PDA

View Full Version : O miCa Problema Cu Scanarea !!!



GaCeZor
02-02-2017, 07:34 PM
Salutare ! Am si eu o mica problema atunci cand ma scanez.
Steamul meu este din 2003 - "STEAM_0:1:246536" si la toate scanarile mele pune ca sunt NonSteam.
Se poate verifica pe google ca este vac secured si nu are nici 1 BAN.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Poate cineva sa imi explice si mie ? O fi din cauza ca am avut si cs-ul 1.6 cu boti instalat pe aceeasi partitie cu STEAM-UL ? ? Le aveam pe ambele instalate si apoi l-am dezinstalat pe cel cu boti cu mult timp in urma crezand ca din aceasta cauza imi da nonsteam la scanari ... toate scanarile mele sunt de anul trecut din martie pana in prezent. Nu am luat BAN dar mereu au ridicat semne de intrebare ... chiar si aseara cand am dat scanare mi-a iesit la fel si tot felul de intrebari de genul ca daca sunt steam de ce iese fara steam.

Multumesc pentru timpul acordat !!! Va Salut ! B-)

-=Christian=-
02-02-2017, 08:17 PM
Nu stiu ce sa zic dar acel "STEAM_0:1:246536" este un STEAM ID si aia cu NonSteam iti apare din cauza ca nu ai Profil de STEAM,asta este parerea mea,singurul in masura sa-ti explice este Tiger Administratorul.

Tiger
03-02-2017, 12:29 AM
Detectia SteamID-ului, in versiunea curenta de wCD, se bazeaza pe validarea unor fisiere si gasirea unui steamID. Este posibil ca gasirea steamID-ului sa esueze.

Detectia SteamID-ului a fost imbunatatita in urmatoarea versiune de wCD ce se va lansa in curand, nu mai fiind necesara aceeasi procedura.