-- Closed Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: Propunere

  1. Propunere

    #1
    Membru - Silver IV Hopper's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    94
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Propunere

    Oricum spre deosebire de 90% dintre comunitatile de cs, la noi adminele s-au dat gratis din totdeauna! La noi niciodata nu ai vazut pus un pret fix pe admine! AM stiut sa ne obtinem banii din alte surse si a fost bine!
    Zicea Max undeva prin 2013... Si acum adminii sunt PARTIAL "obligati" sa ofere 3 boost-uri per grad pentru UP. Din cate am vazut, este singurul server din comunitate pe care se cere chestia asta. Inteleg ca e nevoie de boost-uri, iar host-ul ala nu se plateste nici el singur, dar mi se pare absurd. Varianta de a cumpara grad instant inca este valabila si cred ca este de ajuns. Reclamele inca se fac pentru cereri si up si consider ca si ele au un impact asupra numarului de playeri.

    Pe scurt: Propun ca "obligativitatea" de a boosta serverul pentru a obtine UP de la gradul de Premium in sus sa fie inlaturata sau alternata (sa inceapa de la un grad relativ mai mare, cum ar fi administrator).

    Nu am venit cu propunerea asta pentru mine, ci pentru TOTI adminii cu grad scazut care doresc un grad mai ridicat dar nu-si permit SAU nu doresc sa investeasca nicio suma, indiferent de cat de mare sau mica este.

    !!!O alta varianta ar fi verificarea activitatii PERIODIC a adminilor pentru UP, DOWN sau REMOVE!!!
    Nu o data la cateva luni, pentru ca se pierde interesul, sincer va spun.

    Si da, stiu ca unii ar spune "te plangi degeaba, ai luat si up si vip pe activitate". Da, am luat, asta a fost norocul meu sa nimeresc in perioada asta, dar am urmarit pe forum frecventa cu care se facea aceasta "curatenie" si a scazut drastic in ultimul timp.
    Last edited by Hopper; 27-11-2020 at 04:25 AM.
    Like -WickedSick-, evane, Skidrowツ, EcL|DA a dat Like acetui post
    Dislike ~TraNda~ a dat Dislike acetui post

  2. Propunere

    #2
    Membru - Gold Nova I Skidrowツ's Avatar
    Member since
    Dec 2018
    Location
    Marea Neagră
    Posts
    597
    Last username
    alin9187
    Mentioned
    11 Post(s)
    Achievements Days Registered 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Sunt de acord cu tine doar īn anumite privințe, dar cam ceea ce ceri tu acum, am cerut și eu și ghici ce..
    Doamne ajută poate părerea ta e luată īn considerare.

    Ce faimă, ce spaimă, o să mă īmbrac īn nimeni,
    Cea mai frumoasă haină.

    Like Hopper a dat Like acetui post

  3. Propunere

    #3
    Membru - Silver IV Hopper's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    94
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Vad ca la scandal ati fost mai repede prezenti decat la chestiile care chiar conteaza, pentru ca asta va place unora, asa ca rog T/C daca nu doreste nimeni sa se pronunte in legatura cu asta. Mersi. :-j
    Like Skidrowツ a dat Like acetui post

  4. Propunere

    #4
    Moderator:
    Programare
    ~Wolf~'s Avatar
    Member since
    Jan 2017
    Location
    Dark abyss
    Posts
    3,092
    Last username
    GaBiTzU M@riju@n@ |Wolf| WarGods | Wolf
    Mentioned
    39 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Given 1 Days Registered 3 Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    S-a mai incercat asta prin trecut daca nu ma insel.N-a dat roade.
    Tutoriale C++: CLICK AICI
    Like Hopper, Skidrowツ a dat Like acetui post

  5. Propunere

    #5
    Membru - Silver I whocares's Avatar
    Member since
    Nov 2020
    Posts
    22
    Mentioned
    3 Post(s)
    Achievements Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Pro , ma gandesc ca nu toata lumea isi permite .

  6. Propunere

    #6
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    dizdani's Avatar
    Member since
    Aug 2016
    Location
    Dizomania / Scacoșpopulii
    Posts
    1,210
    Mentioned
    36 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    dacă ar fi după mine aș scoate toate gradele și aș lăsa doar 4. Īn momentul de față pe server sunt ȘAPTE grade (exclus slot & owner). Ceea ce mi se pare puțin puieril este că scopul numărului mare de grade este ca să existe această “ierarhie”, unde toată lumea vrea să aibă cel mai mare grad. Lăsānd la o parte faptul că la fiecare grad avansat īți va fi și mai greu pentru următorul, aici unde deja apare metoda de plată unde poți avansa direct la un grad īnalt fără a depune eu știu ce efort colosal, iar discrepanța dintre atribuțiile gradelor pe care le ai sunt minuscule. Cea mai mare diferență de grad este dintre Helper și Premium; unde deja ai acces la amx_ban. Nu știu de ce un individ ar vrea mai mult de atāt pe server. Eu sincer nu am donat pentru server īn trecut și totuși am avansat ușor īn ranguri- cei drept eu sunt puțin mai aspru decāt vechiul Co-.

    Totodată vreau să spun că nu eu, nici @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! nu luăm decizia finală.

    Dacă ar fi după mine gradele ar fi de ex.:
    slot
    helper
    admin
    head-admin (cel care ajută cu menținerea serverului și ajută la la mentenanța gradelor)
    own/co-

    dar să fiu sincer, nici măcar 3 minute pe zi nu īți i-a să procuri o dovadă a reclamei serverului și/sau a comunității. Īn special cānd aproape dacă nu nimeni nu face decāt la eventualele cereri de up; eu văd asta ca pe o oportunitate ușoară de a avansa.

    eu sunt PRO.
    īnsă să mă exprim și vocii— dacă vreți ca necesitatea boostului pentru mărire de grad să īnceapă cu un rang mai īnalt, vreau să văd argumente puternice īn legătură cu:
    •de ce asta ar ajuta?
    Last edited by dizdani; 07-12-2020 at 07:21 PM.
    Contact: dizdani#2590
    Clan contact: https://discord.gg/8g6kkJx
    achievements






    Detalii caracter.
    Deathrun:
    • Nick: Chancro
    • Clan: MOD#>>
    • Mapa favorită: deathrun_unreal


    Like Hopper, ~Wolf~, XapiX, EcL|DA, Skidrowツ, mugurhaiduc a dat Like acetui post

  7. Propunere

    #7
    Membru - Silver IV Hopper's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    94
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Principalul motiv pentru care am propus chestia asta este pentru ca personal consider ca e suficienta implicarea in administratie si promovare pentru a urca in primele 4 sau inclusiv 5 grade and also, boost-ul este o promovare platita pe care o folosesc cei care dispun de un grad foarte ridicat si se ocupa intr-un numar mai mare de ore in bunastarea si dezvoltarea server-ului, la DORINTA fiecaruia.
    Un alt motiv este accesul la comanda amx_unban, pentru ca inclusiv eu am facut greseala de a ma grabi la concluzii sau pur si simplu in scrierea IP-ului si un anumit player sau un IP a primit ban neintentionat, pentru ca suntem oameni si cu totii gresim.

    Daca nu considerati aceste 2 motive ca fiind suficiente pentru a lua in considerare propunerea asta, ii invit pe ceilalti care s-au pronuntat sau doresc sa se pronunte.

    EDIT: Tipul de "ierarhizare" al lui Chancro suna mult mai bine decat cel pe care il avem acum, dar asta cred ca e o alta propunere. Chiar una foarte buna, in care doar pentru upgradarea la head-admin ai fi nevoit sa sustii financiar / promovezi cu plata server-ul.
    Last edited by Hopper; 15-12-2020 at 05:02 PM.

  8. Propunere

    #8
    Membru - Silver III Mozzz's Avatar
    Member since
    Sep 2020
    Posts
    61
    Mentioned
    6 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Daca vrei ceva calumea, donezi frate. Cum am facut eu, probabil sunt singurul de a donat dintre voi toti, mergeti pe premiza romanilor " De ce sa platesc, cand pot lua gratis?", asa e romanu se inghesuie la orice e gratis, si o acadea la 5 de bani daca e gratis e buna. Eu sustin sa ramana in continuare sistemul de plata pentru cumpararea adminului, ba chiar sa se bage grad de owner pentru 20E permanent. Si sa se mai scoata din campania cu admin free. In prezent nici unul din voi nu ajuta financiar, sau bosteaza, dar doriti calitate. Dupa parerea mea, este o propunere aiurea.
    Like ~TraNda~ a dat Like acetui post
    Dislike Hopper, TheOneLeeT, XapiX, EcL|DA, evane, mugurhaiduc a dat Dislike acetui post

  9. Propunere

    #9
    Membru - Silver II evane's Avatar
    Member since
    Aug 2020
    Location
    Alba
    Posts
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    nu te da mare ca ai donat, unii poate nu au posibilitatea aceasta si ajuta derverul mult mai mult decat tine (incercai sa-i dai gag lu skid o ora ca nu stiai)
    sunt pro acestui post, dar nu depinde de mine ci de toti cei implicati
    Dislike ~TraNda~ a dat Dislike acetui post

  10. Propunere

    #10
    Membru - Gold Nova I Skidrowツ's Avatar
    Member since
    Dec 2018
    Location
    Marea Neagră
    Posts
    597
    Last username
    alin9187
    Mentioned
    11 Post(s)
    Achievements Days Registered 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by evane You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    (incercai sa-i dai gag lu skid o ora ca nu stiai)
    lol

    Ce faimă, ce spaimă, o să mă īmbrac īn nimeni,
    Cea mai frumoasă haină.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage