PDA

View Full Version : Propunere



-=MATRIX=-
25-07-2015, 08:40 PM
Salut! Propun adaugarea acelui sistem anti-camping intalnit pe serverele de furien. Cum functioneaza acesta? Daca stai intr-o anumita zona o anumita perioada de timp, primesti slap/slay, depinzand de server.

Avantaje:
-scapam de jucatorii care stau AFK pe traseu;
-scapam de playerii incepatori care ne mananca nervii pentru ca nu au idee ce fac si se invart intr-o zona 2-3 minute;
-scapam de situatiile penibile aparute pe mapele gen arctic cu teleport la terro cand sta unul la un nivel, celalalt la alt nivel, amandoi asteptandu-l pe celalalt sa atace;
-probabil si alte situatii care nu-mi vin acum in minte.

In situatile de mai sus ma refer la acele momente in care nu este niciun admin online si playerii "isi fac de cap". Totusi, acest sistem ajuta si adminii pentru ca nu pot oricand sa verifice jucatorii de ceea ce fac si nu pot acorda slay-uri sau slap-uri mergand numai pe incredere.

Dezavantaje:
-nu gasesc niciunul.

Astept parerea voastra alaturi de eventuale completari.

~TraNda~
25-07-2015, 08:41 PM
Avem un astfel de plugin :) doar ca nu iti da slay. Te baga la spectatori (dupa 60 sec ca fiind inactiv) :P

-=MATRIX=-
25-07-2015, 08:44 PM
Avem un astfel de plugin :) doar ca nu iti da slay. Te baga la spectatori (dupa 60 sec ca fiind inactiv) :P

Atunci cade primul punct de la avantaj. De urmatoarele doua situatii ce zici? Ei se misca dar stau in aceeasi zona si "taie frunze la caini".

~TraNda~
25-07-2015, 09:15 PM
La asta nu sunt de acord. Fiecare are stilul lui de joc, chiar daca unii mai lent sau pana fac bhop trec 3 min. Nu mi se pare corect pentru un incepator, care el habar n-are de DeathRUN. Asta inseamna sa pierdem playerii, cei noi, incepatori s.a.m.d

-=MATRIX=-
25-07-2015, 09:21 PM
La asta nu sunt de acord. Fiecare are stilul lui de joc, chiar daca unii mai lent sau pana fac bhop trec 3 min. Nu mi se pare corect pentru un incepator, care el habar n-are de DeathRUN. Asta inseamna sa pierdem playerii, cei noi, incepatori s.a.m.d

Sa inteleg ca tie iti place sa stai dupa aia care se pandesc la teleport in baza la terro sau dupa aia care se duc si se intorc pe aceeasi ruta? Ieri, pe arctic, era unul care la platforma aceea miscatoare si-a facut plimbarea pe o saptamana.
In fine, asta e opinia ta, astept si altele.

~TraNda~
25-07-2015, 09:23 PM
Sa inteleg ca tie iti place sa stai dupa aia care se pandesc la teleport in baza la terro sau dupa aia care se duc si se intorc pe aceeasi ruta? Ieri, pe arctic, era unul care la platforma aceea miscatoare si-a facut plimbarea pe o saptamana.
In fine, asta e opinia ta, astept si altele.
Si eu, pe arctic de exemplu, imi place sa fac mapa de mai multe ori in aceeasi runda. Sau daca fac bhop in cerc primesc slay? Pe furien e altceva, alte reguli, alta politica. Cum ai zis si tu, e opinia mea. Respect pentru initiativa ta.

RaZz0R
26-07-2015, 12:02 AM
Daca nu ma insel,mapele de dr, suntfacute special ca cei care stau afk sa moara, odata ce pleci din baza nu vad cum ai putea sa stai afk, adica sunt si specimene, dar totusi... + ai si capcane, partea cupanda, nu stiu regulamentul de pe dr, dar nu cred ca este interzis, fiecare joaca cum stie si cum poate.
De pluginul de care spui, stiu ca e un plugin, care dupa un timp de stat afk(setezi din cvars) primesti slap cu dmg, sau doar slap. Nust daca e aceasi chestie pe care o sti tu... Ma rog, v.am dat doar o idee

Tiger
26-07-2015, 11:58 AM
As putea micsora timpul pentru care sa poti sta AFK de la 60 de secunde la 30 de secunde. Este decizia voastra.

-=MATRIX=-
26-07-2015, 12:24 PM
As putea micsora timpul pentru care sa poti sta AFK de la 60 de secunde la 30 de secunde. Este decizia voastra.

Si ce facem cu aia care stau la panda in baza terro si cei care se duc si se intorc pe acelasi traseu de 10 ori?

~TraNda~
26-07-2015, 03:43 PM
As putea micsora timpul pentru care sa poti sta AFK de la 60 de secunde la 30 de secunde. Este decizia voastra.

Eu sunt :pro: la ce a zis Tiger

-=MATRIX=-
26-07-2015, 09:35 PM
Puteti da T.C., nu ma mai intereseaza. Ramaneti asa si asteptati dupa toti nabii ca sa treaca de o capcana. Numai bine!

DocTati
27-07-2015, 01:30 AM
Pro la ce a spus tiger!!

HeLL#Boy-Razvan
27-07-2015, 08:33 PM
Ramane cum a zis tiger
:locked: