PDA

View Full Version : Propunere regulament



~TraNda~
18-01-2017, 10:19 PM
1. Adaugarea unei noi reguli care permite adminilor sa dezactiveze laserele, playerilor dead, care blocheaza caile de acces.
2. Readaugarea culorii ursului/cuvant cheie. Ma pot ocupa personal de schimbarea culorii/cuvantului, la un anumit interval de timp sau numar de cereri.
Vin cu argumentul ca regulamentul nu mai este citit absolut deloc! Iar acest lucru se vede.
O sa veniti sa spuneti "pai poate da copy de la o alta cerere si tot nu citeste regulamentul". Ei bine tocmai d-asta doresc sa ma ocup personal de schimbarea culorii/cuvantului. Daca acesta este schimbat des, playerii n-au incotro si o sa citeasca regulamentul.

dcdaifa
19-01-2017, 12:41 AM
pro

RaZz0R
19-01-2017, 11:16 AM
1) de regula o sa ma ocup zilele urmatoare. Si eu m-am gandit la ea acum cateva zile.
2) daca tu te vei ocupa de culoarea ursului atunci iti dau mana libera, dar cu conditiile, sa fie culoarea ursului nu ceva complicat, nu nu fie gasita cu search, si sa fie schimbata la cel mult 2 cereri, maxim 3 daca uiti de ea, eventual sa schimbi si pozitionarea ei, poate asa or sa mai citeasca si adminii nostrii regulamentul.

~TraNda~
19-01-2017, 04:44 PM
Ai siguranta mea ca ma ocup personal de culoarea ursului.
PS: culoarea ursului readaugata!

RaZz0R
19-01-2017, 10:54 PM
Regurile pentru lasere au fost adaugate
<b>You have to register to ba able to see this link</b>!&p=45#post45

Tiger
23-01-2017, 11:53 AM
Ca un later edit:

La (2) nu o sa faci altceva decat o sa aduci confuzie mare in cadrul adminiilor si multe cereri respinse, ceea ce doream eu sa evit. Un jucator care nu doreste sa citeasca regulamentul nu-l va citi in veci, oricat de mult ai incerca tu sa-l pacalesti sa-l citeasca.

Nu inteleg de ce a trebuit readusa chestia asta cand exista sanctiuni. Jucatorii stiu de sanctiuni mai mult decat stiu de regulament.


PS: O sa ajungi, candva, la spusele mele. :)

~TraNda~
23-01-2017, 11:58 AM
De ce sa stai sa te chinui cu imbecilii? Cand poti usor sa ii verifici prin urs. Ok, 3-4 te fenteaza la prima cerere, dar la a 2a a 3a deja se dau de gol.
Eu zic ca mai bine ai un staff mic, care stie regulamentul si isi face treaba decat imbecili care isi creeaza propriile reguli pe server, total eronate.

Tiger
23-01-2017, 12:26 PM
Trebuie sa intelegi ca nu mai suntem in anul 2008-2012, cand a fost apogeul de jucatori, in care sa poti sa faci o selectie. In aceasta perioada au fost putine servere, deoarece erau scumpe, si multi jucatori. Din 2012 pana acum, cine stie pana cand, a fost si inca este apogeul serverelor - cand toata lumea isi poate permite un server. In viitorul apropiat va disparea si acest apogeu, multi vor renunta (asa cum vezi ca se renunta si acum, dar mult mai progresiv).

In urmatorii ani vor ramane doar comunitatiile vechi, ce au supravietuit de-a lungul aniilor, si comunitatiile abia aparute (rasarite ca ciuperciile) - comunitati ce nu vor avea sansa de supravietuire daca nu vin cu ceva nou si extraordinar.

Nu uita ca orice decizie poate afecta cursul mersului.

~TraNda~
23-01-2017, 01:07 PM
Atunci, fiindca tu esti administratorul si acesta este un server official al comunitatii, ai ultimul cuvant. Eu am venit cu propunerea, care mi-a fost acceptata.
Daca tu consideri ca e gresit atunci poti sterge sectiunea "Regulament" si lasa mana libera tuturor ce vor sa faca cereri.

Tiger
23-01-2017, 02:20 PM
Doar stii ca nu sunt strict, asta pentru ca mereu stiu ca veti ajunge la ceea ce am spus eu. :troll:

PS: Eu va las sa experimentati, sa invatati, dar in final va veti da seama ca ceea ce ziceam eu este adevarat.

-WickedSick-
23-01-2017, 09:46 PM
Doar stii ca nu sunt strict, asta pentru ca mereu stiu ca veti ajunge la ceea ce am spus eu. :troll:

PS: Eu va las sa experimentati, sa invatati, dar in final va veti da seama ca ceea ce ziceam eu este adevarat.

Eu sunt de acord cu tine .


Atentie la cereriile de slot/admin/vip, incercati sa fiti mai blanzi cu deciziile.

Am vazut ca orice cerere editata este respinsa automat. De asemenea, am vazut ca cea mai mica greseala, chiar si necompletarea unui camp, este sanctionata de admini sau de detinator cu contra sau cerere respinsa.

Nu mai sunt timpurile in care ne permitem sa pierdem din jucatorii de CS 1.6. Un om care a depus o cerere inseamna ca vrea sa joace pe acel server si mai mult. Totodata, acest jucator, pe viitor, poate deveni o piesa importanta din comunitate.

Incercati asadar:
- nu mai dati contra/respingeti cereriile pentru orice lucru pueril;
- daca chiar vreti sa confirmati faptul ca la o cerere a fost modificata valoarea raspunsului cheie pentru o cerere, puteti sa imi lasati PM si eu va raspund in cel mai scurt timp posibil;
- nu mai respingeti cereriile daca modelul de cerere dupa care a facut cererea nu a fost cel din model (cu exceptia daca a fost posibila copierea raspunsului cheie la cerere);
- sa fiti mai blanzi cu jucatorii care merita si care au un numar ridicat de ore jucate si au sarit un grad (NU se va permite saltul de la niciun acces sau acces slot la un acces cu ban [oricare ar fi acela]! - trebuie sa treaca prin gradul helper sau sa doneze!);
- anuntati adminii de aceste chestii.

Imi pare rau ca de acest citat nu se mai tine cont .

Eu unul pe furien am eliminat "Ce zice vulp3a" , acea parte dand bataie de cap multora si inducandu-i in eroare totodata , am marit numarul de orele pentru fiecare grad in parte si alte mici schimbari prin "Model Cereri Admin/Slot" astfel incat sa nu le complic "viata" celor ce urmeaza sa faca cerere, dar fiecare actioneaza cum crede de cuvinta ca-i mai bine pentru server-ul de care se ocupa :) .

iSwearSheWas18 :O
23-01-2017, 10:50 PM
Eu sunt de acord cu tine .



Imi pare rau ca de acest citat nu se mai tine cont .

Eu unul pe furien am eliminat "Ce zice vulp3a" , acea parte dand bataie de cap multora si inducandu-i in eroare totodata , am marit numarul de orele pentru fiecare grad in parte si alte mici schimbari prin "Model Cereri Admin/Slot" astfel incat sa nu le complic "viata" celor ce urmeaza sa faca cerere, dar fiecare actioneaza cum crede de cuvinta ca-i mai bine pentru server-ul de care se ocupa :) .

Adevarul ca faza cu orele nu ar fi rau , a mai fost asa acu ceva ani cand luai helper cu 100 si ceva de ore si slot cu 40 parca ,ma rog cam mult 40 pt slot dar 25 30 nu ar fi rau .

Ps:Si imi aduc aminte ca erau multi care jucau doar ca sa isi ia grad si chiar petreceau mult timp pe joc tocmai ca sa ajunga la numarul de ore pentru ele , si tineau cu dintii de gradul ala deci greselile erau mai rare.