PDA

View Full Version : Reclamație Teg-Kiddow



visinescu
13-07-2016, 01:52 AM
625624

Azi, Teg-Kiddow a cerut lui Alecsey să facă celebra scanare WAC, însă Alecsey a spus că nu poate face această scanare pe motiv că nu folosește Windows. V-am spus în prima mea postare că eu și Alecsey NU jucăm de pe Windows. Vă atașez 2 screenshot-uri primite de la frate-miu cu Steam-ul rulat pe Linux Mint Cinnamon. Teg-Kiddow i-a dat 24 de ore lui Alecsey să-și demonstreze corectitudinea. Mie nu mi se pare corect ca la primul jucător care joacă bine, un admin să-l oprească din joc doar pentru a i se cere să facă scan. Înainte de scan, adminul ar trebui să se uite pe el câteva minute și apoi dacă i se pare ceva suspect, abia atunci să-l oprească din joc pentru scan. Vă rog să deveniți profi!

Serios acum... Pe vremea când eram eu admin, nu deranjam jucătorii cu tot felul de scanări, ci le făceam demo și apoi îi banam. Jucătorii banați pe nedrept puteau face reclamație cu demo-ul copie făcut la ei în folder și astfel se decidea dacă aveau sau nu cod. Din fericire, i-am banat pe toți pe bună dreptate și nu am avut nicio reclamație.

dcdaifa
13-07-2016, 02:01 AM
nu tin partea nimanui,dar daca mai vin inca vreo 5-10 playeri sa ne spuna ca joaca cu linux atuncea trebuie sa facem exceptii pentru toata lumea
teg de unde sa stie el ce pc aveti voi daca aveti windows sau linux sau etc..
poate jucati amandoi pe aceelas pc
si nu inteleg de ce nu a facut el reclamatie il dureau degetele?
SERIOS cum ai spus si tu mai sus,nu stiu cati ani ai visinescule vremea aia in care ai fost tu admin nu exista wcd

se supara lumea asta e dar din cate bag eu seama ti-e nu prea iti convine multe pe servarul acesta ba dopaj,ba nu stiu ce si mai stiu eu ce
sa ai o seara faina asta e parerea mea despre tine care mi-am facuto,daca iti convine bine,nu iara bine te-am pupat si ai grija de tine

visinescu
13-07-2016, 02:12 AM
Am spus clar în prima mea postare, într-un comentariu că eu și Alecsey nu avem Windows. El joacă de la Tg. Mureș, eu de la Deva. Eu am 30, iar el 29 și chiar nu ne arde de chestii copilărești precum jucatul codat. Obișnuiți-vă să aveți și jucători care nu au Windows, dar cel mai bine este ca fiecare admin să se uite pe jucător înainte să i se ceară un scan, chiar dacă primește reclamații de la alți jucători. Unii reclamanți pot fi noobi sau ciudoși și o fac doar pentru a opri liderul din joc.

La chestia cu dopajul, s-a făcut dreptate. Pesemene, ție nu-ți place dreptatea? Serverul merită criticat dacă ceva nu e bine pus la punct. Nu te-ai obișnuit cu democrația, mon cher?

dcdaifa
13-07-2016, 03:15 AM
sincer nu dai dovada ca ai 30 de ani precum spui,si in primul rand nu sunt MON CHER cu tine pentru ca nu am fost amandoi la gradinita,imi poti spune simplu dcdaifa
in fata unui monitor totii suntem jmecheri deci tu obisnuiestete cu jocu care este impus si nu mai iti impune tu regurile tale
nu suntem pe timpu lu ceasca,daca ai mai fost si pe alte servere si nu ti-a mers sa critici acolo serverul,ce ai zis hai sa incerc aici poate merge
si partea cu dreptatea nu ma deranjeaza dar sunt anumiti playeri care au jucat si merita gradu de VIP,ia punete si tu in locu lor cum ar fi?

si vorbeste cu targa poate are la scoala de admini vreo sectiune pentru educare,ca ti-ar trebuie cateva ore sa iti revii la realitate drept dovada da numele idolului tau si caracteru tau.

ADRI
13-07-2016, 07:08 AM
Nu stiu cum era pe vremea ta dar acum se obisnueste asa , nu toti adminii au experienta invata si ei din greseli
:locked: