+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: Update sv. !

  1. Update sv. !

    #11
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    Helper Gay
    mugurhaiduc's Avatar
    Member since
    Sep 2015
    Location
    La capătul curcubeului
    Posts
    1,764
    Mentioned
    33 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ajut și eu cu tot ce e posibil. Și sunt de acord cu lucrurile enumerate de Chancro.
    • Nick: rogVAIV
    • Discord: rogVAIV#5866

    • Clan: MOD#>>


    Discordul Comunității WarGods: https://invite.gg/wargods

    Like Skidrowツ a dat Like acetui post

  2. Update sv. !

    #12
    Membru - Silver Elite wGD | Alexx.exe's Avatar
    Member since
    Jul 2018
    Posts
    156
    Last username
    Sfatosul
    Mentioned
    4 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ma ofer tester !
    Lucrez la mine intruna spune-mi santier!
    Lider al clanului Pink Rabbits
    Helper pe Dr.WarGods.Ro
    Pkr | Alexx.exe
    Dislike WarGods | aLinoX a dat Dislike acetui post

  3. Update sv. !

    #13
    Membru - Silver II BurN.'s Avatar
    Member since
    Feb 2020
    Posts
    31
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    La invizibilitate v-ati mai gandit? E foarte enervanta.
    Like Skidrowツ, ~th3fla~ a dat Like acetui post

  4. Update sv. !

    #14
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    dizdani's Avatar
    Member since
    Aug 2016
    Location
    Dizomania / Scacoșpopulii
    Posts
    1,210
    Mentioned
    36 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by BurN. You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    La invizibilitate v-ati mai gandit? E foarte enervanta.
    @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    rezolvat.
    Last edited by dizdani; 27-04-2020 at 09:08 PM.
    Contact: dizdani#2590
    Clan contact: https://discord.gg/8g6kkJx
    achievements






    Detalii caracter.
    Deathrun:
    • Nick: Chancro
    • Clan: MOD#>>
    • Mapa favorită: deathrun_unreal



  5. Update sv. !

    #15
    Membru - Silver IV Freeze's Avatar
    Member since
    May 2020
    Posts
    86
    Mentioned
    5 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Propun sa se poata sa ne uitam pe tero daca suntem la ct.
    Stiu ca se poate face asta doar daca stam spectatori.
    Trebuie sa putem urmari teroristul daca sta in K1 la portal si este unpic deranjant sa ne tot punem mereu spectator sa urmarim apoi sa revenim din nou in joc.

  6. Update sv. !

    #16
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    dizdani's Avatar
    Member since
    Aug 2016
    Location
    Dizomania / Scacoșpopulii
    Posts
    1,210
    Mentioned
    36 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by Freeze You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Propun sa se poata sa ne uitam pe tero daca suntem la ct.
    Stiu ca se poate face asta doar daca stam spectatori.
    Trebuie sa putem urmari teroristul daca sta in K1 la portal si este unpic deranjant sa ne tot punem mereu spectator sa urmarim apoi sa revenim din nou in joc.
    solved @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Contact: dizdani#2590
    Clan contact: https://discord.gg/8g6kkJx
    achievements






    Detalii caracter.
    Deathrun:
    • Nick: Chancro
    • Clan: MOD#>>
    • Mapa favorită: deathrun_unreal



  7. Update sv. !

    #17
    Membru - Silver IV Freeze's Avatar
    Member since
    May 2020
    Posts
    86
    Mentioned
    5 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Am mai descoperit o mica problema, pe runda daca tero activeaza capcanele tot functioneaza functia de free.
    Propun ca dupa activarea primei capcane sa nu mai poata da free in acea runda ca sa stie jucatorii ca nu a fost free si ca au dreptul sa dea hs teroristului.
    Like Skidrowツ a dat Like acetui post

  8. Update sv. !

    #18
    Membru - Silver Elite EcL|DA's Avatar
    Member since
    Nov 2018
    Posts
    139
    Mentioned
    3 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    am descoperit un bug pe mapa dr_helvis...la sfarsitul mapei, in dreapta e o zona invizibila care iti da 1000 hp (sau mai mult) si 10 arme
    Like Skidrowツ a dat Like acetui post

  9. Update sv. !

    #19
    Membru - Silver IV Hopper's Avatar
    Member since
    Oct 2020
    Posts
    94
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Pe parcurs am observat anumite bug-uri care fac neplacuta atmosfera jocului si implicit a server-ului in general. Incep cu cateva, ca sa nu va sperii.

    - bug semi-clip (Nu am observat sa se intample asta pe o mapa anume, dar se intampla destul de des, cca. odata la 2 zile constant. Atunci cand 2 sau mai multi CT intra la T, acestia "beneficiaza" de un semi-clip si nu pot primii dmg de la T de orice fel. Am patit asta chiar personal de cateva ori, hitbox-ul se comporta extrem de ciudat si abia de reusesc sa vad numele player-ului pe care pun tinta)

    - bug spec sistem (Cand mori, pentru habar nu am ce motiv, esti trecut ca si SPEC in chat si, implicit, in sistemului de LIFE. Atunci cand primesti life, cererea apare in stanga, dar nu intotdeauna. Si nici macar atunci cand apare nu conteaza ce votezi pentru ca va fi auto-respinsa deoarece sistemul te vede ca fiind SPECTATOR. Intotdeauna cand primesc LIFE trebuie sa ma mut din comanda de admin la CT, altfel nu functioneaza. Asta am patit eu personal, si am vazut ca si ceilalti, dar din cate am vazut, nu se intampla asa INTOTDEAUNA, dar deseori.)


    - shop respawn bug? (Nu pot folosii respawn-ul din shop indiferent daca am banii necesari, pur si simplu nu se ia in considerare, desi banii se duc, iar shop-ul este imposibil de accesat a doua oara, cel putin pentru mine, sau asa a fost facut sa functioneze.)

    - timer reset (Resetarea timer-ului pe care o stim cu totii si o iubim, inca exista si inca este problematica. N-am mai intampinat pana acum o problema atat de minora, dar totusi atat de persistenta. Din ce am citit, nu este o solutie cu privire la asta, dar poate un ANUMIT plugin ar putea rezolva sau inlocui plugin-ul respectiv.)

    Acum am niste mici sugestii care tind sa cred ca ar usura parcurgerea sistemelor de pe server. (Da, ciudata exprimare, dar intelegeti ideea).

    - VIP KINFE removed (Nu-l foloseste absolut nimeni si esti inutil in comparatie cu celelalte) Nu vorbesc despre Rainbow Knife!

    - Rearanjarea facilitatilor in Shop (Cum am citit si mai sus propus de Chancro, LIFE-ul sa fie pus pe prima pagina, e mai accesibil)

    - FPS HUD (Adaugarea plugin-ului de FPS. Nu cel de sine statator, cel prin comanda show_fps, exemplu : /fps Hopper. Jucatorul Hopper are 330 FPS! in chat. Am detaliat de parca nu ati stii despre ce este vorba, dar am vrut sa fiu explicit. Ne-ar ajuta si pe noi ca admini sa depistam un scripter/codat de un player cu PC bun.)

    - Adaugare mape noi / Eliminare mape vechi (Stiu ca s-a tot cerut chestia asta, dar sincer sa fiu, inca este NEVOIE de asta. Pe server sunt jucate aceleasi 7-8 mape de cand am intrat pentru prima oara, si asta e neplacut pentru noi, playerii. Sunt multe mape pe care le vad atat de rar si inca nu au fost scoase de pe server...Pot ajuta personal cu asta, am observat in ultimul timp ce nu se joaca si ce mape fac playerii sa "dispara" ca prin magie de pe server.)

    Cam atat momentan, revin cu edit sau alt post in caz ca imi mai vine vreo idee, si bineinteles, daca se ia in considerare. Pentru ca nu ne putem bucura de un server de Deathrun care este lasat in voia sortii. Trebuie sa va faceti timp daca doriti sa intre playerii, altfel nu se poate. ORICE MICA IMBUNATATIRE AJUTA!
    Last edited by Hopper; 15-11-2020 at 04:55 PM. Reason: Inghesuiala

  10. Update sv. !

    #20
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    dizdani's Avatar
    Member since
    Aug 2016
    Location
    Dizomania / Scacoșpopulii
    Posts
    1,210
    Mentioned
    36 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    bug spec:
    am observat și eu de asemenea această problemă. Eu cānd muream și mă punea spec foloseam comanda 'say(y) /back', aparent problema este de la pluginul de freelook¹. Momentan nu 'am' găsit un plugin folositor.

    shop respawn bug:
    cred că problema este exact cea de mai sus, cred că interferează cu acest plugin. Dacă se rezolvă problema de mai sus, sunt șanse mari să se rezolve și această problemă.

    vip KiNfE:
    dacă te referi de cuțitul cu 800 gravitație, abilitățile sale sunt:
    • SPEED = 1.20
      viteză de mișcare mai mare
    • GRAVITY = 1.00
      gravitate normală, pentru nebunii ce vor să joace cu gravitatea normală ( ex. eu )
    • DAMAGE = 0.75
      atac scăzut cu 25%
    • KILL_MONEY_BONUS = 4500
      am spus să oferim clienților un bonus substanțial pentru fiecare scor adus echipei sale. Bonusul este activ doar la folosirea cuțitului.
    • SPAWN_MONEY_BONUS = 420
      King Midas² has touched your bank making it fat.



      ¹ Este folosit pentru a bloca accesul la a fii spectator echipei teroriștilor cānd mori ca și CT, excepție adminul ( gradul Helper^ ).
      ² The most famous King Midas is popularly remembered in Greek mythology for his ability to turn everything he touched into gold.

    fps hud:
    ar trebui să fie '/fps nickname' activat deja.

    (adaugare mape noi !! Eliminare mape vechi):
    nu vom uploada decāt hărți ce conțin și fișierul .res și despre eliminarea mapelor vechi, voi face un vot online să văd care sunt hărțile vechi ce nu se mai joacă.

    cāt despre 'bug semi-clip' și 'timer reset' nu am altă soluție decāt să mă īnțeleg cu un scripter din clan să iau pluginul fără niciun bug.
    Last edited by dizdani; 16-11-2020 at 12:53 PM.
    Contact: dizdani#2590
    Clan contact: https://discord.gg/8g6kkJx
    achievements






    Detalii caracter.
    Deathrun:
    • Nick: Chancro
    • Clan: MOD#>>
    • Mapa favorită: deathrun_unreal


    Thanks AdreN a dat Thanks acetui post
    Like XapiX, EcL|DA a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage