Andrei Ivan trimite "bezele" din Austria: "Steaua București, cea mai bună echipă din Romānia!" » Ce a spus īn vestiar despre adversara din play-off:

Steaua București este o echipă foarte bună. Sperăm să facem o figură frumoasă. Mă bucur că īmi văd colegii de la națională. Eu aș vrea să se califice Steaua, că e o echipă romānească, dar nu se poate. Jucăm noi contra lor. Rapid este o echipă foarte bună, cu jucători foarte puternici.

Īnainte de meciul cu Slovan, antrenorul parcă știa că o să jucăm cu Steaua. Mă īntrebau inclusiv colegii despre echipă. Le-am zis că este foarte puternică și are jucători foarte buni, mai ales Gnohere, Tănase și Coman. Steaua București este cea mai puternică echipă din Romānia, cu cei mai buni jucători!

Fanii de aici sunt ca pe «Oblemenco». Și la meciul cu Slovan au făcut o scenografie foarte frumoasă. Sperăm să fie la fel și īn meciul cu Steaua", a declarat Andrei Ivan.


Rapid Viena și FCSB vor juca joi, 23 august, īn turul play-off-ului Europa League. Meciul va īncepe de la ora 21:30 și se va juca īn Austria. Returul va fi pe 30 august, de la aceeași oră.