PDA

View Full Version : Reclamatie Pascale



Delia ღ❤
13-08-2014, 12:21 PM
Nume : Delya<3
Adminul reclamat : Pascale
Motiv : Imi da gag aiurea <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Edit : sa va zic si povestea : A intrat unu FHH cu aim . Am scris de vreo 2 ori pe u@ care are aim . Apoi am zis si pe chat : FHH are aim ! .A mai zis inca vreo 2 . Si intra Pascale , si ma trezesc cu un gag de 10 min Motiv : u@ .
Apoi se schimba mapa , si ma trezesc cu un gag de 69 min . Asta e bataie de joc
EDIT 1 : Hmm , din cate stiu nu ti-am facut nimic ( nu te-am terorizat o.O ) Si am cerut 2 min gag sa se termine cele 10 min sa nu comentezi . Daca tu zici ca mi-ai dat din gluma , apoi trebuia sa mi-l scoti , nu sa mi-l scoata alt admin . P.s: Nu vreau sa ne certam , Xela dai :locked: si gata

TheKiller.
13-08-2014, 01:44 PM
Nu conteaza ca ai spus de 5 sau 10 ori pr u@, nu anunti pe chat codatii.
Cat despre gag, sa vedem ce are de spus Pascal.

PS: vad ca tot mai multi admini noi incep sa dea gag aiurea, 10, 15 minute :)

Delia ღ❤
13-08-2014, 01:47 PM
Killer , au mai zis inca 2 , 3 . Doar eu am primit
p.s: Scuza-ti al doilea post :|

Zmolitii|Finu
13-08-2014, 03:35 PM
Deci ca sa incep cu inceputul. Am intrat pe server si am vazut-o pe delya ca anunta codat de chat. I-am dat gag 10 min. Imediat dupa gag a inceput sa ma terorizeze ca de ce i-am dat gag ca ea a anuntat pe U@. I-am spus sa taca sa ma lase in pace , bineinteles ca tot insista ca ea a anuntat pe U@. Dupa ce au trecut cele 10 min a inceput ironic sa ceara gag pe server urmand sa ii dau gag 69. Annemarie a scos gag imediat. Multumesc.

Legat de celelalte persoane care au anuntat pe chat eu atunci am intrat pe server si doar pe ea am vazut-o.

*Karynutza*
13-08-2014, 03:38 PM
Mda... o reclamatie extraordinara.. nu eram pe server .. nu am vazut cu ochii mei dar mi s-a povestit situatia.. cert este ca, codatii nu se anunta pe chat.. ii anunti folosind u@ fiind admina pe alt server ar trebui sa stii ... ti s-a dat gag 10 min la inceput si dupa gag 69 in spirit de gluma.. daca nu tii la gluma e problema ta.. chiar nu era nevoie sa faci reclamatie... dar acum ca ai facut-o sper ca esti fericita:)) . Killere taci acolo tu cu gagurile tale de 10- 15:)) ca ti-o iei (ai dreptate) eu tot zic maxim 5 min gag :)) dar ei batman batman :))

Zmolitii|Finu
13-08-2014, 03:48 PM
Tinand cont ca era fata a fost placerea mea sa ii dau gag 69. Nu am mai avut timp sa il scot pentru ca a intervenit AnneMarie. L-a scos ea. Dezamagitor.

Anne|Marie
13-08-2014, 04:37 PM
Hmm, mi-am vazut numele pe aici.. :))
In primul rand delya tot "zbiera" de un codat pe "u@" si nu a ascultat-o nimeni, si a spus pe chat, apoi a luat gag 10 min.
In al doilea rand din cate stiu timpul mapei era pe sfarsite, cand a inceput alta mapa Pascale i-a dat gag 69, si apoi spune ca a fost o gluma....
P.S. : Daca e cum zice kary(:X) ca gag-ul se da 5 min max, de ce a dat el 10?

Dementhu
13-08-2014, 04:39 PM
Prea repede va suparati din orice gag kick, multi dintre voi nu stiti de gluma si vi se pare o injoseala sa luati gag pentru 3 - 10 minute tot din cauza ca nu respectati regulile.

TheKiller.
13-08-2014, 05:20 PM
Nu conteaza ca e fata/baiat, se da gag 5 minute, iar daca persoana insista pe u@ se da llame. Iar pentru retry se da ban 120 de minute. Cum spunea si Phrozen intr-un topic, lasa-ti "arfele" si "glumele" astea cu comenzile de admin pe jucatori, ca de aceea jucam 5vs5 cand nu era boost, ca pierdem jucatori.

Nu iti contest ceea ce ai facut, dar prea slap-uiti "prietenii virtuali" aiurea, prea se exagereaza cu gag-uri din nimic si nu e bine.

Zmolitii|Finu
13-08-2014, 05:28 PM
Daca tot esti asa curioasa Anne|Marie de ce am dat eu 10 min si nu 5 iti rasp daca imi raspunzi tu de ce ai scos gagul deliei imediat ce l-am dat. Este prietena ta ??? Daca intram eu pe serverul unde este ea admin si faceam ce a facut ea poate imi dadea ban.
The Killer legat de ce ai spus eu sincer cred ca tu ii dadeai kick daca erai in locul meu.
Eu nu sunt vechi pe server si nu comentez cand un admin vechi face ceva, spre deosebire de alti admini eu chiar trag cu serverul asta , nu sunt genul sa ma afirm , sa stau spec sa fac ore sau alte chestii de genul asta. De cand am intrat pe server am incercat sa nu fac belele, de rusine fata de Xela si nu de frica de a pierde Adminul. Il cunosc pe Xela mult mai bine ca multi dintre voi si imi este ca un frate. Nu sunt un copil ca multi altii sa mi se faca observatii.
Asa ca Liniste va rog.

TheKiller.
13-08-2014, 05:38 PM
La ce am zis mai sus, nu ma refeream la tine, sunt altii care fac mult mai multe, dar ma abtin. Cum am zis, nu contest ceea ce ai facut, tu ti-ai vazut intotdeauna de jocul tau si poate ai facut o greseala, suntem oameni.

Dar sunt altii care se joaca aiurea cu accesele si nu e bine. Sau creat cerculete de admini/jucatori si se permit limbaje ce nu isi au locul, glume de prost gust si vad si ceilalti si isi permit si ei, apoi reactionam cu gag/llama/ban prea repede si asa pierdem jucatorii.

c0d
13-08-2014, 09:30 PM
Parerea mea este ca a procedat corect in prima situatie cu gagul de 10 minute. Daca in ce'a de a doua situtatie a fost in spirit de gluma, nu cred ca merita o reclamatie... daca atitudinea ei dupa ce i-ai dat primul gag ''Adica scria pe u@ despre gag'', eu i-asi fi dat un gag de 10-20 de minute sa se calmeze, nu este nevoie sa anunti de 20 de ori un codat daca adimnul nu considera aceea persoana ca ar avea ceva.

ruby on rails
13-08-2014, 11:48 PM
Baietii, apelez la calm :)).. un lucru atat vreau sa va spun ! ESTE UN JOC ! de zeci de ori am vazut multa lume, incluzand aici si pe Delia, care glumeau cu adminii, de la Xela, pana la firma, croco, etc.. deci se merge pe principiul ca daca incerci sa te bagi in "grup", ca sa ii zic asa, apai tine la gluma. Si da, eu ma pierd cu firea des, sunt asa mai nervos de fel, si da glumesc si eu cu unii playeri, precizez clar, cu unii..si da i-am dat si eu gag lui Shrek 100 de minute cand mai erau 30 de secunde din mapa, dar cand omul se integreaza in grup stie ca e facut la misto, ca sa zic asa.
Si nu, nu, nu ..nu se pierd playerii prin acest spirit de gluma, ci asa se formeaza o comunitate. Fiind un joc, cine ramane in comunitate, devine amic cu restul ( nu neaparat prieten bun, dar amic ). Automat vor exista glume intre amici. Si nu, nu , nu se juca 5 vs 5 ca s-au pierdut playerii. Tin sa citez aici pe nenea Xela, daca isi mai aminteste cand i-a zis-o pe asta lui Valentin, " in ziua de azi toate serverele au boost, sunt multe servere si mai putini jucatori ". Daca si intr-un joc trebuie sa fiu serios si sa nu ma pot relaxa, atunci care-i scopul unui joc ? Nu mai bine ma apuc si fac un excel sa imi calculez cati bani pun deoparte, cati bani platesc, si chestii d'astea ? Ar fi cam aceiasi chestie la nivel de plictiseala if you get the idea.

*Karynutza*
14-08-2014, 03:25 AM
:omg::omg:=))))))))))))))) Despre ce vorbim aici?:))))))))) De la un gag si o gluma unde s-a ajuns ?:-?:)))))))))))))Finule preda adminul te rog ,chiar asa dai gag aiurea ?:)))))))))))))))(glumesc) .Ia gata liniste ca se dramatizeaza prea mult de la nimic....o sa se acorde mai multa atentie la aplicarea comenzilor si gata .Just have fun people!

RedLine
14-08-2014, 08:42 AM
idem ruby :)
doar un joc ... joci de relaxare ... nu sa iti mananci nervii si sanatatea ..pentru ce ?
Delya ...da-l incolo de gag ca nu-i asa mare branza sa iei un gag :) ... si eu am luat ban fara motiv si am stat asa o zi intreaga ... :D si dupa s-a rezolvat :)
Haideti sa nu mai fim asa copii si sa tratam jocu ca fiind un joc si nu o bataie de cap

OblivioN
14-08-2014, 10:27 AM
Bai cei cu cearta asta?Eu personal m-am luat de D3lya pentru ca repeta acelasi lucru, uitati oare ca inainte sa dam un ban ne mai si uitam pe playeri?Ca le mai facem si demo?Terminati cu pretentiile astea ca nu da nimeni ban instant ca a-ti urlat voi, noi nu avem nevoie de reclamatii in care nu putem prezenta dovezi din cauza voastra, v-ati facut treaba si a-ti anuntat, aveti tot respectul meu dar dupa vedeti-va de joc.Reclamatie degeaba, un TC va rog?

Delia ღ❤
14-08-2014, 11:05 AM
Pascale , imi pare rau . Nu trebuia sa fac reclamatia .. dar .. mai ziceau inca 2-3 si lor nu le-ai dat gag ... :| Imi pare rau , cer tc . [ Scuza-ti acest post ]