PDA

View Full Version : CERERE DNS rb.wargods.ro



Cloudzi
22-06-2017, 11:42 AM
IP-ul server-ului: 163.172.224.5:25565
DNS-ul dorit (Hostname-ul): rb.wargods.ro
Tipul server-ului (Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Global-Offensive, SA:MP, Minecraft Metin2, Teamspeak, etc): Minecraft
Modul server-ului (Clasic, Zombie, Furien, RPG, Truck, etc) Clasic-Survival
Lista detinatoriilor server-ului impreuna cu cel putin o metoda de contact (de exemplu: Gigel - gigel@gmail.com - gigel@yahoo.com): Dragos (Tedee-pe forum dragos_tudor28@hotmail.com) - Alex (RB Original1923 alexandru_duval@yahoo.com)
Lista detinatoriilor server-ului care doriti sa aiba grad de moderator si manager pe forum: Tedee si RB Original1923
Unde este hostat: cloud-center.ro
Data cumpararii host-ului: 21.06.2017 (in jurul orei 22)
Numarul mediu de jucatori: deocamdata 5-6 (e hostat de ieri..nici nu ma asteptam sa intre cineva)
[OPTIONAL] Culoarea specifica server-ului pentru forum (implicit culoarea este aleasa aleatoriu): rosu
[OPTIONAL] O scurta descriere a serverului (owneri, staff, jucatori, etc): Eu si Alex am mai avut un server prin anul 2013 a avut o durata de 2 ani se numea mc.agamers.ro (cu inca un prieten Virtual) si acum am decis sa ne redeschidem un server clasic de minecraft unde lumea vrea sa joace un survival cat mai frumos fara multe pluginuri, unul clasic mai pe scurt. Staff-ul deocamdata ester format din mine si Alex-fondatorii server-ului, avem propriul Builder care a construit warp-urile de pe server si un Helper. Va asteptam in numar cat mai mare.

tiberiucoman2000
22-06-2017, 11:52 AM
Salut ! Este un server foate bun la fel ca si precedentul de acum ceva timp. Are plugin-urile foarte bine facute si warpuri bine realizate si complete (warp shop) unde pe putine servere am vazut sa iti ofere absolut orice. Adminii si ajutoarele lor sunt foarte de treaba si isi fac treaba foarte bine.

Tiger
22-06-2017, 08:18 PM
Acceptat.

Vei primi PM cand voi finaliza de creat subforum-ul si DNS-ul.

:locked: