PDA

View Full Version : Decizii si subiecte de la ultima sedinta!



-=MaX=-
07-01-2012, 03:22 AM
In primul rand vreau sa le multumesc celor care au venit la sedinta si care au dovedit ca le pasa. I-am inteles pe cei care au anuntat ca nu pot veni dar spre dezamagirea mea, prea putini ati aparut. Ma asteptam la mai mult interes din partea multora, oricum deciziile sunt aceleasi pentru toti si in timp imi fac o idee cam cu ce oameni pot sa lucrez pe viitor.
In conditiile in care se discuta toate probleme adunate pana la acea data, se cer opinii, fiecare are ocazia sa spuna ce-l doare, e de neinteles dezinteresul de care dati unii dovada. Cei care ati lipsit discutati cu Xela sau cu restul care au fost.

Primul subiect a fost legat de Xela. El va fi cuvantul ownerilor de acum inainte pe serverul de CS. El se va ocupa de admini, de reclamatii, cereri unban, regulament, ordine pe server si pe forum. Cu el luati legatura cand aveti probleme. Va fi pentru voi cum am fost si eu inainte. Desigur, va stau in continuare la dispozitie, dar doar cand nu va poate ajuta Xela. Imi dati private pe forum si in limita timpului disponibil va raspund cu cea mai mare placere. De Xela veti asculta de acum inainte si il veti respecta la fel cum ma respectati pe mine cand ma ocupam eu de acest aspect. La fel, si pe zombie vor fi reprezentanti de genul, cand voi fi decis o sa fiti instiintati.

Alt subiect a fost legat de Numele cu care joaca adminii. Desi exista regula de multa vreme, o mare parte dintre voi ati ignorat-o total. De azi inainte va alegeti un singur nume si DOAR cu el veti juca. Cel putin atata timp cat intrati cu admin sau slot pe server. Multe conflicte s-au iscat din pricina asta si plus de asta nu am timp sa va caut pe fiecare dupa toate numele pe gametracker cand fac ordine intre admini. Cine nu respecta aceasta regula va fi sanctionat

Un alt aspect care s-a discutat a fost Votul Hartilor. Multi dintre voi nu stiti sa dati harti la vot. E putin spus penibil atunci cand un admin da harti la vot, sa ii fie intrerupta votarea de votul automat al serverului. Votul se da in ultimele 5 minute ale hartii curente. Serverul da vot automat cand mai sunt 2.5 minute din harta. Calculati in asa fel incat ori sa dati cand zice "5 minutes remaning" ori dupa votul automat dat de server. Iar la hartile ce le dati la vot sa tineti cont de /lastmaps! Sa nu mai vad ca dati doavada de lipsa de profesionalism!
Inca o chestie legata de vot: sa va consultati intre voi cine si ce da la vot inainte de cele 5 minute ale hartii. Sa nu mai prind ca da cate 2-3 admini vot la acelasi final de harta, e jenant. Consultati-va pe amx_chat si doar un admin va da la vot si dati fiecare pe rand, nu fiecare cand isi aduce aminte. O alta observatie, cand vedeti ca la votul automat a iesit o harta care considerati ca nu se potriveste conditiilor de joc, dati vot manual. La multi admini am vazut ca le e lene sa dea vot, si desi a iesit o harta aiurea la votul automat stau nepasatori. Sa va faceti treaba si sa dati vot cand este necesar.
REGULA NOUA! Harta se schimba cand se termina runda! Am bagat acest sistem de votare tocmai sa nu mai fie schimbata harta in timpul rundei cand s-a terminat limita de timp. Dupa ce s-a finalizat votul asteptati sa se termine runda, dupa care schimbati harta iesita la vot din consola. Va rog sa dati doavata de admini competenti si profesionisti la capitolul harti!

O alta functie care a fost discutata la finalul sedintei a fost acordata lui Negrutu. Negrutu va fi moderatorul clanului de fete wLady. Acest clan de multa vreme e "abandonat" neavand cine sa se ocupe de el. Negrutu are vechimea necesara pe server si pe forum incat se cunoaste cu majoritatea fetelor care frecventeaza serverul nostru si e in masura sa modereze acest clan. Totodata negrutu va tine cont de regulament si il va pune in aplicare, va fi un exemplu pe server si va da dovada de seriozitate, in caz contrat va fi scos din aceasta funtie si i se va cauta un substituent. Din discutiile care le-am avut cu el am ajuns la un consens si nu cred ca vor fi probleme in conditiile in care deja se cunoaste cu majoritatea fetelor si discuta cu ele. El le va propune sa intre in clan, sa joace la noi pe server, etc. E destul de delicata treaba dar cred ca Negrutu ii poate face fata.

S-a mai dsicutat de nerespectarea obiectivelor standard de pe anumite harti. Unii nu pun bomba, unii campeaza, altii nu prea merg dupa ostatici, etc. La capitolul s-a decis sa dati dovada de intelegere. In sensul ca pe cs sunt 2 tabere, mai exact 2 tipuri de clienti: unii sunt cei care intra sa isi perfectioneze stilul, sa urce in rank, top, joaca la scor, tactic, etc, in timp ce altii intra doar pentru relaxare, distractie, caterinca, etc... Va trebui sa tineti cont de ambele aspecte pentru ca sunt intalnite cam in egala masura incat nu poate fi aleasa doar una din varinate si nu poate fi creata o omogenitate intre aceste 2 tipuri. Asa ca va trebui sa fiti mai rabdatori si sa dat mai multe avertismente. Nu mai dati slayuri si kickuri fara rost, daca stresati jucatorii, in final pleaca. Desi nu ne mai putem plange de jucatori ca inainte, nu vreau sa se abuzeze de slay si kick. Incercati sa socializati mai mult cu ei si pastrati o atmosfera calma pe server. La fel si cu cei afk. La afk NU se da kick. Cei afk ii puneti Spec. Serverul le va da kick automat cand e prea plin.

O alta decizie probabil neimportanta pentru o mare parte din voi, este data in care se sarbatoreste WarGods Community Day!
Am decis ca pe data de 1 August, cand a luat nastere numele de WarGods, sa fie sarbatorita ca ziua comunitatii. Am propus sa organizam niste intalniri intre membrii comunitatii in aceasta zi pentru a ne cunoaste mai bine. Sa speram ca vara asta spargem gheata si facem cumva sa ne adunam cat mai multi. Desigur daca aveti si alte propuneri referitoare la serbarea acestui eveniment, asteptam sa vi le expuneti si sa le discutam.

Daca sunt alte adaugari sau nelamuriri, dati reply aici!

Rapid1923
07-01-2012, 09:47 AM
Negrutzu The Fish! :P
Prima intalnire ar trebui sa se tina in Schiulesti . Am zis.

edward
07-01-2012, 10:59 AM
" Negrutu va fi moderatorul clanului de fete wLady "
ahhahahahahahahhhhhahahahahhaahaahahahahhaaahhahaa hhahha


Constanta, ziua mergem la plaja ( jucam un fotbal ceva ), dupa-amiaza facem un gratar, si seara la un club sau de pereferat o betie !
Totusi, cei care stau la distanta de Bucuresti/Constanta, bat drum lung pt o zi ( cateva ore ) de meeting.

daniel_San
07-01-2012, 11:17 AM
O adaugire. Acum mi-a venit in minte. Pluginul ala de lastmaps mai da rateuri in a scrie fisierul. Asa ca e bine si nu prea sa ne luam dupa el.

RedMan
07-01-2012, 11:42 AM
Va asteptam pe 1 august eu, cu ed-but si iancu-but pe plaja la 3 papuci :)))

Rapid1923
07-01-2012, 02:19 PM
Ba edward cum naiba ma s ate duci la mare sa faci gratare? Da-o-n ma-sa de treaba. Manele mai lipsesc.
Ziua mea de concediu la mare e sfanta: Dimineata plaja, apoi papa bauta somn pana diseara si apoi iar bauta sau iesit de plimbat femeia si iar bauta:)))

negrutzu
07-01-2012, 02:58 PM
wLady | rapid facem un dans=)))))))))))

XeLa
07-01-2012, 03:03 PM
Negrutzu The Fish! :P
Prima intalnire ar trebui sa se tina in Schiulesti . Am zis.

Acolo sa fie :))

Rapid1923
07-01-2012, 03:04 PM
wLady | rapid facem un dans=)))))))))))


Da pirando, lasa-ti bucile valurite pe bara....visinie:))

P.S. Sedinta cu parintii xelo =))

XeLa
07-01-2012, 03:09 PM
:)) sau sedinta cu mamicile din Schiulesti ?

negrutzu
07-01-2012, 03:10 PM
Care rapid...ca daca ma dezbrac odata numai firba am pe mine :)):)) ai sa vezi la schiulesti...ce sar mamicile pe mine:D:)))

negrutzu
07-01-2012, 03:12 PM
Aaaaaa da rapid...vroiam....sa te iau in Clanul wLady...in fine as vrea sa iau si toate mamicile:D dar pt cine e ceva mai special ...TE VREAU IN CLAN !!=))

Rapid1923
07-01-2012, 03:13 PM
O boy, o boy o boy:D

La fibra ta negrila doar gospodinele care fac franzela in ceaun de tuci te-ar calari=)))

P.S. BUt, vezi ca era sa-mi trezesti baietu ca suna ca dracu tonul la mesaje:))

negrutzu
07-01-2012, 03:29 PM
O boy, o boy o boy:D

La fibra ta negrila doar gospodinele care fac franzela in ceaun de tuci te-ar calari=)))

P.S. BUt, vezi ca era sa-mi trezesti baietu ca suna ca dracu tonul la mesaje:))


Pai din cate am inteles gopsodinele astea care fac franzela in ceaun de tuci sunt din Schiulesti.))
Asa ca mucles, o sa am un "/rank" bun acolo :))

XeLa
07-01-2012, 03:31 PM
Pai din cate am inteles gopsodinele astea care fac franzela in ceaun de tuci sunt din Schiulesti.))
Asa ca mucles, o sa am un "/rank" bun acolo :))


"Adevarat" :))

-=MaX=-
08-01-2012, 02:45 AM
bai voi nu aveti scapare sa mor =))
parca vad ca jumate din wLady or sa fie din Schiulesti :)) daca se baga Xela langa mama lui Moris e grav :hohot: