PDA

View Full Version : Alta propunere



-=dcL=-
06-10-2014, 09:58 PM
In ultima vreme stau si ma gandesc tot mai mult cum putem popula serverul.Si mi-au venit cateva idei.
De exemplu sa organizam diferite concursuri:
1)primi 3 din top la finalul anului sa primeasca o marire de grad,daca au deja,daca nu sa primeasca slot
2)concurs intre admini,sa se voteze de fiecare data adminul luni(fara sa se voteze fiecare pe el),asta mi se pare chiar frumos
Si din propunerile anterioare ar fii de luat ceva:de exemplu treaba cu hartile,chiar ar trebui facut ceva,sa se curate serverul de harti care nu au treaba cu jocul.Si cum s-a zis sa se scoata 'propuneri'
Ideea cu grenada cu 200 damege e dinnou o idee buna...
Astept pareri,si pe cei cu grade mai mare sa demaram lucrurile ca m-am saturat sa vad serverul 7/32

Tim3^sh0T
06-10-2014, 10:39 PM
:pro: dar e cam mult la un an sa se dea +1 gratis , mai bn se face cadou odata pe an (de craciun) +1 up la fiecare admin/slot sau si mai bine , primi 5 care au cele mai multe ore sa se dea +1 up :)

RaZz0R
07-10-2014, 11:32 AM
Mie imi place idea cu adminu lunii, si cea cu curatarea de mape. Cu grenada sunt inca negecis. Concursurile trebuiesc gandite bine, si trebuie sa stea cineva de ele, nu's chiar asa usoare.
:pro: per total

Delia ღ❤
07-10-2014, 01:50 PM
:pro: pentru ideea cu adminul lunii . :P :ball:ball:ball:

|HD|MeRceR*
07-10-2014, 02:32 PM
:pro: , :pro: , :pro: !!

NastarzZz
07-10-2014, 02:41 PM
:pro: mai destindem si noi atmosfera,imi place ideea cu adminul lunii,ideea cu primi 3 ar merge odata la 2-3-4 luni :D.
P.S.: Mai facem si noi ceva cu "curatenia" daca da lasati-mi si mie in pm pe forum sau la vladutcst10(mess) cu ora si ziua cand ne intalnim toti pe srv:D:)

RaZz0R
07-10-2014, 03:48 PM
e greu sa ne intalnim toti pe sv, de ex voi poate aveti scoala cand am eu curs, sau invers, partea cu, "curatenia'' trebuie elaborata mai mult, si pusa la punct, trebuie o imobilizare mare de admini.

-=dcL=-
10-10-2014, 03:10 PM
Deci pana la urma se mai face ceva pe serverul asta?
Abys,am vazut ca ai raspuns la cereri,zii si tu o parere aici!

Tim3^sh0T
11-10-2014, 10:05 AM
partea cu curatenia o face`m in orice caz intr`o noapte dupa 12 ca doar nu o sa sacai playerii ca schimbi mapele mereu , intr`o duminica seara e cel mai bine , mahmureala dupa betia de sambata seara , duminica se face gratar , iar betie , lumea e obosita :))
Sa nu uita`m sa nota`m mapele la care cade sv :)

-=dcL=-
11-10-2014, 09:16 PM
partea cu curatenia o face`m in orice caz intr`o noapte dupa 12 ca doar nu o sa sacai playerii ca schimbi mapele mereu
Crazy chestia cu hartile eu ziceam sa o facem altfel.Sa se incarce toate hartile pe girlshare/fileshare etc...si le descarca fiecare si le verifica singur,cu new game

Tim3^sh0T
12-10-2014, 02:48 AM
Crazy chestia cu hartile eu ziceam sa o facem altfel.Sa se incarce toate hartile pe girlshare/fileshare etc...si le descarca fiecare si le verifica singur,cu new game

cine crezi ca sta sa iti incarce cel putin 2 gb de maps , models , sprites , wad`s , sounds(la unele harti) ? nu e nevoie sa fim toti adminii on , ba chiar din potriva , daca vede cineva ca sunt 5 6 playerii pe sv dupaia intra si aia si se umple sv , schimbam mapele mereu , la unele mape mai pica sv si dupaia mai dam si de alte belele , nu ca ar fi rea ideea cu upload si verificat pe single player dar asta numai daca ar avea timp max sa le puna :) e chiar o idee buna cu verificarea pe single player , asta am zis si eu la inceput , la unele harti serverul pica , asta inseamna ca nu are o resursa anume (wad , sprite , sound , model) , daca o sa fie o mapa buna la care pica sv pe single player ne da eroare si ne spune ce lipseste , luam dupa net ce lipseste il punem la resurse si dupaia merge si pe server :)

HeLL#Boy-Razvan
29-01-2015, 12:15 AM
Cand se mai da rr la top ? :D

~TraNda~
29-01-2015, 12:26 AM
hell, never =))

sE[N]z0R
29-01-2015, 01:12 AM
hell, never =))

Ever =))