PDA

View Full Version : [REZOLVAT] Problema scanare



ionutgal
16-01-2017, 07:16 AM
we encountered an arror while trying to send the report.......asta imi apare mereu cand vreau sa fac scan si nu inteleg ce are.....pana azi spre exemplu nu a mers deloc....am sters CS-ul care il aveam si am downloadat altul si a mers.........dar dupa 2 ore am facut iar scan si iar nu mai merge....ce sa ii fac...I-am dat si run as administrator si nimic......am uitat sa mentionez ca am windows 10 si acolo imi da windows 8...poate deasta ...am nevoie rapida de rezolvare ca m-am saturat sa iau ban

Tiger
16-01-2017, 10:18 PM
Probabil ceva iti blocheaza conexiunea cu website-ul. Adauga raportul manual in astfel de cazuri.

ionutgal
17-01-2017, 05:55 AM
Probabil ceva iti blocheaza conexiunea cu website-ul. Adauga raportul manual in astfel de cazuri.

cum sa adaug raportul manual? eu dau scan si el da error...ce sa adaug

F0rS3ti
17-01-2017, 08:23 AM
Incearca alta versiune, nu downloada cea de Win 8 si vezi daca merge

Tiger
17-01-2017, 09:21 AM
cum sa adaug raportul manual? eu dau scan si el da error...ce sa adaug

Dupa ce faci scanarea si iti da eroare la transmitere, dai click pe butonul Report si salveaza fisierul pe desktop. Apoi, acel fisier il incarci aici: <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Daca nici asa nu merge, inseamna ca ai caractere UTF-8 in nume. In cazul acesta sterge config.cfg si puneti un nume normal.

ionutgal
11-02-2017, 06:20 PM
Dupa ce faci scanarea si iti da eroare la transmitere, dai click pe butonul Report si salveaza fisierul pe desktop. Apoi, acel fisier il incarci aici: <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Daca nici asa nu merge, inseamna ca ai caractere UTF-8 in nume. In cazul acesta sterge config.cfg si puneti un nume normal.

ideea e ca am venit cu laptopul la fratemiu si am facut aici in test si imi merge perfect nu imi da eroare deloc.......dupa ce ma duc acasa si ma conectez iar la netul meu imi da eroare....DE CE?????

Tiger
11-02-2017, 08:48 PM
Tocmai ti-am explicat "DE CE".

Da-mi un IP pentru a verifica daca este din cauza nick-ului.

ionutgal
16-02-2017, 09:14 PM
Tocmai ti-am explicat "DE CE".

Da-mi un IP pentru a verifica daca este din cauza nick-ului.

92.236.192.171 asta e ip-ul meu

ionutgal
19-02-2017, 08:46 PM
92.236.192.171 asta e ip-ul meu

ti-am dat IP. imi mai raspunzi si mie
.ms anticipat

Tiger
19-02-2017, 08:51 PM
Imi cer scuze, nu am vazut ca ai postat.

Este de la tine, ceva blocheaza conexiunea dintre aplicatie si website. Poti adauga manual raportul aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>). Tot ce trebuie sa faci este ca dupa scanare sa salvezi raportul dand click pe butonul "Report" si sa-l uploadezi in link-ul de mai sus.

ionutgal
20-02-2017, 06:11 PM
Imi cer scuze, nu am vazut ca ai postat.

Este de la tine, ceva blocheaza conexiunea dintre aplicatie si website. Poti adauga manual raportul aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>). Tot ce trebuie sa faci este ca dupa scanare sa salvezi raportul dand click pe butonul "Report" si sa-l uploadezi in link-ul de mai sus.

stiu ca este de la mine dar problema e ca nu ma lasa sa pun reportul nici pe desktop nici nicaieri....zice THE REPORT COULD NOT BE SAVED ON .....IMI VINE SA IL SPARG,,,,laptop nou si nu imi da voie sa fac nimic

Tiger
20-02-2017, 06:19 PM
Run as administrator ai incercat? Ai incercat sa salvezi in alta parte?

ionutgal
20-02-2017, 06:21 PM
stiu ca este de la mine dar problema e ca nu ma lasa sa pun reportul nici pe desktop nici nicaieri....zice THE REPORT COULD NOT BE SAVED ON .....IMI VINE SA IL SPARG,,,,laptop nou si nu imi da voie sa fac nimic

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
20-02-2017, 07:07 PM
Ai incercat ce ti-am scris mai sus?

ionutgal
22-02-2017, 08:12 PM
Ai incercat ce ti-am scris mai sus?

am incercat si cu administrator....si sa salvez in alta parte am incercat orice...nu merge...daca ma duc si ma conectez cu laptopul la alt net merge sa fac scan fara problem...nu inteleg....e ceva cu netul parerea mea

Tiger
23-02-2017, 08:52 PM
Sa inteleg ca ai o retea pe cablul si o retea wifi?

ionutgal
25-02-2017, 12:45 AM
Sa inteleg ca ai o retea pe cablul si o retea wifi?

Nu. Am o singura rețea. Ideea e ca eu sunt in Anglia, eu am internet de la virgin media, iar fratemiu spre exemplu are BT. (Nu stam in aceeași casa). De la mine când vrei sa fac test îmi da eroare , iar când ma duc cu laptop-ul meu la el si ma conectez la netul lui nu face prb, merge ceas testul. De aceea zic ca nu cred ca e de la CS, sau de la laptop sau altceva decât de la net. Dar care e explicația? Ce sa ii fac

pimlico
01-03-2017, 11:47 AM
Salut, aceeasi problema o am si eu, tot in Anglia sunt si tot la virgin media si tot nu merge. Cred ca e de la net lor pentru ca ei au restrictii la diferite site-uri si posibil sa aiba si la wargods. Nici raportul nu pot sa-l salvez pur si simplu nimic nu merge legat de wargods. dar la BT merge fara probleme. Mentionez ca eu sunt si pe retea wifi.

ionutgal
02-03-2017, 03:43 PM
Salut, aceeasi problema o am si eu, tot in Anglia sunt si tot la virgin media si tot nu merge. Cred ca e de la net lor pentru ca ei au restrictii la diferite site-uri si posibil sa aiba si la wargods. Nici raportul nu pot sa-l salvez pur si simplu nimic nu merge legat de wargods. dar la BT merge fara probleme. Mentionez ca eu sunt si pe retea wifi.

Exact asta cred si eu ca e de la net. Dar ce ar fi de făcut ? Eu pe orice SV ma joc , daca îmi cere test wg si zic ca nu merge îmi da ban. trebuie sa fie o rezolvare

Lonelyy
02-03-2017, 08:36 PM
Incearca sa suni la sediul retelei de internet, si sa verifice daca au restrictie la acest site,
ar trebui sa primesti un raspuns cat mai concret, sau o metoda de a accesa cu toate ca e restrictionat.

Tiger
02-03-2017, 10:30 PM
Ma indoiesc ca ar fi de la ISP. Daca ar fi fost o problema de la ISP, nu ati mai fi putut intra nici pe site-ul acesta. wCD este hostat in acelasi loc ca si acest forum si ca multe alte proiecte WarGods.

pimlico
04-03-2017, 06:06 PM
nu stiu ce sa zic eu dar e aiurea cand ti se cere wg si chiar vrei sa-l dai ca nai nimic de ascuns si nu merge si daca incerci sa le explici ei nu cred oamenii. eu unu m-am resemnat joc si eu pana iau ban apoi intru pe altu si tot asa.

AlexCool777
09-03-2017, 04:05 PM
Cand fac scanare wargods imi arata mereu ca am wall..
Am windows xp calculatoru e vechi de 10 ani si windousu e expirat , o avea vreo legatura asta?
Din cauza asta nu pot sa joc pe sv de cs cu acelasi nume ...
Eu cand joc fac mereu demo .. daca imi cere wg imi da ban..pun demo pe forum si na..l


Daca puteti sa ma ajutati ar fi bine :)

Tiger
09-03-2017, 08:26 PM
@Alex: Puteai lasa mai multe detalii despre problema ta. Nu ne ajuta cu nimic ceea ce ai spus tu. Te rog sa imi dai un contact pentru a lua legatura cu tine.

ionutgal
22-03-2017, 02:48 AM
Acum ca am rezolvat problema m-am gândit sa revin si sa va zic si care a fost rezolvarea, sa ii ajut si pe alții care au aceeași problema care am avut-o si eu.
Cum bănuiam si ziceam in postarea de mai sus era de la NET
Am contactat furnizorul de internet ( VIRGIN MEDIA UK ) si le-am explicat ce se întâmpla si ei mi-au scos toate restricțiile pe care le au cu acordul meu bineînțeles si de atunci merge brici.
Mulțumesc pentru încercarea ta TIGER de a ma ajuta dar prb era de la net.
Sper ca o sa ajut si pe alții cu postarea mea.
Bafta multa