PDA

View Full Version : cerere plugin



RaZz0R
06-08-2015, 01:11 PM
Salut, vreau si eu sa stiu daca este posibil un plugin care masoara viteza playerilor.
Asa cum pe knife este plugin care masoara distanta de la care sunt omorati playerii asa sa fie acesta care masoara viteza, si daca viteza este una exagerata, respectivul sa primeasca automat ban.
Am intalnit situaitii pe knife in care dadeam 3 shockuri unui player in 3 minute si revenea mereu.

~TraNda~
06-08-2015, 01:18 PM
Cumva ai pe server Knife Run Speed? Cu pluginul asta, cand ai cutitul, viteza iti creste. Defaul este 420. Poti schimba de aici (in caz ca ai acest plugin) knife_speed Valoare , il gasesti in fisierul amxmodx\configs\amxx.cfg
In caz ca ai dorii sa vezi pluginul, imi lasi reply.
Sigurul plugin care iti arata viteza cred ca este cel de pe Deathrun, eu nu am intalnit un asemenea plugin, cum ai zis tu. Desigur se poate face :P .

RaZz0R
06-08-2015, 01:32 PM
sv de knife e clasic, nu ai modele de de knife, puteri ca pe dr. Nu ma intereseaza sa imi arate viteza, ma intereseaza sa baneze pe cei cu speed automat.

Tiger
09-08-2015, 10:53 AM
Uita de aceasta idee, ar trebui tinut cont de prea multi factori si nici atunci nu ar functiona perfect. Detectia jucatoriilor ar fi influentata de mai multi factori, gen: teleportare, rampe de viteza, lag, etc.

Exista deja o multime de pluginuri de acest gen, toate dau false-positive dand ban jucatorilor nevinovati.

~TraNda~
12-08-2015, 02:38 AM
Daca te mai intereseaza razzor dai un click (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Tiger
12-08-2015, 09:21 AM
Daca te mai intereseaza razzor dai un click (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Ala este un plugin de deathrun ca sa iti arate cat de repede mergi, nu te va ajuta cu nimic pe knife.

RaZz0R
12-08-2015, 10:39 AM
Stiu stiu, pluginul de care vorbeam eu nu stiu daca exista si este complicat de facut...