PDA

View Full Version : Babi si babe



VaSy
01-05-2011, 05:18 PM
Un mosulet statea la o margine de padure si spargea alune cu …. instrumentul din dotare.
Doua tinere care treceau pe acolo raman cu gura cascata cand vad asa ceva. Se opresc ele si il intreaba:
- Mosule, dar nu te doare?
- Cum sa nu fetele mosului, ca mi-a scazut vederea si imi cam dau peste degete.

Fata in fata cu bestia

Un reporter se duce la un azil de batrani pentru un interviu cu un fost mare explorator al tinuturilor salbatice care era foarte batran acuma. Intra in camera sa reporterul si il gaseste pe batran intr-un scaun,se aseaza langa el si incepe interviul:
- Domnule, sunteti cel mai mare explorator care a trait vreodata, va rog sa imi spuneti, din expeditiile pe care le-ati facut,care a fost clipa, momentul in care ati crezut ca…asta e!nu mai scapati.Batranelul are o sclipire in ochi si zice:
‎- Tin minte si acuma….eram in jungla pe o carare ingusta intr-un tinut nou….in spatele meu era un om care imi cara armele…si deodata…in fata…apare un tigru bengalez…urias!…a facut un salt spre noi…cel care imi cara armele s…-a speriat si a luat-o la fuga, am ramas doar eu si bestia!…ne priveam ochi in ochi! si deodata a facut : “RRRROOOOOOARRRRRRR!” …M-AM ***** PE MINE!
-Este de inteles…oricine in locul dumneavoastra ar fi patit acelasi lucru in fata unui asemenea pericol….
- Aaa nu…nu atunci….acum cand am zis RRRROOOOOOARRRRR

Prezervative proaste

Un tanar da buzna intr-o farmacie:
- Va rog sa imi dati banii inapoi. Prezervativele pe care mi le-am cumparat de aici, sunt proaste si se rup.
- Are dreptate, il sustine un batran aflat la coada.Si pe deasupra se mai si indoaie!

Control de rutina

Un batran si-a dus sotia la medic pentru un control de rutina.Dupa o serie de teste doctorul are o discutie cu sotul si dorind sa se amuze ii spuse:
- Starea sotiei dumneavoastra se deterioreaza rapid, singura solutie ar fi sa faca sex.
- Cat de des ? intreba batranul ingrijorat.
- De trei ori pe saptamana.
- In ce zile?
-Pai, martea, joia si sambata,raspunse doctorul.
-Pai, martea si joia e posibil dar sambata am ceva treaba si chiar nu pot s-o aduc la dumneavoastra! raspunse batranul.

Mos Ion in Tren

Mos Ion in trenul de Craiova, in compartiment cu un grup de tineri.
- Mergeti la mare copii ?
- Da bade.
- Pai va rog si eu ceva, ca sunt cam batran. Daca adorm ma treziti si pe mine sa cobor la Craiova ?
- Da tataie.

Adoarme mosul, tinerii joaca carti,cand se uita pe geam, trenul era deja oprit in Craiova. Intra in panica, il trezesc pe mos, HAI TATAIE CA E BRAILA! Trenul se pune in miscare.
- Pai cum sa fac, ca daca sar imi rup gatul?
- Mosule sa faci cum iti spun eu, il invata unul, dupa ce sari din tren, o iei la fuga pe peron odata cu trenul, asa nu-ti pierzi echilibrul si dupa aia incetinesti si te opresti.
Zis si facut, sare mosul, o ia la fuga pe langa tren. Tinerii rasufla usorati ca l-au ajutat.
Dupa 5 minute apare mosul in compartiment.
- Ce s-a intamplat bre?
- Mai copii, am facut cum m-ati invatat voi, am luat-o la fuga pe langa tren si cand sa incetinesc, pe la ultimul vagon, o namila de om m-a luat de subtioara:
- Hai tataie, ca te ajut eu, hopa sus…

Pain
01-05-2011, 11:23 PM
:))))

XeLa
03-05-2011, 02:12 AM
Hai ca ati innebunit de tot :))

Sorynyko
03-05-2011, 11:33 AM
=))=)) super super super