PDA

View Full Version : Am luat ban?



~HYXUL~
23-10-2018, 10:56 PM
Ba cum sa va spun eram si eu pe server si cerusem un wcd si suspectul iesise asa ca am vrut sa ii dau ban cum se vede si in poza lasata mai jos I-au dat ban si am si aratat ca e ip-ul lui nu al meu si am luat kick si cand am vrut sa intru tot eu cica luai ban.
Sincer chiar nu stiu ce s-a intamplat dar e ban de 10000 minute deci 1 saptamana si presupun ca printr-o minute o fi facut schimb de ip-uri (desi e imposibil).
As vrea o lamurire ori de la Tiger ca el are idei cu pluginurile poate e bug ceva sau un o persoana cu experienta care poate stie ceva lega de aceasta intamplare
Tin sa mentionez si faptul ca in urma cu 15 minute de la incident mai dadusem un ban pe acelasi motiv si durata dar atunci totul a fost ca la carte.
Poza: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
BTW nici in banlist nu apare nimic legat de asta: <b>You have to register to ba able to see this link</b> doar banul acordat lui puka care a fost cel de care vorbeam (dat in urma cu 15 minute de la incident)
Si totusi imi pun ideile cap la cap si nu ar avea logica sa ma banez singur 1 am un grad destul de mare si nu as renunta asa la el si 2 am si imunitate si nu merge sa imi dau comenzi pe mine deci iar nu are logica.

Razvan1
24-10-2018, 12:41 AM
Ti-am dat unban, incearca din nou sa intri

~HYXUL~
24-10-2018, 11:55 AM
Sincer chiar sunt curios cum mi-ai dat unban luand in calcul ca nu apare ip-ul meu in poza sau steam id-ul.
In fine totusi am incercat si nimic.
Uite aici ip-ul meu si incerca sa dai unban pe acest ip: 86.125.30.141

Blue01
24-10-2018, 02:53 PM
fa cerere unban

~HYXUL~
24-10-2018, 02:55 PM
fa cerere unban

Ce cerere unban visezi?? Nu mi-a dat nimeni ban doar ca am luat ban cand am banat pe altcineva si nu are sens.…
Nu vad logica luand in calcul ca nu e normal

B14D3
24-10-2018, 03:19 PM
Il suspectam pe Puka ca are hack tbh,a fost pe server si tragea suspect,fiind slot nu pot sa-i cer WCD,tho, bugul e ciudat,probabil a fost un bug random.

Blue01
24-10-2018, 05:28 PM
Ce cerere unban visezi?? Nu mi-a dat nimeni ban doar ca am luat ban cand am banat pe altcineva si nu are sens.…
Nu vad logica luand in calcul ca nu e normal

Ba nu, ai luat ban si logic ca vrei unban asaca faci cerere unban

~TraNda~
24-10-2018, 10:38 PM
Hyxul, nu te mai victimiza atat. Daca ii dateai un PM lui Tiger problema era deja rezolvata.

Tiger
24-10-2018, 11:55 PM
Dupa ce server-ul a fost atacat fie din cauza parolelor voastre slabe, fie din cauza ca intrati pe tot felul de servere fantoma si vi se fura parolele, am introdus in WarGods Shield protectia "CMD Protect" (aka command protect). Aceasta protectie se asigura ca unele comenzi nu pot fi folosite, comenzi ce in mod normal un om nu le-ar folosi pe server, pentru a avea acces la mai multe comenzi. De asemenea, mai pot exista si false positive - cum a fost si cazul tau - dar, mai bine sa existe un caz de false positive o data la ceva timp decat sa fie, din nou, server-ul atacat de idioti si sa avem o bresa de securitate.

~HYXUL~
25-10-2018, 03:00 PM
Dupa ce server-ul a fost atacat fie din cauza parolelor voastre slabe, fie din cauza ca intrati pe tot felul de servere fantoma si vi se fura parolele, am introdus in WarGods Shield protectia "CMD Protect" (aka command protect). Aceasta protectie se asigura ca unele comenzi nu pot fi folosite, comenzi ce in mod normal un om nu le-ar folosi pe server, pentru a avea acces la mai multe comenzi. De asemenea, mai pot exista si false positive - cum a fost si cazul tau - dar, mai bine sa existe un caz de false positive o data la ceva timp decat sa fie, din nou, server-ul atacat de idioti si sa avem o bresa de securitate.

Deci sa īnțeleg ca false positive ăsta e un fel de consecință pe care o suferă serverul de la cmd protect sau ceva īn genul ăsta. Īn fine nu le am cu chestiile de genul așa ca nu mă bag.
Presupun ca aCum pot juca pe server nu?

Tiger
25-10-2018, 11:20 PM
Evident ca poti juca.