PDA

View Full Version : Cerere elev SILVIU



SILVIU SILVIU
23-01-2018, 10:24 PM
Nick: SILVIU
Id facebook/skype: Skype: norby.raull
Varsta: 17
Pe ce server esti admin?: JailBreak

<|Robert|>
23-01-2018, 10:36 PM
Nu stiu daca era nevoie sa faci cerere la cate grade ai in comunitate dar fie. Te preiau eu.

<|Robert|>
27-01-2018, 11:09 AM
Un test perfect! Testul are doar 10 intrebari pentru ca nu au existat greseli deci ar fi fost irelevant sa continui cu intrebarile. FELICITARI ADMIS
Q1:Care este comanda pentru a da ban pe nume si care este structura ei?
R:amx_ban Nume timp motiv

Q2: Ce comanda folosim pe un jucator care are un nume vulgar/reclama?
R:amx_nick Nume vechi Nume nou
Daca isi schimba numele inapoi ii explic il schimb din nou si daca iara face asa ii dau kick

Q3.Cum initializam o lista a mapelor urmand sa dam cateva la vot
R:amx_votemapmenu dar inainte ne uitam daca acele mape au mai fost daca scriem in chat /lastmaps

Q4.Ce este No-Recoil si cum se manifesta?
R: No-Recoil se poate observa daca playerul trage rafale vreo 3 gloante dar se vede greu. Gloantele se duc linear iar glontu urmareste tinta

Q5.Ce este banlistul si ce elemente putem regasi intr-un banlist? minim 5
R:Este o lista in care se afla banurile date pe server. putem vedea: Playerul banat, Steam Id, cat timp a fost banat, adminul care a dat banul si motivul banului

Q6. 2 metoda de a bana jucatorul cu asceste date( Gigel STEAM_0:4:4568532 133.245.67)
R:amx_addban aici punem steam id timp si motiv sau amx_ban Gigel timp motiv
Q:sigur?
R: Da Steam ID-ul il punem in ghilimele

Q7: Ce tip de cs este interzis pe server?
R: Cs nVIDIA E9 Deoarece acel cs contine coduri

Q8.Cand si in ce conditii se schimba mapele?
R:In ultimele 5 minute, in urma unui vot, ne uitam cu comanda /lastmaps daca au mai fost sau nu acele mape, sau de comun acord cu playerii nemultumiti de harta curenta sau daca e lag sau cu sau fara vot cand nu este un admin online

Q9.Ce facem daca un jucatoru intra CT dar nu se aude bine?
R: Pai, dam la vote cu comanda amx_vote. Dam la vot daca se aude sau nu bine daca nu se aude ok il scoatem de la ct sau mai intai ii dau timp vreo 15 secunde ca sa isi regleze microfonu daca nici atunci nu se aude bine il mutam la tero Ii dam si bindul: bind f +simonvoice

Q10:Cand poate omori simon un jucator cu fd?
Daca la fd i-a expirat timpul si nu a venit la ordinul lui simon. Daca a intrat la arme desi simon-ul l-a avertizat ca n-are voie, sau daca fd vrea sa il atace, sau daca fd a apasat pe butoanele de pe mapa

La proba practica ti-am dat steam-ul STEAM_0:0:84310965 si mi-ai aratat ca stii sa citesti un raport WCD si sa folosesti banlistul. Singura precizare pe care o fac este ca atunci cand nu cunosti CFG-ul sa ceri urcarea lui pe forum pentru validare.

SILVIU SILVIU
27-01-2018, 07:47 PM
Multumesc frumos!

-WickedSick-
05-02-2018, 12:47 AM
:locked: