PDA

View Full Version : Nume diferit WG (cs1.6) [REZOLVAT]



Waldorf
23-06-2016, 02:49 AM
Salut, sunt Marius si am intampinat o problema cu aplicatia WarGods de la care am luat ban pe nedrept.
Deci,eram on pe serverul pe care joc, aveam si admin (daca ajuta la problema). Eu Non Steam, pe public, fara sunet 40-2 aveam la un moment dat, in fine pana s a enervat un fondator si mi-a cerut WG, nici o problema i am raspuns eu, dau rapid in bara cs-ul deschid aplicatia,scanez si ii dau WG-ul respectiv , el imi raspunde dupa ce il vede " ce mi-ai dat tu aici?" eu nu stiam despre ce e vorba si intru sa vad.. ce i-am dat eu acolo :)) , cand vad si eu wg-ul nu aveam numele "Waldorf" in el (numele cu care jucam pe server, aveam numele "Cafea" , deci "Cafea" e numele cu care mai jucam pe un alt server.
Tin sa mentionez ca atunci cand am intrat in CS aveam numele "Cafea" asa am intrat si pe serverul pe care aveam admin, cand am vazut ca am intrat cu numele gresit, l am schimbat rapid n "Waldorf" inainte sa inceapa runda si am jucat pana cand am ramas spectator, si observ ca nu mai mergea ESP-ul, asa ca am zis sa dau un retry..cam asta e, am vrut sa specific orice detaliu, scuzati ca am scris un roman, dar sunt destul de revoltat si in acelasi timp si dezamagit.

P.S. inca ceva, inainte sa iau eu ban, inainte cu 2 saptamani i am facut un WG unui admin care juca, il suspectasem de wall, si cand mi-a dat WG-ul avea numele RCLanPlayer asa..nu stiu exact, iti pune numele asta de la o versiune cs, si am zis ca sigur a facut el ceva si s-a eschivat sa nu i se vada wallul, dar uite ca nu e asa, e chiar o problema.

Multumesc de intelegere !

DarkRed
23-06-2016, 02:55 AM
Nu fi dezamagit ,iti recomand sa nici nu mai dai prin comunitatea aia ,daca acel fondator este atat de "incult" ,incat sa nu stie ca numele acela este preluat din CFG-ul tau ,respectiv userconfig .

Esky
23-06-2016, 07:08 AM
Nu fi dezamagit ,iti recomand sa nici nu mai dai prin comunitatea aia ,daca acel fondator este atat de "incult" ,incat sa nu stie ca numele acela este preluat din CFG-ul tau ,respectiv userconfig .
Is curios cati ani are acel fondator ai cat de intreg la cap este. Si mie pur si simplu imi arata alt nume RcplayerLant sau ceva de genul, dar nu conteaza asta, conteaza sa fie ip-ul tau la scanare. Noi te primim, nu te alungam. Bafta !

RaZz0R
23-06-2016, 09:40 AM
Deci, in primul rand numele care iti apare in scanare nu reflecta deloc faptul ca ai cod sau nu, numele nu este singura modalitate de a gasii un jucator care a dat scan.
In al 2-lea rand, numele acela diferit, ti-ai raspuns singur la intrebare, wcd, atunci cand faci scanul, nu iti ia in raport numele care il ai tu in momentul de fata, iti ia numele din config.cfg, adica, cum ai spus si tu, cand ai intrat in cs, aveai numele de "cafea" deci, in config, era numele acela, degeaba ai schimbat tu dupa numele, pentru ca in config a ramas acelasi si implicit, wcd, ti-a luat numele din config nu cel schimbat de tine in timpul jocului.
Asta este motivul pentru care ai alt nume, se intampla destul de des, de aceea se recomanda sa gasesti jucatorul care a dat scan dupa IP nu dupa nume.
Acum, in legatura cu banul, noi nu te putem ajuta, numai daca ii dai acelui "admin frustrat" (altfel nu ai cum sa-i spui daca ti-a dat ban pentru atat) link catre acest topik si vede si el explicatia.

-WickedSick-
25-06-2016, 07:52 PM
Asta arată cāt de nepregătiți sunt unii și cāt "suferă" de admin...!