PDA

View Full Version : Mafia 1



Sxe
07-08-2014, 12:08 AM
Mafia 1


<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Dezvoltator : Illusion Softworks
Editor : Gathering Of Developers
Platforma : PC/ PlayStation 2
Data Lansare :28 August 2002
Genuri : Thir-Person-Shooter / Open World


System requirements :
Pentium III 500 Sau Echivalent
Ram : 96 MB
GPU : 32 MB
Hard : 1.8 gb

Descriere : Mafia: The City of Lost Heaven (īn romānă Mafia: Orașul Raiului pierdut, cu numele orașului Lost Heaven (īn romānă Raiul pierdut) este un joc video īn genul unui shooter de persoana a treia cu elemente de autosimulator, dezvoltat īn Cehia de Illusion Softworks (acum 2K Czech) și editat īn America de Gathering of Developers.

Mafia spune povestea lui Thomas Angelo, un simplu șofer de taxi, care se alătură uneia dintre cele două tabere mafiote, īncepānd pe neașteptate o carieră īn crima organizată.

Jocul a avut mulți fani din īntraga lume pentru că a arătat atmosfera Statelor Unite ale Americii īn perioada anilor 30, anii Marii crize economice și ai Prohibiției, precum și pentru povestea cinematică și orașul foarte detaliat.

Jocul a fost creat pentru PC īn 2002, și mai tārziu īn 2004, portat pe PlayStation 2 și Xbox. Jocul a fost dezvoltat de către compania cehă Illusion Softworks și publicat de către Gathering of Developers. La 12 martie 2008 s-au vāndut două milioane de copii ale jocului Mafia, īn conformitate cu Take-Two Interactive

La data de 21 august 2007, Take-Two Interactive a anunțat Mafia II[4] la Convenția de jocuri de la Leipzig, jocul fiind dezvoltat de Illusion Softworks, acum redenumit 2K Czech.



Trailer :
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Download Link : <b>You have to register to ba able to see this link</b>

JuNNNkie
21-08-2014, 09:31 AM
off doamne cat am cautata jocul asta!! mercy bonjur