KGB Hosting
Freak WebHosting
-- Closed Thread
Results 1 to 7 of 7
  1. Generic Cheat Detection

Membru - Silver I immunized's Avatar
    Mentioned
    0 Post(s)
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

Generic Cheat Detection

RAPORT: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    ANTIVIRUS: Cel de la windows, Windows Defender daca nu ma insel
    DESCRIERE ADITIONALA: Inainte de scanarea de astazi, nu aveam Gamma, Razer Central, Razer Cortex si Office instalat
    LINK DUMP MEMORIE CS: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! pe zippyshare nu a mers, imi dadea 403 Forbidden

EDIT1: Eram curios ce am in carantina You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! am dezinstalat programul Gamma
    EDIT2: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! scan nou clean dupa ce am sters Gamma, Razer Cortex si am instalat Bitdefender.
    Last edited by immunized; 07-09-2019 at 04:02 PM.

2. Generic Cheat Detection

Administrator Tiger's Avatar
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    115 Post(s)
    Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar

Dump-ul de memorie este foarte dubios, zonele de memorie de interes au fost "rase" (intentionat?!). Nu am gasit nicio urma de Gamma in dump-ul de memorie ce sa justifice detectia. Nu am putut testa Gamma, deoarece tot dadea crash.

Va trebui sa reproduci problema pentru a putea identifica cauza si pentru a dovedi faptul ca era false-positive.

Doresti sa-ti achizitionezi un produs electronic (laptop, tableta, telefon, etc.)? Cumpara de pe PCGarage si utilizeaza codul voucher
    4LH1LQBB
    inainte de a trimite comanda si vei beneficia de o reducere de 1%.

3. Generic Cheat Detection

Mentioned
    0 Post(s)
    Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar

Imi poti explica ce vrei sa zici prin dubios? Te rog, nu neg ca nu am sters nimic, ce am sters DUPA ce am facut dump-ul a fost Gamma, YourPhone (program de la microsoft), Razer Cortex si fisierele temporare din %appdata% local (nu cred ca afecteaza cu ceva) am incercat prin system restore sa dau pc in spate pentru a reproduce problema, nu s-a intamplat dinou

4. Generic Cheat Detection

Blog Entries
    3
    Mentioned
    115 Post(s)
    Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar

Quote Originally Posted by immunized You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Imi poti explica ce vrei sa zici prin dubios?
    Quote Originally Posted by Tiger You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    [...] zonele de memorie de interes au fost "rase" (intentionat?!).
    Mai mult de atat nu am ce zice.

Quote Originally Posted by immunized You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    am sters DUPA ce am facut dump-ul a fost Gamma [...], Razer Cortex [...]
    Razer Cortex a fost gasit in dump-ul de memorie, dar nu este de la el. Faptul ca ai sters Gamma dupa ce ai facut dump-ul de memorie doar afirma si mai mult faptul ca nu este de la el - altfel as fi gasit reziduri.

Doresti sa-ti achizitionezi un produs electronic (laptop, tableta, telefon, etc.)? Cumpara de pe PCGarage si utilizeaza codul voucher
    4LH1LQBB

5. Generic Cheat Detection

Mentioned
    0 Post(s)
    Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar

Ok, ceea ce nu inteleg eu este, ce sunt zonele de memorie de interes, si prin "rase" te referi la sterse, nu? Sunt aproape sigur ca nu esti obligat sa-mi raspunzi la aceste intrebari doar nu stiu ce sa le explic baietiilor de pe server, adica, da mi-a iesit WG rosu cu "Generic Cheat Detection" dar nu stiu ce l-a provocat, ce inseamna, cum sa-l reproduc... E cam nasol (nu cumva sa crezi ca te invinuiesc pe tine sau ceva de genu doar ca stiind ca n-am avut/jucat cu cod sa iau ban si sa-mi stric reputatia pe server...)

EDIT1: [...] zonele de memorie de interes au fost "rase" (intentionat?!). Nu am sters absolut nimic, doar dupa ce am facut cererea.. Ma gandesc ca dupa ce am facut dump-ul si arhiva urcata pe net nu mai afecteaza cu nimic, daca sterg sa nu ceva..
    Last edited by immunized; 08-09-2019 at 12:38 AM.

6. Generic Cheat Detection

Blog Entries
    3
    Mentioned
    115 Post(s)
    Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar

Sunt detalii tehnice de care nu am sa discut. Tot ce trebuie sa stii este ca datele din acele zone de memorie au fost stearse/rase in dump-ul de memorie, in mod anormal, informatiile ce existau la acele zone nu mai exista. Prin acest lucru pot intelege ca s-a dorit ascunderea informatiilor din acele zone de memorie.

4LH1LQBB

7. Generic Cheat Detection

Mentioned
    0 Post(s)
    Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar

Ma rog, mersi pentru raspunsuri o zi buna