PDA

View Full Version : Propunere Server Skin



Itachi
20-01-2016, 09:53 AM
Propun schimbarea unor skinuri la zm . skinurile acelea sunt de ceva ani si ar merge un nou update cu niste skinuri diferite, niste skinuri facute de jucatori chiar . Propun sa fie schimbate unele skinuri la zombie , ceva diferit de alte servere asa jucatorii noi ar putea fi atrasi de ceva ce au mai vazut pana acum. astept :pro: sau :contra:

~TraNda~
20-01-2016, 10:37 AM
Am propus si eu ceva de genul acum ceva timp, dar problema nu e ca nu se poate face asa ceva, ci din cauza pluginurilor, pe care -=MaX=- nu vrea sa le dea..
Cred ca schinurile pot fii schimbate
Eu sunt :pro:

RaZz0R
20-01-2016, 11:03 AM
Da, se pot schimba, dar nu asa simplu, trebuie un alt plugin peste cel existent cum a fost fpsmon, sau scoaterea definitiva a celui existent si aplicarea celui nou.

Itachi
20-01-2016, 11:12 AM
merge si asa . poate fi scos cel vechi si pus unul nou . comunitatea nu are persoane care se ocupa cu asa ceva?

Esky
20-01-2016, 11:57 AM
merge si asa . poate fi scos cel vechi si pus unul nou . comunitatea nu are persoane care se ocupa cu asa ceva?
Dupa tine se poate un doi . Il avem doar pe Tiger care se ocupa cu aceste "chestii".Eu is :contra: , deoarece daca schimbam skin-urile dăm in plague si ar fi naspa.

Itachi
20-01-2016, 12:05 PM
nu poti lasa 10 ani aceleasi skinuri . pana la urma toate sv o sa ajunga asa . trebuie sa fi cu un pas inaintea tuturor , trebuie ceva nou sa atraga lumea .

Esky
20-01-2016, 12:32 PM
In fine. Oricum, nu este decizia mea. Hai sa dam in plague ^^.

Tiger
22-01-2016, 09:43 PM
Da, se pot schimba, dar nu asa simplu, trebuie un alt plugin peste cel existent cum a fost fpsmon, sau scoaterea definitiva a celui existent si aplicarea celui nou.

Nu necesita schimbarea plugin-ului sau adaugarea altuia pentru a inlocui modelele existente, se poate modifica direct din fisierul bh_zombieclass.ini. Acest fisier permite modificarea rapida a unor caracteristici ale claselor de zombie, caracteristici precum: modelul, modelul de gheare, descrierea, viata, viteza, gravitatea, damage-ul la atac, viteza de regenerare, knockback, etc.

RaZz0R
22-01-2016, 11:14 PM
Nu necesita schimbarea plugin-ului sau adaugarea altuia pentru a inlocui modelele existente, se poate modifica direct din fisierul bh_zombieclass.ini. Acest fisier permite modificarea rapida a unor caracteristici ale claselor de zombie, caracteristici precum: modelul, modelul de gheare, descrierea, viata, viteza, gravitatea, damage-ul la atac, viteza de regenerare, knockback, etc.

Stiam de asta, dar eu cred ca ei se refera la skinurile de la arme, he-uri, etc.

Itachi
24-01-2016, 12:03 AM
Eu m am referit la skinuri pt zombie chiar si oameni dacă pot fi schimbate usor. O noua schimbare ar atrage jucatori noi.

TheOneLeeT
24-01-2016, 01:35 AM
Da, se pot schimba, dar nu asa simplu, trebuie un alt plugin peste cel existent cum a fost fpsmon, sau scoaterea definitiva a celui existent si aplicarea celui nou.

Daca n-ar fii fost un .ini care sa vina cu o rezolvare rapida s-ar fi putut foarte usor modifca in .sma... Singura problema e gasirea modelelor, adica aici e chestie de preferinte, poate mie-mi place un model, tie nu...
Tocmai de-asta s-ar incuraja jucarea si altor clase de zombie (dark, undead, etc) si s-ar aduce o noutate pe server, adica playerii deja existenti ar fi mai captivati de server si n-ar juca doar pentru ca s-au obisnuit cu asta...
Un mare :pro: din partea mea pentru modificarea skinurilor la zm...

WarGods | KGB
24-01-2016, 01:24 PM
Sa ramana asa cum este ,propunerea mea,chiar daca adaugi skinuri noi,playerii noi ,oricum nu vor sti asta. Sunt :contra:

~TraNda~
24-01-2016, 04:26 PM
da mosule, dar cei vechi or sa simta schimbarile. Sunt multi care au plecat si mai intra pe server din cand in cand, iar acestia zic un simplu "totul e la fel" . Sa fim sinceri, te ani buni sunt aceleasi skinuri. Nu zice nimeni sa schimbam modul, tot biohazard ramane. Fpsmon-ul imi pare rau ca s-a scos. Mie unul personal nu-mi plac deloc skinurile la arme si knife.

Itachi
24-01-2016, 04:31 PM
un nou update cu niste skinuri pt zm , oameni si arme ar fi ceva. cei care joaca cred ca ar fii bucurosi sa vada ceva schimbat

petryca
20-02-2016, 08:23 PM
Salut! Nu am mai scris demult...
Am intrat pe server recent si am vazut ca nu s-au rezolvat unele chestii gen:
-mumie;
-invisible zombie;
-protectie zombie in zona de spawn cand acolo sunt lasere(protectie de cateva secunde:2-3 secunde cat sa se miste din laser);
-dupa laserunset(sau record din consola) astepti inca 10 sec sa pui laser iar asta e ilogic(am cele 10 secunde de asteptat inainte de infectie. De ce sa le am si dupa ce infectia e inceputa si se lupta zm vs om?).
Am mai discutat cu Tiger cu privire la mod biohazard pe suport de plague(asta nu face ca jocul sa fie plague ci tot biohazard).
Din cate stiu,promovarea a adus foarte multi jucatori. Nu stiu daca acum se mai face promovare asa cum se facea inainte dar cred ca asta e cel mai important aspect de urmarit...
P.S. Buta nu vrea sa facem schimbarile de suport plague ca-i prea but=]]](licenta,treaba,munca...stiu cum e dar esti tot but,Tiger).
:)

RaZz0R
20-02-2016, 10:24 PM
Salut! Nu am mai scris demult...
Am intrat pe server recent si am vazut ca nu s-au rezolvat unele chestii gen:
-mumie;
-invisible zombie;
-protectie zombie in zona de spawn cand acolo sunt lasere(protectie de cateva secunde:2-3 secunde cat sa se miste din laser);
-dupa laserunset(sau record din consola) astepti inca 10 sec sa pui laser iar asta e ilogic(am cele 10 secunde de asteptat inainte de infectie. De ce sa le am si dupa ce infectia e inceputa si se lupta zm vs om?).
Am mai discutat cu Tiger cu privire la mod biohazard pe suport de plague(asta nu face ca jocul sa fie plague ci tot biohazard).
Din cate stiu,promovarea a adus foarte multi jucatori. Nu stiu daca acum se mai face promovare asa cum se facea inainte dar cred ca asta e cel mai important aspect de urmarit...
P.S. Buta nu vrea sa facem schimbarile de suport plague ca-i prea but=]]](licenta,treaba,munca...stiu cum e dar esti tot but,Tiger).
:)

Stiu treaba, pe langa munca si treburile lu' Bot, mai e o problema. Max nu mi-a dat nici acum pluginurile de pe sv.... tinand cont ca i le-am cerut de prin noiembrie sau octombrie... Si fara ele e greu sa modificam ceva la server...

petryca
21-02-2016, 12:26 AM
tinand cont ca i le-am cerut de prin noiembrie sau octombrie
:)) Eu i le-am cerut in martie-aprilie anul trecut:))) ... ;)
Stiu foarte bine situatia...Oricum,merge refacut,ajutandu-ne de plugin-urile pe care le are buta. ;)
:ass: