You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

Un domn se va grăbi să-ți tragă scaunul, să-ți deschidă ușa, să-ți ia plasele, pe când un prost se va grăbi să-și tragă fermoarul și să-ți ajungă în pat. Un domn te va explora, așa cum a făcut Cristofor Columb, să descopere noua lume ce i se arată în față. Prostul va explora cei doisprezece centimetri, după care se va grăbi să ia corabia spre casă. Diferența dintre cei doi este ca aceea dintre un motan ce fuge după șoareci și un leu care-și apără neînfricat teritoriul și femela.

Un domn te va convinge că nu machiajul este cheia spre frumusețe, ci zâmbetul cât mai larg. El știe că zâmbetul femeii pe care o ține de mână este reflexia bărbatului de lângă ea. Prostul se va ferici singur, uitându-te într-un colț al camerei, iar mai apoi le va povesti amicilor cum ți-a pus-o, scurt, dar cu autosuficiență.

Un domn va fi lângă tine – în limita timpului pe care-l are, nu i-ar sta bine dacă nu ar avea un job serios – și va ști cum să te cuprindă în brațe și să te scuture de grijile ce și-au făcut cuib la tine în suflet. Un prost va ridica din umeri și-ți va spune un banal ”va fi bine” ori ”le am și eu pe ale mele”. Acel domn îți va lăsa un gust dulce, care-ți va desfăta simțurile, pe când prostul te va determina să îți promiți că nu vei mai gusta din sortimentul respectiv.

Un domn va ști cum să plece atunci când iubirea voastră s-a consumat. El îți va mulțumi pentru timp, momente, experiență și își va lăsa ușa deschisă pentru tine, pentru atunci când vei avea nevoie de-o vorbă bună. Prostul te va trânti în noroi și apoi te va arăta cu degetul și-ți va trânti ușa în nas.

Un domn te va iubi pentru ceea ce ești, pe când prostul te va trata ca pe o afacere – te va iubi pentru ceea ce poți fi și în funcție de ce beneficii îi aduci.