+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5
  1. Idolii vostri in sport

    #1
    Membru - Gold Nova III k1dda's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Location
    Botosani
    Posts
    1,816
    Last username
    k1dda wLady | k1dda
    Mentioned
    29 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Idolii vostri in sport

    M-am gandit in acest topic, fiecare sa isi arate idolul/ii sau/i din sport (indiferent ca e atlet, fotbalist, handbalist etc.) si de ce nu sa mentionam si de ce

    Incep eu prin a-mi spune idola mea:

    ~Cristina Neagu, deoarece are numeroase premii, titluri, momente care au facut istorie in handbal, si o apreciez pentru efortul depus de ea sa ajunga cea mai buna jucatoare din lume, si datorita ambitiei ei.
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    Care sunt idolii vostri in sport?
    Last edited by k1dda; 23-02-2019 at 09:34 PM.
    𝓨𝓸𝓾 𝓭𝓸𝓷'𝓽 𝓷𝓮𝓮𝓭

    𝓐 𝓻𝓮𝓪𝓼𝓸𝓷 𝓽𝓸

    𝓗𝓮𝓵𝓹 𝓼𝓸𝓶𝓮𝓸𝓷𝓮


  2. Idolii vostri in sport

    #2
    Membru - Gold Nova III k1dda's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Location
    Botosani
    Posts
    1,816
    Last username
    k1dda wLady | k1dda
    Mentioned
    29 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Neymar
    Neymar da Silva Santos Junior, cunoscut sub numele de Neymar sau Neymar Jr., este un fotbalist brazilian care joacă pe postul de atacant la clubul Paris Saint-Germain FC și la echipa națională de fotbal a Braziliei. Neymar a mai jucat și pentru echipa braziliană Santos Futebol Clube, la care și-a petrecut și cea mai mare parte a junioratului.


    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    𝓨𝓸𝓾 𝓭𝓸𝓷'𝓽 𝓷𝓮𝓮𝓭

    𝓐 𝓻𝓮𝓪𝓼𝓸𝓷 𝓽𝓸

    𝓗𝓮𝓵𝓹 𝓼𝓸𝓶𝓮𝓸𝓷𝓮


  3. Idolii vostri in sport

    #3
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,099
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Cătălin George Hîldan (n. 3 februarie 1976, Brănești, Ilfov – d. 5 octombrie 2000, Oltenița) a fost un fotbalist român care s-a afirmat la Dinamo București.

    A început să joace fotbal la vârsta de 10 ani în cadrul clubului Dinamo. Sub comanda primului său antrenor Ionuț Chirilă a câștigat titlurile naționale la toate categoriile de vârstă: pitici, cadeți, juniori, mai puțin la juniorii republicani. Mijlocaș dotat cu calități a debutat în Divizia A pe 2 octombrie 1994 într-un meci cu Steaua (Steaua 2-0 Dinamo). A urmat o perioadă în care a evoluat la FC Chindia Târgoviște, unde a cunoscut bucuria promovării consecutive din Divizia C în B și din B în A. După această perioadă Cornel Dinu l-a adus înapoi la Dinamo (1994 - 2000), de unde nu a mai plecat niciodată. A câștigat cu Dinamo un titlu de campion (1999-2000) și o cupă a României (2000), cifrele carierei sale fiind 131 de jocuri/ 6 goluri în Divizia A, 5/1 în echipa națională, 5/0 în cupele europene, 17/0 la alte loturi naționale. A fost căpitanul echipei dinamoviste, stingându-se din viață în urma unui atac de cord la 5 octombrie 2000 în timpul unui amical pe stadionul din Oltenița.

    A jucat pe postul de mijlocaș, având numărul 11 pe tricou. De la debutul său în Divizia A, pe 2 octombrie 1994, a jucat 138 de meciuri, marcând 6 goluri.

    Este supranumit de fani „Unicul Căpitan” datorită devotamentului pe care l-a arătat față de culorile clubului Dinamo. În memoria sa, una din peluzele Stadionului Dinamo a primit denumirea de „Peluza Cătălin Hîldan”, iar tricoul cu numărul 11 a fost retras pentru totdeauna.



    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg

    Like Blue01 a dat Like acetui post

  4. Idolii vostri in sport

    #4
    VIP wGods | Toxic's Avatar
    Member since
    Mar 2013
    Location
    Bacau
    Posts
    2,406
    Last username
    ToxicToxic wGod|Toxic wGod|Dreamer
    Mentioned
    25 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Adrian Ilie


    Adrian Bucurel Ilie (n. 20 aprilie, 1974, Craiova) este un fost jucător român de fotbal, atacant, component al echipei naționale de fotbal a României pentru o perioadă de aproximativ 10 ani. În prezent se ocupă cu afaceri, investindu-și câștigurile obținute ca fotbalist în industria turismului. A fost proprietarul echipei Forex Brașov care a evoluat în Liga a II-a.[2]

    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    La nivel de club, Ilie a jucat pentru Electroputere Craiova (1992-93), Steaua București (1993-96), Galatasaray (1996-98), Valencia (1998-2002), Alavés (2002-03), Beșiktaș (2004) și FC Zurich (2004-2005).

    După numai un an, cu Beșiktaș Istanbul, Ilie a semnat un contract cu FC Zurich, în 2005, dar în anul următor, după eșecul de a recupera de la o leziune la genunchi, Adrian Ilie a anunțat decizia sa de a se retrage din fotbal. Cu toate acestea, în 2009, el a decis să se întoarcă în fotbalul profesionist, fiind aproape să semneze un contract cu formația rusă FC Terek Grozny, dar a picat la testele fizice efectuate.[3]

    În echipa națională de fotbal a României, Ilie a fost selecționat de 55 de ori, înscriind 13 goluri.[4] A jucat la Campionatul European de Fotbal 1996, la Campionatul Mondial de Fotbal 1998, Campionatul European de Fotbal 2000.[5] În martie 2008 a fost decorat cu Ordinul „Meritul Sportiv” clasa a III-a, pentru rezultatele obținute la turneele finale din perioada 1990-2000 și pentru întreaga activitate.[6][7]

    Adrian Ilie s-a retras din fotbal după ce a suferit o accidentare la genunchi.


  5. Idolii vostri in sport

    #5
    Membru - Gold Nova III k1dda's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Location
    Botosani
    Posts
    1,816
    Last username
    k1dda wLady | k1dda
    Mentioned
    29 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Un om demn de tot respectul.

    Sora lui Ionuţ Radu a murit când el avea 9 ani. "I-am promis că o duc pe toate stadioanele lumii". Drama unui om minunat

    Ionuţ Radu este căpitanul României U21 şi unul dintre liderii unei generaţii care ne-a dus la EURO 2019 şi care ne-a redat demnitatea în fotbalul european. Una ciobită de-a lungul anilor, după retragerea Generaţiei de Aur şi după ce Mutu, Chivu, Pancu şi Lobonţ au renunţat şi ei să mai joace.

    Ionuţ Radu este cea mai puternică voce a tinerilor struniţi de Mirel Rădoi, jucătorul din a cărui forţă probabil că se hrănesc inclusiv o parte dintre colegii lui. Şi poate că puterea lui Radu vine şi din drama pe care a trăit-o în urmă cu 13 ani.

    La meciul România-Anglia 4-2, portarul român a avut mai multe intervenţii salvatoare, fără de care nu am fi terminat partida cu o victorie.

    Ionuţ Radu a fost din nou extraordinar, chiar dacă România a luat două goluri de la Anglia
    Vineri seară, la Cesena, portarul tricolorilor a avut din nou alături de el, "mereu la bara din dreapta", tricoul pe care este imprimat chipul Emei, sora lui, care a murit acum 13 ani.

    "Tricoul cu Ema îl am am de când sunt în Italia. E un tricou pe care l-am făcut eu, ca o dedicație pentru ea. Îl iau mereu în poartă cu mine! Când eram mici i-am promis că o voi duce pe toate stadioanele mari din lume. Am trei fraţi. Alexandra avea 14 ani, iar eu aveam 9 când a decedat.

    Tricoul îl las întotdeauna la stâlpul din dreapta. Este modul prin care eu o simt aproape şi simt că e cu mine", a povestit Ionuţ Andrei Radu, recent. Următoarele stadioane pe care sperăm ca Radu să fie din nou vegheat de Ema ar trebui să fie la Tokyo. Acolo unde ţintim calificarea la Jocurile Olimpice 2020 după 56 de ani.

    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    𝓨𝓸𝓾 𝓭𝓸𝓷'𝓽 𝓷𝓮𝓮𝓭

    𝓐 𝓻𝓮𝓪𝓼𝓸𝓷 𝓽𝓸

    𝓗𝓮𝓵𝓹 𝓼𝓸𝓶𝓮𝓸𝓷𝓮

    Like Blue01 a dat Like acetui post
    Dislike ~Life~ a dat Dislike acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage