PDA

View Full Version : Propunere



CRocoDiL
09-06-2012, 01:43 AM
Am si eu o propunere pentru cei din "Parlament" adica cei cu functii,adica noi Adminii.

Propun sa nu mai dam chiar din prima injuratura gag si sa mai lasam de la noi (e o "simpla" injuratura pana la fapte este distanta FOARTE mare) si sa incercam sa-i "educam" .

Dar totul cu o limita!

De ce aceasta propunere? ...am observat ca,dupa ce un jucator primeste gag iese imediat de pe server si asta se intampla cam des la cei cu gag. (jucatorun cu gag "X" a parasit serverul...ceva de genul)
Cu ceva calm cred ca putem sa'i facem sa ramana. ;)

Bft!

Sky
09-06-2012, 01:59 AM
Sunt intru totul de acord! Propun chiar si scoaterea plugin-ului cu gag-ul automat pentru ca de multe ori se ia gag aiurea.

RedMan
09-06-2012, 02:01 AM
Ceoco am observat si eu ca ies. Si iesirea lor este rezultatul frustrarii. Daca te uiti atent, multi ies dupa ce sunt omorati si avant gag nu mai pot injura, blestema, ocara, da railor si asa mai departe asa ca prefera sa se duca cu Domnul. In ceea ce ma priveste de multe ori am lasat de la mine, dar sunt unii care nu stiu ce e acela bun simt. Sunt acei smecherasi sau rebeli sau ce s-or crede dansii, care au impresia ca sunt mai presus de toti si toate. Pe aia nu ai cum sa ii educi decat cu furtunul de la masina de spalat ( in caz ca sunt progeniturile tale ) sau cu gag.
Apropo : Scuze ca ma lungesc dar daca tot a deschis Croco subiectul...Nu mai dati fratilor gag cate 5-10 minute cand nu este cazul ca de aia iese lumea cand primeste gag. Parerea mea e ca 2-3 minute sunt suficiente (maxim 5) cat sa se calmeze inculpatul iar apoi daca acesta recidiveaza sa se ajunga la mai multe minute sau la masurile mai drastice.

Sky
09-06-2012, 02:05 AM
Pai dupa gag nici " /rs " nu mai pot da , da..oricat ar parea de ciudat dar cateodata e mai bine sa mai trecem cu vederea unele injuraturi si sa luam masuri numai atunci cand se exagereaza.

IRB | Walles
09-06-2012, 09:17 AM
sunt si eu de acord cu asta...in general eu dau gag sau llama celor ce injura mai grav...gen mama sau Dumnezeu!! nu ca as fi mare credincios dar mi se pare nesimtire mare sa injuri despre asa ceva in special ca nu cunosti persoana respectiva

iRBWAllABieSs
09-06-2012, 10:45 AM
Daca stau sa ma gandesc, m-am facut de atatea ori ca nu vad injuriile care mi-au fost adresate, bineinteles pana la o limita. Ceea ce am vrut sa subliniez e ca nici eu nu obisnuiesc sa dau gag de la prima injuratura si totodata sunt de acord cu aceasta propunere. Am observat si eu de atatea ori ca multi parasesc serverul din cauza ca au primit gag, deci zic ca mai putem lasa si de la noi, doar sa nu se exagereze in continuare. Ca sa mai daug ceva, cand mai prindeam si eu cativa pe server cu cine sa joc, 2 vs 2, 1 vs 2, mi s-a intamplat de mai multe ori sa-mi adreseze adversarii cuvinte nu tocmai ordodoxe si de aia am zis ca m-am facut ca nu vad ca de altfel ramaneam sa joc singur :)) Iar ca sa vorbesc si pe langa subiect, eram intr-o seara 3 pe server si s-a nimerit ca ceilalti 2 sa joace cu cod, i-am banat evident si uite asa am ramas singur :)

C@mp3R
09-06-2012, 01:35 PM
SI eu is de acord is multi si pe zm nu pot da /zspawn /protection din cauza la gag automat uneori sunt uni care o merita dar cred ca ar trebui scos.

gbz
09-06-2012, 04:19 PM
sunt Pro , la orice injuratura primesti gag. Mai bine sa scoata pluginu`l de gag automat de la sv:) Buna propunerea gj :P

Tiger
09-06-2012, 05:33 PM
Nu stiu cat de mult conteaza parerea mea aici, pe serverul de cs, dar sunt de acord cu aceasta propunere doar in cazul in care injuraturile sunt "usoare".


sunt Pro , la orice injuratura primesti gag. Mai bine sa scoata pluginu`l de gag automat de la sv:) Buna propunerea gj :P

Sau, mai bine, s-ar putea pluginul anti-swear . Acest plugin le da slap cu X damage de fiecare data cand injura. Cu cat injura mai mult, i se va mari damage-ul la slap pana cand acesta moare. Daca acesta continua injurand, va primi gag / llama / ban :P

Cred ca aceasta e <b>You have to register to ba able to see this link</b>

daniel_San
09-06-2012, 05:40 PM
Ce legatura are injuratura cu slapul?
Crezi ca daca ala mai are 5 hp si primeste un slap de 10 dmg mai calca pe wargods?

-=MaX=-
09-06-2012, 05:54 PM
Nu mai dati fratilor gag cate 5-10 minute cand nu este cazul ca de aia iese lumea cand primeste gag. Parerea mea e ca 2-3 minute sunt suficiente (maxim 5) cat sa se calmeze inculpatul iar apoi daca acesta recidiveaza sa se ajunga la mai multe minute sau la masurile mai drastice.

De asta trebuie sa se tina cont in primul rand. Daca tot vreti sa scoatem pluginul de gag automat, nu mai dati gag pe timp mult daca nu e strict necesar!
Pe server pana acum functiona un sistem compus de pastrare a limbajului decent si de a avita reclama. Este pluginul ce interzice diverse nume, pluginul care face sa apara stelute (***) in loc de injuraturi si cel care da gag automat. Le voi lasa in continuare pe primele doua si voi dezactiva gagul automat dar voi pune gagul manual.

IMPORTANT!!!
Nu uitati insa ca acest gag automat care da gag inclusiv adminilor a fost implementat pe server tocmai din cauza ca adminii faceau glume intre ei fara limite! Au fost o gramada de topicuri pe forum si sedinte in care am spus ca voi lua masuri impotriva celor care nu au bun simt dar de fiecare data au fost ignorate toate atentionarile. Fapt pentru care am bagat acest plugin.
Sper ca intre timp v-ati linistit si sper sa aveti limite. Daca va intreceti din nou cu gluma si incepeti iar sa injurati ca la usa cortului, voi activa pluginul din nou. Ba mai mult, voi mai introduce cateva cuvinte in baza de date a cenzurii incat sa fiu sigur ca nu va mai fi loc de exagerari.

Pe scurt, propunere aprobata! ;)

Sky
09-06-2012, 06:02 PM
Daca bagi cuvantul "msik" la gag automat ne-ai terminat pe viata :(

Tiger
09-06-2012, 06:21 PM
Crezi ca daca ala mai are 5 hp si primeste un slap de 10 dmg mai calca pe wargods?

Crezi ca e mai bine un gag, cand jucatorul nu poate accesa unele comenzi? Majoritatea din cauza asta dau retry. Pluginul se poate modifica astfel incat ca sa nu i se aplice la prima abatere si doar sa-i returneze o avertizare.

AnGeL | Pro (W_^)
09-06-2012, 08:43 PM
Nici eu nu stiu cat de mult conteaza parerea mea pe serverul de cs , dar sunt PRO cu aceasta propunere , de multe ori se ajunge ca jucatorii sa dau retry si sa ramana server-ul gol .. , PRO si pt. plugin , eu zic ca e folositor !

-=MaX=-
09-06-2012, 09:09 PM
deocamdata l-am lasat simplu, cred ca s-ar enerva jucatorii daca li se da slap cu damage cand injura... e destul cenzura plus pedeapsa doar la cei care fac abuz... am salvat si pluginul acela pentru orice eventualitate

edward
09-06-2012, 09:20 PM
Daca asta ne va aduce / mentine jucatorii, atunci sunt pro.
Totusi, cer banarea permanenta a celor care folosesc acest " msik " :-l

Sky
09-06-2012, 09:25 PM
daca asta ne va aduce / mentine jucatorii, atunci sunt pro.
Totusi, cer banarea permanenta a celor care folosesc acest " msik " :-l

msik :X

edward
09-06-2012, 09:27 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

mZq
26-06-2012, 07:33 PM
Si eu sunt de acord cu croco

`FraNKeN
27-06-2012, 06:58 PM
Bravo CrOco pentru post
Ai dreptate .. asa pleaca playeri :)
Bvo

Rapid1923
27-06-2012, 11:03 PM
Bravo CrOco pentru post
Ai dreptate .. asa pleaca playeri :)
Bvo
Tu poti pleca definitiv aligatorule...

-=MaX=-
28-06-2012, 12:30 PM
intre timp a fost aprobata propunerea desi deja incepe sa-mi para rau pentru ca se cam scapa perle pe server. Daca tot in ritmul asta se va injura, pluginul va fi pus inapoi si de data asta cu mai multe cuvinte incluse in baza de date a injuraturilor!

Sky
28-06-2012, 01:43 PM
Plugin-ul asta nou de gag "functioneaza" defectuos, dai gag in secunde, cand dai gag unuia ia toata echipa, dupa ce dai gag ala tot mai poate scrie pe main...etc.E plin de bug-uri

-=MaX=-
29-06-2012, 09:53 AM
il scot si bag cel default, era o versiune mai noua care nu apucasem sa o testez. o sa fie vechiul gag simplu si atat

daniel_San
29-06-2012, 01:03 PM
E o problema cu pluginurile de gag. De exemplu daca scri "***uristic" sau "armata" este foarte posibil sa iei gag.

Rapid1923
29-06-2012, 01:15 PM
Sau dai gag, playerul da retry, ii dai iar si e imun:))

XeLa
29-06-2012, 03:58 PM
Si pana la urma l`ai schimbat?sau e tot ala cu probleme? sa stim ce avem de facut.