PDA

View Full Version : Propunere admini de noapte



Gig3l
25-10-2013, 12:32 AM
Propun sa se faca un grad pt "admin de noapte " asa cum spune si titlul, deoarece in afara de weekend cand majoritatea adminilor sunt liberi, isi pot permite sa stea dupa ora 12 noaptea iar in cursul saptamanii fiecare are problemele lui . Daca tot este boost-ul permanent si este populat server'ul cred ca ar ramane mult mai multi playeri dintre cei boost-ati pe server daca cineva ar administra si pe perioada aceasta . pro/contra (argumentat daca se poate ) .

ruby on rails
25-10-2013, 01:49 AM
Ar fi buna ideea, teoretic :)..dar nu stiu daca se poate crea un "admin de noapte" care sa nu aiba acces si ziua, aceasta fiind baza idei de noapte. Nu sunt nici pro si nici contra momentan ci doar am vrut sa ridic aceasta problema poate are cineva o idee despre cum am putea face acest lucru.

Ahead
25-10-2013, 07:49 AM
E O idee Buna sunt ca Ruby

Deedee
25-10-2013, 09:32 AM
Sunt curioasa cati dintre noi frecventeaza si noaptea serverul sau toata noaptea serverul. Stiu ca sunt unele persoane care intra noaptea, am avut si eu unele nopti cand am intrat dar inafara sa ma omor singura pe harta sau sa mai apara vreun ratacit care iesea imediat nu am dat de nimeni. Din partea este o idee partial buna.
Sa nu uitam ca exista ( sau ar trebui) optiunile de vote ban, RTV, ca se propun harti pentru a aparea la vot. Am citit ca serverul ar trebui sa dea la vot harti in functie de cati jucatori sunt, nu stiu daca tin bine minte.
Voi stiti mai bine dar nu cred ca exista cineva sa intre in peste 50% din nopti.


Putem sa facem un sondaj sa vedem cate persoane din comunitate intra? Sau cati din cei care mai viziteaza forumul si sa adaugam o marja de eroare?

FragNSTein
25-10-2013, 11:57 AM
Din pacate nu se poate materializa aceasta propunere. A mai fost discutata, dar nu poti sa obligi pe nimeni sa stea noapte de noapte pe server. Si mai mult de atat, cum definesti termenul de "noapte"? Asa ar trebui sa avem admini de dimineata, admini de pranz, admini de dupa-amiaza..cred ca ati inteles ce vreau sa zic.

AnOnIm
25-10-2013, 12:55 PM
Eu am propus sa facem un program ,in functie de timpul celorlalti . De exemplu deedee ,e la munca si poate intra intre niste ore . E daca fiecare admin ar sta 1 ora -2 pe server,la cati suntem putem acoperi toata ziua . Sa nu se intelegea gresit ,ca poti intra numai la orele stabilite ,esti liber sa intri in restul zilei cand ai chef de joc si timp ,dar se presupune ca "sectorul tau" ar fi intre orele spuse.
Si banuiesc ca nu e nimeni absurd sa nu inteleaga cand nu poti intra,de exemplu deedee cand e seful in zona. (o dau exemplu pe ea ,ca stiu despre ce vorbesc) . Banuiesc ca cei cu munca( printre care ma numar si eu) avem 2 schimburi sa zicem ...deci pot intra o saptamana dimineata ,o saptamana dupa masa ...facem un fel de rotatie. Nu stiu daca m-am exprimat extrem de clar ...ramane la alegerea voastra oricum .

Gig3l
25-10-2013, 03:13 PM
Eu am vrut sa aduc problema asta in discutie strict legat dupa ora 12 noaptea in timpul saptamanii cand chiar e debandada, ce este in timpul zilei este legat de admini care sunt la momentul actual , server'ul este populat si dupa 12 noaptea ( 18-20 playeri) dar daca intra unu cu un aim nesimtit normal ca goleste server-ul si ne trimite pe toti la somn , iar legat de treaba cu RTV si cu voteban (daca cineva da voteban te asigur ca player'ul respectiv ia ban 100% pentru ca exista efectul de turma si toata lumea apasa tasta 1 )