușor , sa fi singurul admin de pe server si toți jucatori sa anunțe pe x si y si alții pe lângă ei ca sunt codatii, sa stai sa ai dovezi pentru fiecare in parte ca daca nu o sa ai reclamații pe forum si cereri UnBan la care nu poti face nimic.
    Daca ai fost admin pe alt server înțelegi ce am scris mai sus.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage