PDA

View Full Version : Problema scanare wg



th3vil
27-06-2017, 09:17 PM
Buna ziua!
Am o problema la scanarea wg care este identica cu cea din aceste 3 posturi :
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
este identica in sensul ca apare acelasi mesaj, dar incercand rezolvarile prezentate la fiecare, problema mea ramane totusi nesolutionata.
Am incercat si eu toate versiunile de wcd, la fiecare bifand ,,run as administrator" si verificand si compatibilitatea sa fie cu win 7 , sistemul meu de operare. rezultatul este acelasi :,, we encountered an error while trying to send report".
Am trecut la urmatoarea solutie , si anume uploadarea manuala a reportului. Parea ok pentru ca mie personal imi arata raportul. Problema era ca cel caruia i am oferit link ul a spus ca el nu vede nimic. Mai precis spune ca vede doar pagina in care ii cere LUI sa puna un raport offline.
Concluzia este ca nu reusesc sub nici o forma sa fac scanarea si sa obtin raportul.
Tot incercand sa rezolv ( va spun sincer, nu mai stiu exact tot ce am incercat ) intr-una din versiunile de wg imi spune ca ,,can't find cs " iar in alta ,,waiting.."
Sper sa aveti si pentru mine o rezolvare , eu am obosit.
nick ul meu este : th3vil ( in urma a ceea ce am citit intr unul din posturi am verificat in config.cfg si nick ul este acelasi th3vil )
steam id: STEAM_0 : 1 : 147096744
Ip -ul : 5.12.241.47
Va multumesc !

~TraNda~
27-06-2017, 09:23 PM
Eu vad ca ai toate rapoartele, fara probleme si chiar le pot vedea. Uite-l pe cel mai nou (de astazi): <b>You have to register to ba able to see this link</b> .
Dupa ce uploadezi raportul manual, nu ii da link-ul de sus, pentru ca iti va aparea tot acelasi (<b>You have to register to ba able to see this link</b>), nu cel catre raport. Dupa uploadare dai la WCD SCAN si cauta-ti raportul. Dai click pe el si ii trimiti link-ul catre raportul respectiv.

Tiger
27-06-2017, 09:30 PM
Dezactiveaza proxy-ul / firewall sau orice altceva ce ar bloca o conexiune. Daca nici asa nu merge, salveaza raportul in mod offline si uploadeaza-l aici: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

th3vil
27-06-2017, 09:37 PM
Va multumesc mult!
Angel : am inteles acum ca eu greseam , puneam link ul de sus , ai avut dreptate:) totusi a ramas o problema : acum cand incerc sa deschid wg sa fac scan , la status imi spune ,,waiting " si cand apas scan imi spune ,,cs not found " . asta cum am reusit s o stric ??
Tiger : nu prea stiu cum sa dezactivez proxy -ul . imi poti spune pe scurt cum ?
Multumesc:)

Tiger
27-06-2017, 09:53 PM
Scanarea se poate face doar cand ai jocul deschis.

M-am uitat la IP "5.12.241.47", nu este IP de proxy. Cel mai probabil o aplicatie, gen firewall, blocheaza realizarea conexiunii.

th3vil
27-06-2017, 10:04 PM
Am dat acest ip , pentru ca este cel pe care mi l a oferit un program ca fiind cel real. Cu alte programele de pe net am aflat acest ip : 212.54.111.230
In ceea ce priveste firewall ul , sunt aproape sigur ca e setat sa permita accesul. In cazul in care nu este asa cum il dezactivez?

Tiger
29-06-2017, 08:32 AM
Incearca sa atasezi rapoartele prin varianta offline.

th3vil
01-07-2017, 05:39 PM
Am incercat, si pana la urma am si reusit cu varianta offline.
Intre timp insa, s-a reparat singur:)) acum merge scanarea exact asa cum ar trebui sa mearga :)) nu stiu de ce pentru ca eu nu am mai facut nimic!
Va multumesc foarte mult pentru ajutor !!
Zile faine:D