PDA

View Full Version : Valve se ia la trāntă cu Comisia Europeană



~TraNda~
03-09-2019, 12:56 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Prin această primăvară am primit vestea că Zenimax, Valve și numeroase alte companii erau investigate de Comisia Europeană pentru diverse apucături anti-trust, legate de blocarea pe regiuni și națiuni a jocurilor vāndute prin Steam.

Companiile cu pricina au ajuns īn cele din urmă la o īnțelegere cu Comisia Europeană, detaliile exacte fiind īn acest moment necunoscute. Cert este că nu au contestat acuzațiile și se conformează deciziei Comisiei. A fost īnsă o excepție, Valve.

Valve va contesta decizia Comisiei Europene, așa că īn viitorul apropiat vor ajunge īn fața unui tribunal, unde cele două părți īși vor prezenta dovezile. Īn cazul īn care Comisia va reuși să demonstreze că Valve are o implicare īn acest scandal, compania spunānd īn aprilie că nu ar fi cazul, atunci creatorii serviciului de distribuție digitală Steam ar putea fi amendați cu pānă la 10% din venitul lor anual. Nu doar asta, dar cu siguranță va avea ceva restricții asupra abilității de a restricționa jocuri pe regiuni sau națiuni.

[engadger (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)]

N/O/I/S/E
03-09-2019, 07:23 AM
Ce tigani mai sunt si astia, vor sa cumpere jocuri pe gratis :)))

Blue01
03-09-2019, 02:06 PM
Ce tigani mai sunt si astia, vor sa cumpere jocuri pe gratis :)))

Oricum in romania pirateria e ceva normal, nu se iau sanctiuni decat in mediul online pt piraterie

wGods N0l1m1t
13-09-2019, 11:40 PM
De abia astept sa se tavaleasca in noroi. Atunci ar fii o tranta pe cinste :))