PDA

View Full Version : Reclamatie Cristi



hereforareport
18-07-2017, 05:33 PM
Nick-ul tau: hekk
Varsta: 19
Nick-ul admin-ului/player-ului: Cristi
Ora si Data / harta: 18/07/2017 | 5:26
Motiv: unban + o sanctiune adminului* (vip)
Dovezi: aveti dovada ca amluat ban in consola, dar astept niste dovezi pentru care am luat ban
Mentiuni: Runda nu era free, presupun ca tero a cerut arma, ceea ce nu imi da obligatia de a ii oferi una,


==== WarGods Community AMXBAN ===
Server: Dr.WarGods.Ro # ADMIN FREE!
Map: deathrun_absolute
Admin: Cristi
Your name: hekk
Your IP: 79.116.***.*** (cenzurat din motive personale)
Your AuthID: STEAM_0:0:1479639951
Ban Reason: Arma Free
Ban Minutes: 150 minutes
Time/Data: 10:23:50 <> 18/07/2017
Website: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
======= WARGODS COMMUNITY =======
Kicked by Console: "Banned! Check your console!"
Kicked :"Banned! Check your console!"
Host_EndGame: Serv

-WickedSick-
18-07-2017, 05:40 PM
Dacă nu era free și totuși nu s-a pus nici o capcană , tot free se consideră , deși aș merge pe ideea că mai degrabă s-ar scrie /free pentru a nu mai exista dubii .
Cāt despre ip , ai putea să-l pui īn īntregime , nu parțial , īn cazul īn care ți-se va da unban !
Eu sunt :pro: unban !

@-LastEdit: :contra: unban !
Dacă dai un search pe WarGods Bans cu steam-id-ul tău: STEAM_0:0:1479639951 vei descoperii că mai ai un ban pentru limbaj de o oră + un ban permanent pentru cfg !

hereforareport
18-07-2017, 05:45 PM
Dacă nu era free și totuși nu s-a pus nici o capcană , tot free se consideră , deși aș merge pe ideea că mai degrabă s-ar scrie /free pentru a nu mai exista dubii .
Cāt despre ip , ai putea să-l pui īn īntregime , nu parțial , īn cazul īn care ți-se va da unban !
Eu sunt :pro: unban !

Nu se considera free, in regulamentu scrie ca sunt obligat sa-i dau arma numa da e free (stanga sus), ceea ce nu era, nu eu trb sa detin dovada in aceasta privinta, ci el, daca nu are, teoretic ar trb sa o "incurce".
Legat de ip, exista VPN ... si nici-o regula in aceasta privinta .

Pentru chestia cu cfg nu am facut nici-o reclamatie nu m-am deranjat, am tot dreptul sa detin 1000 de cfg-uri modificat, dar nu am voi sa le folosesc, ceea ce faceam.

asdafas
18-07-2017, 06:09 PM
Ti-a dat ban pe motiv bun, ai incalcat regulamentul. Daca tero zicea ca nu vrea arma, puteai sa-l impusti, dar fiind free, nu aveai voie. Nu e obligatoriu sa scrie /free. Eu, de exemplu, nu am scris niciodata. Free se considera cand tero nu activeaza capcane.
:contra:

hereforareport
18-07-2017, 06:19 PM
Ti-a dat ban pe motiv bun, ai incalcat regulamentul. Daca tero zicea ca nu vrea arma, puteai sa-l impusti, dar fiind free, nu aveai voie. Nu e obligatoriu sa scrie /free. Eu, de exemplu, nu am scris niciodata. Free se considera cand tero nu activeaza capcane.
:contra:

Atunci explica-mi la ce mai exista /free . Cat timp exista /free, se presupune faptul ca atunci cand tero cere arma dar nu e "free", pot sa-i dau arma din mil sau nu.
Regulamentul nu a specificat nimic in legatura cu asta. Vr sa faci cum zici, modifica/adauga in regulamentu. Nu adauga regului dupa placul tau.

~Life~
18-07-2017, 06:20 PM
:contra: Motiv mai sus !

-=Christian=-
18-07-2017, 06:25 PM
In primul rand sa clarificam treaba cu cfg-ul .
Raport Cfg (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Sus este raportul dupa data de 27.01.2017, daca erai "nevinovat" ai fii facut o cerere unban pe atunci nu te trezesti dupa 6 luni .

Pentru chestia cu cfg nu am facut nici-o reclamatie nu m-am deranjat, am tot dreptul sa detin 1000 de cfg-uri modificat, dar nu am voi sa le folosesc, ceea ce faceam.
Nu te-ai deranjat pentru ca stiai ca esti vinovat, nu ai dreptul sa detii niciun cfg conform regulamentului . O data ce te-a prins wCD-ul inseamna ca ai folosit cfg-ul acela .

Sa trecem la motivul reclamatiei de acum:
Player-ul "Mr.HackerTRo" a scris in chat /arma, nu era free dar o data ce ti-a cerut arma si nu a pus capcane de ce nu i-ai dat? In regulament scrie ca nu esti obligat sa dai arma daca nu este free. Sunt playeri noi care nu stiu sa puna "free", daca erai un player cumsecade macar l-ai fii intrebat, cu toate ca el a scris in chat .

Dovada 1 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Dovada 2 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Dovada 3 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Martor a fost si DubRunner, nu a fost prima data cand nu a dat arma .

hereforareport
18-07-2017, 06:46 PM
In primul rand sa clarificam treaba cu cfg-ul .
Raport Cfg (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Sus este raportul dupa data de 27.01.2017, daca erai "nevinovat" ai fii facut o cerere unban pe atunci nu te trezesti dupa 6 luni .

Nu te-ai deranjat pentru ca stiai ca esti vinovat, nu ai dreptul sa detii niciun cfg conform regulamentului . O data ce te-a prins wCD-ul inseamna ca ai folosit cfg-ul acela .

Sa trecem la motivul reclamatiei de acum:
Player-ul "Mr.HackerTRo" a scris in chat /arma, nu era free dar o data ce ti-a cerut arma si nu a pus capcane de ce nu i-ai dat? In regulament scrie ca nu esti obligat sa dai arma daca nu este free. Sunt playeri noi care nu stiu sa puna "free", daca erai un player cumsecade macar l-ai fii intrebat, cu toate ca el a scris in chat .

Dovada 1 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Dovada 2 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Dovada 3 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Martor a fost si DubRunner, nu a fost prima data cand nu a dat arma .

Nu poti sa stii dc nu am facut reclamatie pe subiectul "cfg-ului".Sa presupunem ca eram vinovat, faceam reclamatie, cum dovedeam ca nu l-am folosit, si mai inportant, cum dovediti ca l-am/le-am folosit, am fost martor la multe banuri de genul, adminul specifica doar faptul ca detinea cfg, ceea ce, dupa cum am precizat mai sus, conform regulamentului, nu e o inegalitate.
Alta chestie ar fi, nu intru pe servere de dr doar ca sa-mi "ascut" gesturile de buna maniere. Acesta este un subiect care nu trebuie abordat aici si acum .
Legat de DubRunner, ce ? "de 10 minute imi bat capul cu el" . In acel portret eu eram tero, am scris DOAR "arma" in chat, nu am lasat free, un player mi-a dat arma, l-am impuscat, am primit slay cu motivul : "Daca ceri arma, dc l-ai inpuscat ?" .Nu am cerut arma, am scris "arma". Daca te duci la ma-ta si ii zici "mancare", ai sanse sa iti si fu** una.
Puteti foarte simplu sa adaugati 2 regului : 1.Playerii trb sa s-e respepecte intre ei, bla bla comportament civilizat, bla bla cei 7 ani de acasa...
2.Daca playerul tero cere arma, CT este obligat sa ii ofere. (sau ceva de genu, se contrazice cu :Daca runda a fost FREE Run, atunci, primul CT care termina mapa, este OBLIGAT sa dea arma teroristului iar acesta NU are voie sa-l omoare. La sfarsit se va dat duel! [SLAY / KICK / BAN PE TIMP].

SILVIU SILVIU
18-07-2017, 07:05 PM
Daca ai scris in chat "arma" si primu CT ajuns ti-a dat arma de ce l-ai omorat? Ce crezi ca scrii "arma" iti da arma si il omori, really? Alta data scrieti /free sau arma. Deci tu esti vinovat ca l-ai omorat cand era free punct.

hereforareport
18-07-2017, 07:16 PM
Daca ai scris in chat "arma" si primu CT ajuns ti-a dat arma de ce l-ai omorat? Ce crezi ca scrii "arma" iti da arma si il omori, really? Alta data scrieti /free sau arma. Deci tu esti vinovat ca l-ai omorat cand era free punct.

Cum ai scris tu acolo, imi face legatura cu vorba aceea "Ma doare ochii" si "Mai pune mana pe carte", dar nu despre asta vorbim, hai sa te lamuresc si pe tine, ca dupa cum vad, nu prea ai citit ce s-a scris mai sus, ct-ul nu este obligat sa-mi dea arma, chiar daca ii cer, iar eu nu sunt obligat sa nu-l impusc, chiar daca imi da arma, noi nu vorbim conform bunelor maniere ci conform regulamentului, "punct"

-=Christian=-
18-07-2017, 07:19 PM
Nu poti sa stii dc nu am facut reclamatie pe subiectul "cfg-ului".Sa presupunem ca eram vinovat, faceam reclamatie, cum dovedeam ca nu l-am folosit, si mai inportant, cum dovediti ca l-am/le-am folosit, am fost martor la multe banuri de genul, adminul specifica doar faptul ca detinea cfg, ceea ce, dupa cum am precizat mai sus, conform regulamentului, nu e o inegalitate.
Alta chestie ar fi, nu intru pe servere de dr doar ca sa-mi "ascut" gesturile de buna maniere. Acesta este un subiect care nu trebuie abordat aici si acum .
Legat de DubRunner, ce ? "de 10 minute imi bat capul cu el" . In acel portret eu eram tero, am scris DOAR "arma" in chat, nu am lasat free, un player mi-a dat arma, l-am impuscat, am primit slay cu motivul : "Daca ceri arma, dc l-ai inpuscat ?" .Nu am cerut arma, am scris "arma". Daca te duci la ma-ta si ii zici "mancare", ai sanse sa iti si fu** una.
Puteti foarte simplu sa adaugati 2 regului : 1.Playerii trb sa s-e respepecte intre ei, bla bla comportament civilizat, bla bla cei 7 ani de acasa...
2.Daca playerul tero cere arma, CT este obligat sa ii ofere. (sau ceva de genu, se contrazice cu :Daca runda a fost FREE Run, atunci, primul CT care termina mapa, este OBLIGAT sa dea arma teroristului iar acesta NU are voie sa-l omoare. La sfarsit se va dat duel! [SLAY / KICK / BAN PE TIMP].

Eu am spus ce am avut de spus mai sus .
Nu esti in masura sa faci reguli, mai ales in situatia de fata !
Tu ar trebuii sa platesti o taxa unban sa mai poti juca pe server pentru motivul de mai sus .
Nu mai lasa reply, lasa adminii sa-si dea cu parerea si asteapta decizia Owner-ului !

DubRunner
18-07-2017, 07:40 PM
:contra:

Denisucu
18-07-2017, 07:43 PM
:contra:

~TraNda~
18-07-2017, 09:49 PM
Banul ramane permanent.
Puteai sa vi cu cfg pe forum la o cerere unban si clarificam situatia, dar interesul tau a fost 0.
Interesul meu pentru ati da unban este 0, cu atat mai mult sa-l sanctionez pe Cristi.
:locked: