-- Closed Thread
Results 1 to 9 of 9
  1. Propunere Cereri

    #1
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Propunere Cereri

    Salut astazi vin cu o propunere legata de cererile de grad.
    Un lucru l-am observant de cand joc cs 1.6 si sa-mp si anume competenta celor cu orice fel de functie (fie ea una administrative sau nu). Ei bine pe sa-mp la orice cerere formularea face totul si anume astfel vezi cine este in stare sa se descurce cu functia si cine nu.
    Ei bine pe 1.6 putem vorbi doar de functii administrative (pe care cred ca le stiti). Ei bine ca un fel de verificare a competentei aplicantului propun sa fie necesara o formulare cat mai ampla si corecta ca de exemplu:
    Varsta: Am varsta de x ani.
    Numele real: Ma numesc y.
    Nickname server: Pe server port nickname-ul: z.
    Ei bine ce se va puncta: formularea in propozitii/fraze (unde va fi necesar), punctuatia si scrierea correct gramaticala.
    Sunt constient ca unii ar putea spune ca este o cerere inutila si ca pe 1.6 nu merge asa, dar eu am fost mereu genul care prefera calitatea nu cantitatea asa ca prefer sa fie in staff doar lume competenta si in numar mic decat sa avem oameni in staff care dau dovada de lipsa de interes fata de server sau oameni care ne fac de ras intreg staff-ul din cauza lipsei de competenta de care dau dovada.
    Ma simt nevoit sa fac aceasta cerere deoarece am observant ca in ultimul timp cam oricine si-o arde gangster ca e staff/slot desi orice player I-ar putea da clasa acelui membru staff sau slot. Tin sa mentionez ca nu fac referinta la nimeni in special asa ca cine se simte ofensat ar trebui sa se gandeasca la ce am zis si sa nu sara cu gura. Pot spune ca in acesti aproape 2-3 ani de cand sunt pe server competenta staff-ului a scazut considerabil, dar numarul a crescut (tinand cont ca pentru a avea slot pe vremea lui like de exemplu iti trebuiau totusi niste cunostiinte minime spre medii nu chiar ca acum cand oricine poate procura acesta grad usor).
    Ca o adaugare s-ar putea adauga in modelul de cerere ceva de genul: Descrie-te in cateva cuvinte (minim 20 de cuvinte):
    Acest lucru ar putea aduce si o legatura mai stransa intre membrii staff pentru a se cunoste luand in calcul ca acestia trebuie sa coopereze. In plus aici se vede cel mai clar forumularea despre care am vorbit mai sus.
    Chiar daca de obicei nu sunt de accord cu Esky trebuie sa zic ca are dreptate in ceea ce priveste evolutia (sau mai bine zis inevolutia) staff-ului.
    Probabil unii veti zice ca daca nu se va mai face asa usor rost de grad nu o sa mai joace lumea, dar un server nu este facut sa joci pentru functie + ca cred ca ar fi mai multi jucatori daca ar vedea un staff competent decat unul vai de el sau cu scapari mici, dar esentiale.

    Cam atat am avut de spus nu uitati sa reactionati cu un sau un si poate chiar niste argumente potrivite pentru a putea face niste retursuri in ceea ce priveste propunerea si a o face cat mai buna.
    Last edited by ~HYXUL~; 01-03-2019 at 10:57 PM.
    Жу жръфш тж эхфэтъорж эж фъ жу флихпл кл фпулфп.















    Sunt curios daca cineva descifreaza mesajul. Desi nici nu cred ca va incerca cineva.
    Thanks bondi165 a dat Thanks acetui post
    Like bondi165, Blue01 a dat Like acetui post

  2. Propunere Cereri

    #2
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Up! Nu a fost dat nici un reply timp de 15 zile.
    Жу жръфш тж эхфэтъорж эж фъ жу флихпл кл фпулфп.















    Sunt curios daca cineva descifreaza mesajul. Desi nici nu cred ca va incerca cineva.
    Like B14D3 a dat Like acetui post

  3. Propunere Cereri

    #3
    Moderator:
    League Of Legends
    B14D3's Avatar
    Member since
    Aug 2018
    Posts
    829
    Last username
    Faggot123 ADM3 |# >>Blade<< |# |B|L|A|D|E|
    Mentioned
    19 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    mi se pare ca modelul de acum este destul de ok,cat despre gramatica, asta e la decizia ownerului

    Ce vreau sa zic prin asta este ca nu prea iti vine sa crezi ca unul are 16-20 ani cand scrie "meam dat sieu sieama mai tirziu" (un exemplu random)
    Ay Pierre , you wanna come out here?

  4. Propunere Cereri

    #4
    Banned Blue01's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    1,883
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    57 Post(s)
    Achievements Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Si eu sunt putin de felu meu cam prost dar sunt in staff de 1 an si mi-am dat seama ca sunt intrecut de multi, sper ca nu am jignit pe nimeni spunand asta, daca va simtiti jigniti/ofensati imi pare rau, oricum mie mi se pare ca modelul e ok cum e nu cred ca e nevoie sa se faca un fel de prezentare pentru a se elabora oricum + chiar daca cineva cand vrea sa intre in staff nu are experienta face scoala wargods sau mai invata pe parcurs, crede-ma ca nici eu si nici tu nu am venit aici cu experienta in adminat

  5. Propunere Cereri

    #5
    Membru - Silver Elite Scorpion Hellfire's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Location
    Marte
    Posts
    177
    Last username
    Remus283 NarutoUzumaki
    Mentioned
    3 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    chiar nu stiu ce sa spun despre asta, momentan nu pun nici pro nici contra.

  6. Propunere Cereri

    #6
    Banned Orochimaru's Avatar
    Member since
    Mar 2019
    Location
    Somewhere in Jamaica
    Posts
    47
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Pe orice joc/forum fiecare owner, detinator isi creeaza propriile reguli, de pilda completarea unui formular si postarea unu model al acestuia. Eu sunt de parere ca un staff ar trebui sa tina cont de varsta gen minim 18+ pentru ca sunt unii care au habar cu ce se mananca jocul respectiv iar ca staff este un pusti de 13 ani care il baneaza fara motiv si/sau ii da kick (in cazuri bune), iar un lucru destul de interesant ar fi un mic set de intrebari stabilit de admin pe functia care o doreste gen admin sa-mp sau moderator cs etc. sunt destul de multi "priceputi" care nu sunt in stare sa de-a macar gag acum sunt plugin-uri care le usureaza munca...
    Limba Romaneste ar trebui sa fie un factor principal in obtinerea unui grad, cand vad "genii" care scriu "pakat, k, kred, servar" innebunesc... spre exemplu daca cineva doreste moderator pe cs adminul si cu presupusul candidat intra pe server, adminul sta spectator pe el si incepe sa-i scrie intrebari spre exemplu "Ce comanda folosesti pentru a trimite un mesaj catre toti jucatorii online?" sau "Nu functioneaza adminul unui alt jucator, managerul serverului nu are timp sa intre in ftp, ce comanda folosesti pentru ai face adminul sa functioneze?" etc. ca sa nu intru in detalii mai amanuntite. Nu dau nici pro nici contra
    Last edited by Orochimaru; 16-03-2019 at 10:32 AM.

  7. Propunere Cereri

    #7
    Banned Blue01's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    1,883
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    57 Post(s)
    Achievements Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1
    Quote Originally Posted by Orochimaru You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Pe orice joc/forum fiecare owner, detinator isi creeaza propriile reguli, de pilda completarea unui formular si postarea unu model al acestuia. Eu sunt de parere ca un staff ar trebui sa tina cont de varsta gen minim 18+ pentru ca sunt unii care au habar cu ce se mananca jocul respectiv iar ca staff este un pusti de 13 ani care il baneaza fara motiv si/sau ii da kick (in cazuri bune), iar un lucru destul de interesant ar fi un mic set de intrebari stabilit de admin pe functia care o doreste gen admin sa-mp sau moderator cs etc. sunt destul de multi "priceputi" care nu sunt in stare sa de-a macar gag acum sunt plugin-uri care le usureaza munca...
    Limba Romaneste ar trebui sa fie un factor principal in obtinerea unui grad, cand vad "genii" care scriu "pakat, k, kred, servar" innebunesc... spre exemplu daca cineva doreste moderator pe cs adminul si cu presupusul candidat intra pe server, adminul sta spectator pe el si incepe sa-i scrie intrebari spre exemplu "Ce comanda folosesti pentru a trimite un mesaj catre toti jucatorii online?" sau "Nu functioneaza adminul unui alt jucator, managerul serverului nu are timp sa intre in ftp, ce comanda folosesti pentru ai face adminul sa functioneze?" etc. ca sa nu intru in detalii mai amanuntite. Nu dau nici pro nici contra
    +1 dar eu zic ca asta cu varsta e bn asa slot e 10+ si grad mai mare 14+
    Thanks Orochimaru a dat Thanks acetui post
    Like Orochimaru a dat Like acetui post

  8. Propunere Cereri

    #8
    Banned Orochimaru's Avatar
    Member since
    Mar 2019
    Location
    Somewhere in Jamaica
    Posts
    47
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Quote Originally Posted by Blue01 You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    +1 dar eu zic ca asta cu varsta e bn asa slot e 10+ si grad mai mare 14+
    Minim 14 as spune ca e bine
    Thanks Blue01 a dat Thanks acetui post
    Like Blue01 a dat Like acetui post

  9. Propunere Cereri

    #9
    Moderator:
    Programare
    ~Wolf~'s Avatar
    Member since
    Jan 2017
    Location
    Dark abyss
    Posts
    3,092
    Last username
    GaBiTzU M@riju@n@ |Wolf| WarGods | Wolf
    Mentioned
    39 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Given 1 Days Registered 3 Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    O sa ma gandesc la o modalitate sa "masor" competenta fiecaruia care face slot , referindu-ma la gramatica sa.De asemenea e probabil sa ridic numarul de ore pentru grade.E adevarat ca niste cuvinte precum "sho" "k" in loc de "ca", etc. dau urat ochiului si formeaza o parere urata despre staff.Momentan n-am nicio idee , daca e sa fac schimbari o sa anunt in topicul de noutati.Cat despre varsta e bine asa.Daca devine insuportabil cum era inainte ridicam varsta mai mult.
    Tutoriale C++: CLICK AICI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage