PDA

View Full Version : (Admis)Cerere Inscriere Elev.



Ninja Forever!
13-01-2018, 07:39 PM
Nick: Ninja Forever!
Id facebook/skype: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Varsta: 14
Pe ce server esti admin?: Pe Jb.Wargods.Ro

<|Robert|>
13-01-2018, 08:19 PM
Te preiau eu. Lasa-mi PM sau mesaj pe FB.

<|Robert|>
14-01-2018, 12:33 PM
Inca un test dat la mai putin de o zi. 8/10 asta e rezultatul cand va grabiti.

Felicitari ADMIS!

1.Ce comanda folosesti pentru a da gag 5 minute cuiva?
R:amx_gag (nume) 5
Si motiv

2.Ce comanda folosesti pentru a bana pe steam jucatorul:
PandaBoom STEAM_0:0:1145210455 79.116.169.7
R:Amx_addban Steam_0:0:114521045579.116.169.7 (durata) (motiv)
Q:Raspuns final?
R:Mda
Corect: amx_addban "STEAM_0:0:1145210455" (durata) (motiv)

3.Cum se recunoaste AIM-ul?
R:Aimul mereu e setat pe piept/cap si se poate recunoaște foarte ușor deoarece mișcările tintei sunt bruste


4. Descrie procedeul pentru a face un WCD
R:Adminul trebuie sa ii dea pe server link-ul direct de la aplicația WCD. Fiecare admin are obligația sa ii dea un link direct
Q:asta e tot procedeul?
R:Cred ca da Si playerul/adminul trb sa ii dea linkul de la report pe sv Sa verifice
Q: Playerul trebuie sa ii dea adminului linkul de la raport pe server vrei sa spui?
R: Da
GRESIT! Playerul nu trebuie sa va trimita linkul aveti obligatia sa il cautati prin comanda SEARCH

Procedeul corect de WCD: Adminul ii va da aplicatia wCD pe server intr-un link-ul direct catre aplicatie ,iar jucatorul are obligatia de a accepta aplicatia, de a scana si de a trimite un raport (cu ajutorul aplicatiei) adminului. In cazul in care jucatorul se teme ca aplicatia poate fi un virus adminul ii va da link-ul catre topik-ul cu WCD pentru mai multe informatii, daca nici asa nu accepta inseamna ca poate "ascunde" ceva si adminul poate sa ii dea ban/shock/etc.

5. Ce face comanda amx_stfu
R:Aa stiu Playerul nu mai poate face absolut nimic Primește kill la începutul rundei si are gag

6.Cum initializezi un vot in urma caruia un jucator va primi ban?
Amx_voteban (nume)

7.Daca in situatia de mai sus observi ca ai gresit numele si vrei sa anulezi votul ce comanda folosesti?
Amx_cancelvote

8. Cum banezi un player care a parasit serverul?
Întâi ii afli ip-ul cu comanda amx_lastip
Si după ce ai aflat ip-ul folosești comanda amx_banip (ip-ul) (durata) (motivul)

9.Ce reprezinta poza? (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
R: Detaliile unui ban
Q: De unde?
R: Din banlist

Cu toate ca la teorie ai busit cu WCD-ul ala la proba practica ai fost capabil sa folosesti corect WCD-ul. Pana la urma asta si conteaza deci felicitari!

AdreN
14-01-2018, 02:31 PM
Felicitari, :locked:.