-- Closed Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Dan Finutu !

  1. Dan Finutu !

    #1
    Manager Server:
    Respawn.WarGods.ro
    bLLue's Avatar
    Member since
    Mar 2011
    Location
    Bucharest, Romania
    Posts
    887
    Last username
    -=Cristi=-
    Mentioned
    8 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Dan Finutu !

    Aproximativ 800 de oameni l-au condus pe ultimul drum pe “prinţul ţiganilor din Teleorman”. Dan Finuţu - pe numele său real Dan Stan – şi soţia sa, Mariana Bureaţă, morţi în urma unui tragic accident rutier, au fost înhumaţi într-un mormânt cât o garsonieră din cimitirul localitatăţii Buzescu, judeţul Telorman.


    Omorât de un tânăr fără permis
    “Prinţul ţiganilor” din Teleorman, Dan Finuţu, şi-a pierdut viaţa într-un tragic accident care a avut loc pe 9 august pe drumul dintre Tulcea şi Constanţa. Rudele spun că cei doi plecaseră într-o vacanţă în Dela Dunării. Însă autorităţile ştiu că Dan Finuţu derula afaceri cu fier vechi şi în judeţul Constanţa.
    Cert este că, în seara fatidică, cel care a provocat tragedia, deşi nu avea permis, gonea nebuneşte cu peste 160 km/h la volanul unui BMW pe care îl primise cadou de la mama sa. Din cele constatate la faţa locului de către poliţişti, tânărul se întrecea cu un prieten de al său, aflat la volanul unui autoturism marca Audi, care avea carnet de numai câteva luni.
    La un moment dat, tânărul fără permis a încercat să depăşească maşina prietenului, însă a acroşat-o. BMW-ul a părăsit drumul şi s-a răsturnat. În schimb, maşina Audi a intrat pe contrasens şi s-a ciocnit frontal cu un alt autoturism condus regulamentar în care se aflau Dan Finuţu şi soţia sa. În teribilul accident şi-au pierdut viaţa şapte oameni iar alţi opt au fost răniţi.
    Avere de cinci milioane de euro
    Dan Finuţu avea o avere estimată la circa cinci milioane de euro, spun cei care l-au cunoscut. Făcea parte dintr-o familie de ţigani care pe timpul lui Ceauşescu făcea cazane de ţuică. După Revoluţie, s-a “lansat” în afaceri cu fier vechi. “Are trei-patru case. Dar ce case…Palate!”, a povestit pentru EVZ un localnic.
    Era considerat un lider al ţiganilor din Buzescu şi din Teleorman. A intrat în atenţia autorităţilor după ce s-a descoperit că afacerile derulate prin firmele sale nu sunt tocmai curate. A fost şi condamnat, în anul 2003, de Judecătoria Caracal. De aceea şi-a făcut o casă asemănătoare cu instituţia în care a fost judecat. În urmă cu aproape o lună, el a primit vizita mascaţilor. Au fost percheziţionate locuinţele pe care le are în Buzescu.
    Garsoniera de veci
    Dan Finuţu îşi va dormi şi somnul de veci într-un adevărat lux. După moarte, rudele lui vor să facă în aşa fel, încât nimeni să nu uite ce mare om a fost el. I-au construit un cavou mare cât o garsonieră. Mai mult, cavoul a fost dotat ca o casă de locuit.
    “Exact ca pe o cameră, cum e în vilă. Covor, masă, pahare, tot cum e în cameră. I se pregăteşte, ca să aibă şi el pe lumea cealaltă. La noi, când moare omul, i se pun aur şi bani pe el”, a spus unul dintre cunoscuţii lui Dan Finuţu, citat de realitatea.net.
    Averea pe care a lăsat-o în urmă Dan Finuţu va fi gestionată de fiul său, în vîrstă de 23 de ani. “Este cam teribilist. Are o maşină de lux şi aleragă cu o viteză nebună pe şosele. Mulţi zic că nu o să moară acasă”, a mai povestit unul dintre localnici.

  2. Dan Finutu !

    #2
    Membru - Silver Elite Master gbz's Avatar
    Member since
    Dec 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    407
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Mda am vazut si eu
    Daca ai calcat pe bec vin eu din urma si te las pe intuneric.
    Respecta-mi demnitatea si-mi controlez mandria,
    Respecta-mi linistea si-mi potolesc mania!

  3. Dan Finutu !

    #3
    Moderator Esky's Avatar
    Member since
    May 2012
    Location
    Aiud jud Alba
    Posts
    2,296
    Last username
    Daihatzu ~Targaryen~
    Mentioned
    7 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Minunea minunilor ca o murit printu`:-j trebs a scriem in istorie
    Zombie.WarGods.roFurien.WarGods.roCSGO.WarGods.ro
    WarGods | Targaryen

  4. Dan Finutu !

    #4
    Membru - Silver II EmiL's Avatar
    Member since
    Jun 2012
    Posts
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Lo otravit poporu !
    Ambulantu
    Tiger
    Ambulantu

  5. Dan Finutu !

    #5
    Membru - Gold Nova I petryca's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    turcoaia
    Posts
    576
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Asta e stire?...WaW...cred ca am sa ma sinucid ca a murit o imputitura de tigan borat...
    We are just a little man in this great world!

  6. Dan Finutu !

    #6
    Moderator Esky's Avatar
    Member since
    May 2012
    Location
    Aiud jud Alba
    Posts
    2,296
    Last username
    Daihatzu ~Targaryen~
    Mentioned
    7 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    petre daka erai u tigan ? mai ziceai asa?
    Zombie.WarGods.roFurien.WarGods.roCSGO.WarGods.ro
    WarGods | Targaryen

  7. Dan Finutu !

    #7
    Membru - Gold Nova I petryca's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    turcoaia
    Posts
    576
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Daca as fi fost tigan,as fi mers in tara mea si mi-as fi vazut de familie,casa si averea mea. Nu sa ma pun sa fac de ras tara altora,sa insel,sa fur,sa ajung sa fiu un pericol public si sa nu ma injure altii(gen eu) pentru toate magariile pe care le fac ca si tigan borat ce sunt.
    E bine asa?
    De ce sa nu fim noi ca si popor stapani pe tara noastra si sa vina altii la noi ca sa puna stapanire pe pamantul nostru?...Nu...asta trebuie schimbata si va veni , sper , o zi in care totul se va schimba. Pana atunci lasati stiri dinastea inutile si sa vedem ceva ce e mai de folos
    We are just a little man in this great world!

  8. Dan Finutu !

    #8
    Moderator Esky's Avatar
    Member since
    May 2012
    Location
    Aiud jud Alba
    Posts
    2,296
    Last username
    Daihatzu ~Targaryen~
    Mentioned
    7 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    petre tiganii nu au o tara stabila
    Zombie.WarGods.roFurien.WarGods.roCSGO.WarGods.ro
    WarGods | Targaryen

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage