In urma update-ului facut recent pe Fortnite au fost adaugate cateva chestii noi altele au fost scoase, dar si noi leak-uri au aparut.
In primul rand au fost adaugate 3 zone noi (2 mari si una mica) si anume: Greasy Grove, Moisty Palms si The Prison. Primele 2 au si cateva caracteristici speciale ce schimba stilul de gameplay pentru oricine se afla acolo.
Greasy Grove: in aceasta zona avem modul taco time si anume in momente total random toata lumea care se afla in acea zona o sa inceapa sa danseze ceea ce inseamna ca o sa trebuiasca sa alegi momentul bun in care sa te bati. Aceasta zona te poate salva in anumite situatii, dar te poate omori in acelasi timp.
Moisty Palms: o mica combinatie dintre Moisty Mire si Paradise Palms, dar cu mici modificari si anume oricine se afla in zona in se va pune duck/crouch/ciucit se va transforma intr-un obiect. Putin troll pentru inamici, dar si pentru tine fiind nevoit sa stii ce obiecte sunt spawnate de mapa si care sunt inamici.
O arma a luat vault si anume burst smg. Sincer sa fiu dupa parerea mea mi se pare o alegere inteleapta fiindca niciodata nu am suportat smg-ul acela si mai ales cand din toate chest-urile imi pica doar burst smg.
Si nu in ultimul rand acum toata comunitatea poate vota pentru ce skin-uri sa apara pe shop (desigur nu ce skin doresti ci sa alegi dintre niste skin-uri alese de EpiGames).
Totodata a fost readaugat tactical smg (avaible si pe modul Playground).
Acum ca am terminat tot ce este legat de update-uri sa trecem la leak-uri!
In primul rand colaborarea dintre Fortnite si filmul IT a fost anulata. Motivul este momentan necunoscut, dar se stie clar ca nu o sa mai fie nici o colaborare intre Fortnite si IT. Nu se speculeaza acest lucru fiindca nu s-a intamplat nimic pana acum legat de event, dar si in patch-ul 10.30 au fost sterse toate elementele si fisierele ce tin de aceasta colaborare.
In al doilea rand The Visitor s-a cam pus pe treaba (iar) si incepe sa-si contruiasca o racheta. Daca tineti minte el a mai incercat asta si in sezonul 4 daca nu ma insel, iar atunci Omega l-a invins destul de lejer, dar acum exista si o versiune upgradata a lui The Visitor care il face sa para mult mai puternic. Momentan nu se stie cu cine se va confrunta The Visitor si de data asta, dar se asteapta un event pe masura. Mai jos avem o imagine cu un leak la racheta ce va fi construita de The Visitor in Dusty Depot.