+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 13 of 13

Thread: lag pe server

  1. lag pe server

    #11
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Daca tot e sa le zicem ceva jucatorilor eu zic sa ii informam si sa nu aruncam vorbe goale cu rezolvam sau cei de la host trebuie sa rezolve. In momentul de fata sunt 5 servere ce ruleaza pe acelasi dedicat (cs rs fr dr si gg) fiecare utilizand niste memorie pentru plugin-uri. Evident ca in orice domeniu pentru cat platesti atata primesti, deci memoria ce o pot folosi serverele este limitata si cand memoria ajunge sa fie utilizata la maxim se formeaza lag pe server (mai ales cand sunt mai multi jucatori conectati simultan). Aceasta problema se rezolva simplu si usor de catre cei cu acces la servere fara nici cel mai mic ajutor de la cei cu host-ul. Ori se renunta la serverele fara activitate (cum ar fi furien-ul) si se elibereaza din spatiu. Ori se trec o parte din servere pe alt dedicat, dar istoricul serverelor si ip-ul s-ar duce, lucru care ar face serverele sa fie mai goale o vreme (desi tbh ar merita riscul). Si un lucru ce s-ar mai putea face ar fi trecerea unuia din servere pe host-ul zm-ului fiindca oricum e degeaba neavand activitate.
    Stiu ca a doua metoda ar fi costisitoare, dar sincer nu poti sa stai cu mainile in san si sa astepti sa se rezolve totul de la sine si nici sa te lauzi cu servere pline cand nici macar nu ruleaza bine in momentele acelea...
    Жу жръфш тж эхфэтъорж эж фъ жу флихпл кл фпулфп.















    Sunt curios daca cineva descifreaza mesajul. Desi nici nu cred ca va incerca cineva.
    Like aqx a dat Like acetui post
    Dislike ~th3fla~ a dat Dislike acetui post

  2. lag pe server

    #12
    Manager Server:
    GG.WarGods.ro
    WarGods | KGB's Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    Rovinari
    Posts
    2,217
    Last username
    KGB-Ady
    Mentioned
    10 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Preluat de la bLLue :
    Vin cu o veste super buna zic eu. Nu stiu daca stiti dar, zilele astea l-am tot stresat pe Max sa discute cu firma unde avem dedicatul sa ne mai adauge resurse. Asadar azi a rezolvat si ne-a adaugat mai mult de cat era nevoie.
    Sunt acum 16Gb ram, 12 procesoare si banda 4x1Gbps

    P.S. Facem test ,fiecare dintre noi,vedem cand se va umple serverul , daca mai este lag.eu cred ca nu o sa mai persiste lagul...
    Socializeaza cu noi:
    Like mugurhaiduc a dat Like acetui post

  3. lag pe server

    #13
    Membru - Gold Nova I Anghelos's Avatar
    Member since
    Mar 2018
    Posts
    695
    Mentioned
    5 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Attachments 4 Attachments 3 Attachments 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    e rezolvata problema cu lagul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage