PDA

View Full Version : Propunere



Doc.
26-02-2013, 05:40 PM
Propun sa se modifice putin RTV-ul . Sa bagati la acel vot doar cateva harti (20-30) la alegere dintre cele mai jucate pe server si sa fie setata comanda "rtv" cand mai sunt 15 minute din mapa. In modul asta,dupa ce playerii se acomodeaza cu el,cand nu sunt admini tot vor fii mape bune.
Tot asa pot fi scutiti si adminii de votul de la sfarsitul mapei (asta daca vor,bineinteles),jucatorii nominalizeaza hartile pe care le vor ( sa fie cate 5 pe vot).
Se mai poate adauga si o comanda (sincer nu stiu daca este acum,si daca da,ma scuzati) "/nominations" sau doar "nominations" si sa apra hartile nominalizate,in modul asta adminul poate verifica mapele.
E bine si sa se seteze ca o mapa sa poata fi nominalizata doar daca au trecut altele 5 de cand aceasta s-a jucat ultima oara.

That's all. :D

AnOnIm
26-02-2013, 06:38 PM
RTV-ul a fost destul de bine gandit. Jucatorii pot propune mapa,eu zic ca e ok,bineinteles intotdeauna e loc de mai bine,dar ceea ce ai spus tu este o munca in plus ,iar mereu vor fi nemultumiti .

Brand
26-02-2013, 07:30 PM
Sistemul care este acum mi se pare perfect, adica jucatorii propun 5 harti in total dupa jucatorii vor decide care dintre ele sa o aleaga la votul rtvului , ce poate fi mai simplu de atat si toata lumea e multumita .
Asta a fost parere mea , nu contrazic pe nimeni.

-=MaX=-
27-02-2013, 03:43 PM
O parte din functiile care le-ai spus tu sunt deja incluse in sistemul de votare, doar ca adminii nu stiu comenzile. Si asta nu pentru ca nu le-au fost prezentate ci din cauza ca putini folosesc comanda amx_help incat sa vada ce comenzi exista pe server. Daca nu ma insel pentru /nominations este comanda propuneri sau /propuneri, daca dai amx_help o sa vezi care e si ce face.
Sistemul de votare baneaza automat ultimele 5 harti care au fost pe server incat sa nu se repete aceeasi harta, exceptand situatiile in care harta este propusa. Dar toata treaba este dereglata de un admin care da vot manual si include o harta care a fost mai de vreme de 5 ture si sistemul reia totul de la inceput. Plus ca serverul cand e gol sau cand e sub un anumit numar de jucatori are o lista separata de harti unde sunt bagate doar harti mici, astfel aparand la vot doar hartile mici de pe server.
Dezavantajul punerii la vot doar a hartilor jucate mai mult este ca sunt multe harti noi si frumoase care nu vor fi jucate niciodata daca le scoatem din liste, multi admini nu le cunosc incat sa ne asiguram ca vor fi bagate manual.
Un alt dezavantaj este si faptul ca desi la vot ies harti acceptabile, adminii totusi baga vot manual si deregleaza sistemul chiar daca nu este nevoie neaparat.
O sa fac pe viitor un tutorial complet cu sistemul de votare si cu toate comenzile si facilitatile sale