-- Closed Thread
Results 1 to 6 of 6

Thread: unban wg pingu

  1. unban wg pingu

    #1
    p1ngu's Avatar
    Member since
    Jan 2018
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    unban wg pingu

    UNIQUE ID (OPTIONAL):
    NUME: p1ngu
    IP: dinamic
    ID DE STEAM: STEAM_0:1:40950474
    DATA SI ORA BAN: - se va vedea din linkul cu pozele
    DATA SI ORA SCANARE: - se va vedea din linkul cu pozele
    SCREENSHOT (OPTIONAL): You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    MENTIUNI:
    Mi s-au facut poze pe sv din poze pe urma mi s-a cerut si wg . Opresc de obicei Eset Internet Security pt ca inainte vedsea wg ca virus si incerc sa downloadez programul .Se pare ca Esetul are o componenta care nu se vrea oprita si verifica tot traficul pt ca incerc sa downloadez wg-ul si dupa cateva incercari nereusite resusesc in cele din urma dar can dau scanare dupa ce ajunge la 88% mi-a dat mesajul din link . Al doilea mesaj este dintr-o zi ulterioara .
    Eu cred ca aveti un bug cv ..nu inteleg ce prevederi am incalcat .
    Multumesc !!!

  2. unban wg pingu

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ai fost prins cand incercai sa faci un wCD cand jocul ti-a dat eroare (guard-ul, mai exact). Acest lucru se poate interpreta ca si cum ai vrut sa scapi de scanare (aka scanare falsa). Avand in vederea ca detectia aceasta este beta (inca in teste), te las sa justifici cu video/team viewer faptul ca nu ai incercat sa faci nimici ceea ce sa incalce termenii.
    *****************


  3. unban wg pingu

    #3
    p1ngu's Avatar
    Member since
    Jan 2018
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by Tiger You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Ai fost prins cand incercai sa faci un wCD cand jocul ti-a dat eroare (guard-ul, mai exact). Acest lucru se poate interpreta ca si cum ai vrut sa scapi de scanare (aka scanare falsa). Avand in vederea ca detectia aceasta este beta (inca in teste), te las sa justifici cu video/team viewer faptul ca nu ai incercat sa faci nimici ceea ce sa incalce termenii.
    Sincer nu inteleg ce spui acolo ..adica am incercat un fake scan zici ? Cum dreaq se face asta ? Asa mare hacker nu's Eu am incercat ,daca imi amintesc bine , sa scanez cu o versiune mai veche de wg ,mi-a dat eroare pe urma este povestea spusa mai sus . Eu nu cred ca-i beta mai degraba alfa . Nu mai lansati softuri fie ele si beta in productie ca creati neplaceri . Daca ai vazut linkul se vede ca nu am wall in pozele de acolo ,pe urma daca faci search cu steamul meu ai sa vezi ca am dat multe scanuri fara macar sa fie semnalat macar o data cod asa ca nu aveam ce sa ascund .

    PS
    Uite aici dovada ca incercam sa downlodez wgul si aveam probleme :
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Eu zic ca este un bug undeva
    Last edited by p1ngu; 10-11-2018 at 04:18 PM.

  4. unban wg pingu

    #4
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu are nicio legatura una, cu alta. La faza cu download-ul poti da "Download/Continue anyway" si o sa ti-l descarce. Legat de aceasta detectie, este de mult timp in piata si doar tu te-ai plans de ea.


    Astept sa ma contactezi pe Steam / Facebook si sa facem o sesiune de remote pentru a vedea daca problema se reproduce in acelasi mediu. Daca nu se reproduce, inseamna ca ai incercat sa faci o scanare falsa.
    *****************


  5. unban wg pingu

    #5
    p1ngu's Avatar
    Member since
    Jan 2018
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by Tiger You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Nu are nicio legatura una, cu alta. La faza cu download-ul poti da "Download/Continue anyway" si o sa ti-l descarce. Legat de aceasta detectie, este de mult timp in piata si doar tu te-ai plans de ea.


    Astept sa ma contactezi pe Steam / Facebook si sa facem o sesiune de remote pentru a vedea daca problema se reproduce in acelasi mediu. Daca nu se reproduce, inseamna ca ai incercat sa faci o scanare falsa.
    N-am timp omule de cautari...daca tu crezi ca las pe cineva sa intre in computerul meu ?!
    Vad ca nu se intelege ca daca as fi avut ceva de ascuns oare ma mai luptam cu antivirusu ala sa-ti downloadez celebrul program ?! Ia spune ? Eu te invit pentru ultima data sa ai o atitudine constructiva sa accepti ca s-ar putea sa spun adevarul si chiar sa fie un bug care in mod inevitabil se va manifesta si la altii si wgul s-ar putea sa nu mai fie asa cautat .Daca nu da TC !!!

  6. unban wg pingu

    #6
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ti-am cerut demo (video sau remote) legat de problema ta. Ai vrut sa raportezi o problema, nu?! Cum crezi ca o raportezi!? Doar cu spuse? Fara acel demo nu vei lua unban, deoarece depinzi de demo.
    *****************


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage