-- Closed Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Cerere elev SA

  1. Cerere elev SA

    #1
    Membru - Silver IV Suflet Albastru's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Posts
    80
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Cerere elev SA

    Nick: suflet albastru
    Id facebook/skype: darck_side23 (skype)
    Varsta: 17
    Pe ce server esti admin?: JB

    Pentru ca nu toata lumea este de accord cu stilul meu in adminat doresc sa incep de jos.

  2. Cerere elev SA

    #2
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Te preiau eu manualul il primesti pe skype.
    Testul o sa il putem da in week-end (cand exact tu decizi).
    Жу жръфш тж эхфэтъорж эж фъ жу флихпл кл фпулфп.















    Sunt curios daca cineva descifreaza mesajul. Desi nici nu cred ca va incerca cineva.
    Thanks Suflet Albastru a dat Thanks acetui post

  3. Cerere elev SA

    #3
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Te declar ADMIS cu 4/5 greseli. Recomand repetarea regulamentului cat si al comenzilor amx. Ultima decizie ramane la Wolf.
    1. Baneaza acest jucator prin toate 3 metodele permanent pentru aim ADM3 |# >>Dude<< |# STEAM_0:0:439981773 212.76.238.213
    R: amx_addban STEAM_0:0:439981773 0 "cod-aim" sau il loc de steam id ip-ul 212.76.238.213 amx_banip 212.76.238.213 0 "cod-aim" amx_ban ADM3 |# >>Dude<< |# 0
    Mentiune: greseala clasica steam id este intre ghilimele -0,5
    2. Ce face comanda amx_stfu?
    R: amx_stfu este o comanda care blocheaza player-ul de a mai avea un gameplay pe server, moare in fiecare runda avand restrictie la chat
    3. Fa un vot cu mapele jail_xmf si jail_facebook (ce metoda doresti)
    R: amx_votemapmenu si de ales mapele de pe numere
    4. Ce faci daca un admin are model?
    R: daca un admin are un model il avertizez prima oara atragand atentia asupra regulamentului spunadu-i sa il scoata daca continua trebuie reclamat
    5. Ce face amx_llama?
    R: ii vor aparea mesaje de genul "muuhhh!" etc.
    Mentiune: ai omis sa spui ca atunci cnad un jucator are llama ii schimba automat numele in llama -0,5
    6. Ce faci daca un jucator avea gag 10 minute iar dupa 7 minute se schimba mapa?
    R: mapa viitoare ii dau diferenta de gag in cazul de fata 3 minute
    7. Ce faci daca un player te streseaza sa te uiti pe cererea sa de slot?
    R: ii explic ca este interzisa stresarea unui admin conform regulamentului asta fiind avertizarea, iar daca va continua va primi gag
    Q: si continua si dupa gag?
    R: kick ban
    Mentiune: banul este absurd pentru atata lucru in locul tau as fi adaugat ca pot sa ii dau llama ulterior -0,5
    8. Ce faci daca un jucator care este suspect de cod si I-ai cerut wcd zice ca are virusi?
    R: ii trimit un link la un topic care ii explica jucatorului mai detaliat despre wcd.
    9. Ce faci daca intr-un wcd vezi un cfg suspicios dar nu este rosu (adica clasificat cod)?
    R: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! wolf cred ca stii pentru ce e poza
    10. Ai 10 minute sa analezi wcd-ul urmator si sa imi zici ce gasesti la el: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    R: are opengl32.dll wall pe f1 violence.cfg
    Mentiune: acel cfg nu este cod din cate stiu -0,5
    11. Defineste fenomenul extralife
    R: jucatorul intra in aceeasi runda prin comanda retry in consola dupa ce a murit, facand bug
    12. Ce trebuie sa faci ca sa ai voie cu cs nvidia?
    R: nu ai voie este interzis in regulament
    13. In ce context regulamentul iti permite sa faci un wcd altui admin?
    R: regulamentul nu permite
    Mentiune: Atat timp cat ai grad mai mare ai voie sa ceri wcd (de ex premium cere wcd la un helper) dar nu ai voie sa il sanctionezi -1
    14. In ce circumstante regulamentul iti permite ca adminii sa foloseasca un admin sa foloseasca un limbaj ceva mai ,,colorat'' pe u@?
    R: in chat-ul adminilor nu este permis un limbaj "mai colorat"
    Mentiune: limbajul de orice fel este permis pe u@ dar nu este recomandat pe scurt nu e motiv de reclamatie -1

    La testul practice te-ai descurcat perfect (nu am ce comenta).
    Жу жръфш тж эхфэтъорж эж фъ жу флихпл кл фпулфп.















    Sunt curios daca cineva descifreaza mesajul. Desi nici nu cred ca va incerca cineva.
    Thanks Suflet Albastru a dat Thanks acetui post

  4. Cerere elev SA

    #4
    Membru - Silver IV Suflet Albastru's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Posts
    80
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    La ban si numele lui este intre ghilimele pentru ca se regasesc spatii.

    ,,amx_llama (nume) –Ii da player-ului Llama si cand vrea sa scrie in chat ceva o sa va arate ceva de genu : Muuuuh!,Oooorgle! s.a.m.d."
    Aici nu se specifica ca ii se schimba numele, iar raspunsurile mele nu sunt toate complete.

    Sunt mai clasic de fel si prefer ban-ul

    violence.cfg, doar l-am pus in evidenta, este pe whitelist dar pentru ca nu l-am regasit la mine in cs (STEAM ON) am facut o mica comparatie.

    In rest nu prea dispun de timp, m-am hotarat sa il fac mai devreme. Multumesc pentru implicare si timpul acordat!

  5. Cerere elev SA

    #5
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ai pus niste ghilimele de zile mari ce sa zic You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! (pun poza doar ca sa se vada ca asa este si sa nu se lase loc de interpretari)
    Cat despre faza cu llama se vede din toata faza asta experienta ta in adminat. Daca in 5-6 ani de adminat nu ai dat o data amx_llama e clar…
    Inteleg ca fiecare admin are un stil al sau unii mai duri altii care te avertizeaza si lucruri de genul dar de moment ce in regulament si scrie ce comenzi poti aplica in acest caz nu stiu de ce ai veni tu cu ,,stilul tau clasic'' si sa dai ban pe asa ceva.
    Cat despre partea cu violence.cfg am o singura intrebare: la tine orice cfg care nu apare in cs steam e cod? Sunt unele cfg-uri curate tocmai de aceea este si whitelisted pentru ca acesta a fost verificat.
    Жу жръфш тж эхфэтъорж эж фъ жу флихпл кл фпулфп.















    Sunt curios daca cineva descifreaza mesajul. Desi nici nu cred ca va incerca cineva.

  6. Cerere elev SA

    #6
    Membru - Silver IV Suflet Albastru's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Posts
    80
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Am testat īn trecut această comandă, dar nu am lucrat cu ea. Cāt despre experiența mea īn adminat nu se poate sintetiza pentru cāteva greșeli. Pentru că am avut pauze pe cs 1.6 vreau să īnvăț noi lucruri și să repar anumite greșeli.

  7. Cerere elev SA

    #7
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,099
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    1. Baneaza acest jucator prin toate 3 metodele permanent pentru aim ADM3 |# >>Dude<< |# STEAM_0:0:439981773 212.76.238.213
    R: amx_addban STEAM_0:0:439981773 0 "cod-aim" sau il loc de steam id ip-ul 212.76.238.213 amx_banip 212.76.238.213 0 "cod-aim" amx_ban ADM3 |# >>Dude<< |# 0
    Mentiune: greseala clasica steam id este intre ghilimele -0,5
    Sfat pentru toti "profesorii": NU mai invatati adminii sa dea ban pe STEAM ID, in cazul jucatorilor non-steam (adica 99% din jucatori), pentru ca acest ban este doar ca un kick, nu baneaza playerul (macar specificati acest lucru).
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg

    Thanks ~Wolf~ a dat Thanks acetui post
    Like ~Wolf~ a dat Like acetui post

  8. Cerere elev SA

    #8
    Moderator:
    Programare
    ~Wolf~'s Avatar
    Member since
    Jan 2017
    Location
    Dark abyss
    Posts
    3,078
    Last username
    GaBiTzU M@riju@n@ |Wolf| WarGods | Wolf
    Mentioned
    39 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Given 1 Days Registered 3 Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    14. In ce circumstante regulamentul iti permite ca adminii sa foloseasca un admin sa foloseasca un limbaj ceva mai ,,colorat'' pe u@?
    R: in chat-ul adminilor nu este permis un limbaj "mai colorat"
    Mentiune: limbajul de orice fel este permis pe u@ dar nu este recomandat pe scurt nu e motiv de reclamatie -1
    Tin sa te contrazic @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! . Limbajul colorat nu este recomandat in u@.Daca ar fi cum ai zis tu , s-ar duce un admin pe server si v-ar lua neamurile la rand pe motiv ca "hyxul a zis ca e permis orice fel de limbaj".Se mai trece cu vederea peste unele la nervi, eventual cele care nu ofenseaza.Dar repet, nu incurajez asa ceva pe nici un server.Adminul trebuie sa dea dovada de bun simt.

    Sfat pentru toti "profesorii": NU mai invatati adminii sa dea ban pe STEAM ID, in cazul jucatorilor non-steam (adica 99% din jucatori), pentru ca acest ban este doar ca un kick, nu baneaza playerul (macar specificati acest lucru).
    @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! e ca si cum ai invata la scoala o teorema care crezi ca nu iti trebuie la liceu si hopa ca o folosesti.E bine ca se invata si acea metoda ca nu se stie cand poate fi aplicata si in ce circumstante.

    Cat despre cerere, admis.Casca ochii mai bine la manual.



    Edit by AngeL:

    @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Am zis sa nu fie invatati sa dea ban pe steam id in cazul non steamurilor, nu sa nu foloseasca aceasta metoda. Am pus o paranteza la final, leag o de restul contextului.
    Last edited by ~TraNda~; 19-01-2019 at 04:48 PM.
    Tutoriale C++: CLICK AICI
    Like Suflet Albastru a dat Like acetui post
    Dislike ~TraNda~ a dat Dislike acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage