PDA

View Full Version : Propunere



petryca
19-06-2015, 10:10 AM
Salut!
As dori sa propun un nou plugin:viata om!
De multe ori se intampla sa ramai fara viata pentru ca ai aruncat grenada langa tine,ai spart laser si te-a afectat intr-un fel sau esti ultimul om si nu mai ai viata.
M-am gandit astfel:
1).Poate fi folosit de toti oamenii
2).Poate fi folosit doar de ultimul om ,
acest lucru fiind disponibil de comun acord.
Printr-o comanda simpla /viata sau /life oamenii pot cumpara aceasta putere de regenerare a vietii.
Poate fi adaugata si armura dar sa vedem ce spuneti fiecare.
Astept cat mai multe pareri din partea adminilor si mai ales a jucatorilor!!!
:ass:

RaZz0R
19-06-2015, 10:16 AM
Eu unul sincer m-as bucura mai tare daca s-ar seta pluginul de lm, ca atunci cand explodeaza sa ia hp doar celui/celor care au tras in el....
Ideea ta ar fi buna, m-am gandit la asta, tocmai din motivul ca ramai fara hp cand altii trag in lm...
Acum nust ce sa spun:-?

WarGods | KGB
19-06-2015, 10:23 AM
Sunt :pro: la aceasta propunere a ta petryca

petryca
19-06-2015, 10:33 AM
Am discutat despre asta cu laserele.Trebuie sursa pentru a putea face ceva:)
:ass:

HeLL#Boy-Razvan
19-06-2015, 11:03 AM
Nu strica sa incercam , PRO , dar sa poata fi folosita de toti oameni :D

sE[N]z0R
19-06-2015, 11:31 AM
Si eu sunt :pro: , nu strica ceva nou ;).

~TraNda~
19-06-2015, 11:58 AM
:pro: dar sa fie folosita doar de ultimul om.
:happy:

Delia ღ❤
19-06-2015, 12:41 PM
:pro:

IoNuTzZ
19-06-2015, 12:56 PM
:pro: indiferent ca poate fi folosita doar de ultimul om sau de toti oamenii

Tiger
19-06-2015, 01:57 PM
Cereti deja elemente de ZP. Astea nu mai sunt de Biohazard. Un server de biohazard ar trebui sa fie cat mai "natural", fara shop-uri, fara superputeri, asemanator jocului Left 4 Dead adica sa se mearga pe principiul supravietuirii doar cu elemente inconjuratoare (arme, resurse, etc.).

Daca vreti server de ZP strangeti fonduri si se va face.

Faza cu damage-ul facut de lasere, atunci cand explodeaza, stiam ca este pus pe server ca doar celor care trag in laser sa li se ia din viata.

RaZz0R
19-06-2015, 04:15 PM
Faza cu damage-ul facut de lasere, atunci cand explodeaza, stiam ca este pus pe server ca doar celor care trag in laser sa li se ia din viata.

Ia dmg tuturor care sunt in raza de actiune. Prima data , daca imi amintesc bine, asa a fost, cum spui tu, dar de ceva timp cred ca s-a dereglat ceva....
Poti, te rog, sa verifici pluginul, sau ceva:-? sau sa imi spui mie unde sa ma uit?

kyci
19-06-2015, 05:36 PM
Idea nu este deloc rea, dar cred ca s-ar avantaja prea mult omul iar zm-ul va fi in dezavantaj prea mare. (parerea mea)
Un exemplu:

De cate ori erau oamenii bagati intr-o cutie plina cu lasere iar zombie-ul nu putea sa atace? Si puneai laser rosu si trageau in el, mureau, si asa mai castigai si tu :D
Dar sa incercam, poate este o idee buna!

KaNNaBiS
19-06-2015, 11:18 PM
:pro: Foarte buna ideea. Dar sa fie la ultimul om.

TheOneLeeT
20-06-2015, 01:51 AM
:contra: De ce? De fiecare dată cānd sunt ultimul om (și sunt īn pericol) īncerc să mă sinucid (aruncānd o grenadă sau sărind de undeva). Asta doar pentru amuzamentul meu și pentru satisfacția că nu a reușit zm să mă omoare. (dead la rank oricum se pune).
Este mult mai distractiv să te sinucizi după ce se chinuie zm „două ore” să te omoare, decāt să-l satisfaci lăsāndu-l...
Nu cred că sunt singurul care face așa.
Și la faza cu laserele, īnainte lua DMG doar cel care trăgea īn el, acuma iau TOȚI. (Fază foarte urātă.)
După părerea mea ar fi perfect să se rezolve laserele și altceva nu ne mai trebuie. Doar reclamă și playeri.

petryca
20-06-2015, 09:34 PM
Leet...eu inteleg ceea ce faci tu dar sa stii ca nu te obliga nimeni sa iei viata.Pur si simplu,daca doresti sa o folosesti,o poti folosi, iar daca nu vrei,nu o folosesti.
Tiger,grenada de infectie,protectia,shop-ul,dublu jump-ul, nu sunt elemente de plague? E vorba doar de divertisment.Chiar daca nu se mai ofera suport pentru biohazard,asta e.
Sa ne unim 2-3 si sa facem serverul cu suport plague.Am discutat despre asta.
Faza cu laserele,asa este.La inceput se fixase bug-ul acela cu privire la trasul in laser (ia hp doar celui care trage) dar de ceva vreme nu mai face acest lucru.
Dupa cum am zis,astept parerile playerilor.Plugin-ul este 90% facut(mai am doar de implementat cvaruri pentru a putea fi setat sa fie folosit de ultimul om sau de toti oamenii,iar daca e folosit de ultimul om,sa poate folosi doar un numar limitat:2-3).
kyci,nu s-ar avantaja omul deoarece ar avea un pret destul de ridicat (avand in vedere faptul ca ridica hp-ul).Nu o sa iti permiti sa cumperi mai mult de 2-3 pe runda:D )
:ass:

maxkills
27-06-2015, 09:20 AM
:contra: