Salutare ! Am sa prezint o parte niste idei care cred cu putere ca ar putea ajuta la popularizarea serverului. O parte din ele au fost deja prezentate si nu au fost foarte receptive insa o sa incerc sa explic de ce cred eu ca aceste idei ar putea ajuta serverul.

Cum este o sectiune dedicata si opiniilor, am sa las opinia mea legata de server dupa cateva luni de joc - este un server de DR okey, imi plac sistemle actuale de care dispune serverul si echipa din care e formata. Imi place de Chancro (parca asa era numele, nu a mai intrat de ceva timp) pare un tip cu caracter okay. Am senzatia insa ca serverul stagneaza - nimic nou (decat o mapa care este dedicata doar playeriilor profesionisti in special). Probabil si aceasta stagnare sa fie un lucru ce limiteaza popularea serverului.

Acum vreau sa va rapesc 2 minute de atentie care reprezinta mesajul pe care vreau sa il transmit: DR-ul nu este un joc pentru oricine cred ca voi puteti sa il faceti cat mai accesibil tuturor - cred ca cel mai important lucru este ca playerul sa NU SE PLICTISEASCA pe server. Si din pacate pe acest server este foarte probabil ca playerul sa se plictiseasca destul de rapid din variate motive:

1. din cauza faptului ca mapa e prea grea si nu o poate face
2. din cauza faptului ca sta prea mult pana cineva termina mapa si se finalizeaza runda
3. din cauza faptului ca un CT este AFK iar serverul nu dispune de un sistem eficient de kick / spec automat al acestor playeri

Ceea ce vreau sa zic este ca atunci cand sunt eliminate cauzele care fac jucatorul sa se plictiseasca cred cu tarie ca sansele la un server popular sunt muult mai mari. Cateva idei pentru a elimina aceasta monotonie :

1. Adaugarea unor jocuri cat timp playerul este mort - jocurile ar trb sa fie captivante si nu un simplu trivia. De exemplu, ca o sugestie (dar voi poate gasiti altceva) - am putea primi cate un box la fiecare runda sau de fiecare data cand terminam mapa sau pot fi amplasate aleator aceste boxuri care sa contina ceva - bani, skinuri de player, skinuri de knife, skinuri de arme - si care pot fi deschise cand playerul este mort. Ar fi o chestie interesanta si posibilitatea de a face schimburi intre aceste skinuri cu alti playeri.

2. Adaugarea unui sistem EFICIENT de eliminare a playerilor AFK

3. Adaugarea unui sistem prin care playerii incepatori sunt incurajati sa finalizeze mapa - inteleg ca gravitatita si parasuta a fost adaugata in acest sens, insa poate gasiti ceva mult mai eficient - ideea mea este adaugarea functiei de ROPE dar doar limitat (de 2 ori pe runda sa zicem, suficient cat sa treaca de un obstacol dar insuficient sa faca mai mult) - repet este doar o sugestie si poate gasiti ceva mult mai eficient prin care este incurajata finalizarea mapei.

etc.