PDA

View Full Version : Design Evidenta WAC!



-=MaX=-
23-06-2011, 12:53 PM
Vazand ca dupa cele mentionate pana acum evidenta WAC nu a iesit chiar cum am vrut eu sa iese... recunosc ca sunt perfectionist si vreau vreau totul in boloboc, dar prefer sa fiu asa si sa iese ceva frumos :)

Astea au fost mentiunile anterioare:


Orice ajutor venit din partea voastra e binevenit. As vrea designul la webpage+ evidente eventual ajutor pe partea de scripting. La scripting nu e problema dar urgenta e designul
Baza de date contine:
Numele, SteamIDul, IPul, Ultima deschidere, Ultima Inchidere , Platforma(x64/x86) si Serverul Actual(IPul si portul)
As vrea optiune de sortare in functie de server(sau mai bine cu un combobox si afisare doar pe cei din selectia respectiva--Cum era la fakeHLDS)---doar la evidenta de utilizatori. De asemenea cautare pe nume la evidenta de coduri si la evidenta de utilizatori
Evidenta de coduri: Nume, SteamID,IP,Data+ora,Cod,Platforma.
Multumesc


ca sa nu fie nevoie de modificari majore vreau sa tineti cont de cateva detalii:
Designul sa fie pe culorile site-ului nostru: albastru, negru, alb, gri... incercati sa va rezumati la cat mai putine culori sa nu iese ceva curcubeic
Folositi stilul modern, gradient simplu, efectul glossy, etc...
Am sa va las ceva exemple de site-uri si elemente la care imi place stilul ca sa intelegeti ce as vrea sa iese:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Restul va descurcati ;)

Pe langa aceste cerinte vreau sa mai adaug ceva:
- Nu folositi headerul si footerul de la site, pentru ca pe viitor voi instala teme, deci designul va trebui sa fie ceva original cu stil propriu
- Culorile raman aceleasi mentionate, backgroundul negru iar daca e posibil sa puneti eventual o imagine de fundal
- La text mi-a ramas la inima efectul asta simplu: textul gri iar cand lasi mousul sa se faca alb (ca aici <b>You have to register to ba able to see this link</b>)
- Va las o schita orientativa cu structura de baza a evidentei

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Spor la treaba ;)

.::WaynE::.
23-06-2011, 03:53 PM
Max, bine ca ai dat aceste indicati, acum nu mai lucrez orbeste la pagina. Acum stiu sigur ce sa fac.

Regards