In acest post o sa explic ce "Mark Yetter" si Seful Balance Team League of Legends au incercat sa spuna intr-un post recent pe Forumurile de pe EUW.

Imi pare nespus de rau de inactivitate , timpul imi permite greu sa scriu astea , dupa cum vedeti e scris la 2 dimineata , o sa ma revansez cu un post nou in fiecare saptamana , dar facut mai frumos si mai bine , asta e doar inceputul .

Postul de pe Forumuri -> You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

Ce ne spun acesta in post? League of Legends va avea schimbari in jurul acestor chestii

Autofill
Autofillul a fost mereu o problema , nimanui nu i-a placut aceasta chestie , Riot a incercat sa balanseze aceasta functie in ultimii 5 ani , fara rost , anul acesta Autofillul primeste niste schimbari , in ce consta?
Acestia vor sa balanseze oamenii care sunt autofiilati in echipa , recent am ajuns Diamond 2 pe EUW , in acel meci echcipa mea a avut 4 autofilli si pe mine , echipa inamica a avut 1 autofill si 4 pe main role , va dati seama ca am pierdut instant , asta nu mi se intampla numai mie , ni se intampla tuturor , basically , noi pierdem meciurile din Champ Select , asa ca ei s-au decis sa balanseze cati oameni sunt autofill in fiecare echipa , ce inseamna asta?
Daca A si B in echipa ta sunt autofill , A si B din echipa inamica sunt si ei autofill , asa ca aveti o sansa de castigat (dupa mine ar fii mai bine daca l-ar sterge de tot)

Duo

Duoul a fost si el o problema , se intampla foarte des ca Topul si supportul sa fie premade iar meciul se pierde pentru ca echipa inamica aveau si ei premade , numai ca era midul si jungla sau botul , asa ca s-au descis sa-l balanseze si pe el , acum probabil daca topul si supportul tau sunt premade , si topul si supportul inamic sunt premade! Asta mi se pare o schimbare excelenta , ce as schimba eu? As vrea ca dupa Diamond 4 sa nu fie posibil sa dai duo , asa lumea isi arata skillul individual

Matchmaking / MMR

MMRul a fost mereu o problema , conturile noi pot sa fie silver (sa fie carate in meciuri) cu 9-1 in placement sau mai putin si ghiciti ce? sunt in meciuri cu platine , da , asta a fost o problema mare , nu au anuntat ce vor sa faca cu MMRul in aceasta schmbare,dar au zis ca noile conturi vor fii plasate altundeva ca sa nu mai fie probleme cu smurfii.

Report System

Vi s-a intamplat vreodata sa aveti un AFK / INTer in echipa , sa ii flamati putin din frustrare si ei sa nu fie pedepsiti , dar in loc voi sunteti aceeia? Riot a anutat ca vor fii schimbari , nu au zis cum o sa functionez sau daca o sa functioneze , dar sa speram ca va fii ceva bun. (Dupa parerea mea ar trebuii sa bage tribunalul inapoi ,nu erau probleme atunci , cei ce nu stiu ce era tribunalul , acesta era un report system verificat chiar de playeri insisi).