PDA

View Full Version : The Witcher este gratuit



~TraNda~
14-05-2019, 11:06 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Vreți să vă apucați de niște Witchereală, dar nu știți de unde să începeți? Am o soluție pentru voi. Ce ar fi să începeți cu primul joc din serie, cu The Witcher. Prin coincidență, jocul este acum gratuit.

GOG oferă acum posibilitatea de a descărca (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) și păstra pe veci atașat de contul vostru acest titlu clasic. Motivul? Nu prea ai nevoie de un motiv întemeiat pentru a lua gratuit primul joc The Witcher, deoarece este o minunăție RPG-istică, cu un sistem de luptă ce poate deveni cam monoton, dar măcar arată impresionant.

Pe lângă asta, dacă intrați pe link-ul acestui giveaway, veți mai primi și câteva cărți de Gwent. Bine, este un giveaway pentru cărți de Gwent, fiind gândită ca o promoție pentru a mai populariza Gwent, dar au strecurat pe acolo și un Witcher gratuit. Desigur, aveți nevoie de un cont de GOG pentru a profita de ocazie, așa că ar fi bine să faceți unul. Și înainte să spuneți „dar eu nu am Gwent”, asta credeam și eu, dar e în biblioteca mea după acest giveaway.

Oricum, The Witcher este un joc bun. În special acum, fiindcă în ziua lansării avea probleme.