-- Closed Thread
Results 1 to 8 of 8
  1. Reclamatie admin freeze

    #1
    Membru - Silver II GuruF's Avatar
    Member since
    Feb 2021
    Posts
    38
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Reclamatie admin freeze

    Nick-ul tau: GuruFeeder
    Varsta: 21
    Nick-ul admin-ului/player-ului: freeze
    IP: nu l stiu
    Ora si Data / harta: 4/25 11:08
    Motiv: mi-a dat ban
    Dovezi: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Mentiuni: Eram tero si mi a dat erroare steam-ul.Am fost scos de pe server si am intrat iar, iar domnul nu stie sa citeasca chat ul da ban automat.Parca am un interes sa dau retry tero...Ce sa zic, desi am fost scos din cauza erorri de la steam, poate meritam ban.Dar nu ai voie ca admin sa dai ban la admin din cate stiu.Nu m am gandit sa fac ss cand a aparut erroare si dupa in consola nu imi mai apare...

  2. Reclamatie admin freeze

    #2
    Membru - Silver IV Freeze's Avatar
    Member since
    May 2020
    Posts
    86
    Mentioned
    5 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Orice jucator poate sa inventeze un motiv si sa dea retry de la tero, daca iti permiteam tie facea si urmatorul la fel si zicea ca i-a dat eroare cs-ul.

    Eu zic ca ar trebui sa se bage pluginul ala in care atunci cand iasa un tero svr sa inlocuiasca automat cu un player de la ct fara sa se mai dea restart la runda.

    De asemenea orice jucator care da retry sa fie pus la ct ca si dead. Am vazut pe un server ca exista asa ceva si mi s-a parut foarte interesant. In felul asta am evita si noi discutiile de ``ban pe nedrept``.

  3. Reclamatie admin freeze

    #3
    Membru - Silver II GuruF's Avatar
    Member since
    Feb 2021
    Posts
    38
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Asta este,nu are rost sa mi bat capul cu explicatii legate de erroare dar conform regulamentului nu ai voie sa dai ban.
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Last edited by GuruF; 25-04-2021 at 11:39 AM.

  4. Reclamatie admin freeze

    #4
    Membru - Silver Elite Master XapiX's Avatar
    Member since
    Jan 2019
    Posts
    323
    Mentioned
    5 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    E de datoria unui admin sa sanctioneze cu ban 60 de minute orice jucator care da retry tero, de asemenea e de datoria adminului care da banul sa verifice consola sa se asigure daca playerul respectiv a iesit sau a primit overflow, din cate stiu eu scrie:
    - ... has left the game ( a iesit prin quit )
    - ... overflowed ( a primit crash, eroare etc. )
    Acum nu stiu daca la Guru a scris, probabil sa fi scris ca a iesit. Dar Guru are dreptate cu faptul ca adminii nu au voie sa se sanctioneze intre ei, dar si Freeze are dreptatea lui pentru ca daca vedea un player care habar n-are cum sta treaba cu anumite chestii, ca sunt destui care numa comenteaza despre ceva ce nu stiu, cel mai probabil lui Freeze ii sareau in cap cu "De ce nu i-ai dat ban lu ala" si mai is multe chestii pe care le-am patit si eu cu copii de astia care comenteaza aiurea. Ma rog... @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! ceea ce ai spus cu acel plugin te rog sa postezi un thread la sectiunea cu "Propuneri si opinii server"

  5. Reclamatie admin freeze

    #5
    Membru - Silver III Mozzz's Avatar
    Member since
    Sep 2020
    Posts
    61
    Mentioned
    6 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Saltare!
    - Este INTERZIS adminilor sa se sanctioneze intre ei! Pentru eventualele conflicte cu un alt admin faceti Reclamatie! Aveti voie sa sanctionati doar jucatorii si sloturile fara imunitate! Folosirea comenzilor utilizate la sanctiuni asupra altui admin atrage dupa sine scoaterea adminului!
    - Este strict interzisa aplicarea comenzilor pe alti admini (exceptie face comanda amx_spec, cand adminul este afk)! [REMOVE / DOWNGRADE].

    Dupa parerea mea sa procedat corect, mie unul nu imi place sa fac discriminari intre alti jucatori fara grad, si cei cu grad (adminii), dupa parerea mea @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! a procedat corect aplicand-uti ban.
    Insa, regulamentul spune contrariul a ceea ce am spus eu, regulamentul specificand clar prin cele 2 reguli enumerate mai sus, cum sa actionezi in aceasta situatie! @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! pentru ca Guuru detine grad pe server, trebuiau facute 2 lucruri ca sa stii pe viitor:
    -Fie sa il reclami pe forum la sectiunea responsabila cu aceasta sarcina.
    -Fie sa ii trimiti PM lui RogVaiV!
    Acum, @Guuru tu cum poti demonstra ca ti-a dat Steam-ul eroare? De ce nu ai facut un screenshot la eroare pentru a-ti justifica actiunea? Cel mai probabil va verifica Rog daca asa a fost sau nu, insa sunt cam dezamagit pentru lipsa ta de interes in cererea prezentata.

    Eu mi-am exprimat parerea, acum pot fii si alte lucruri pe langa ceea ce am spus eu! PS: Sunt total de acord cu ceea ce a spus XapiX, si cu ideea de plugin la fel! Sanatate si numai bine sa aveti domnilor!

  6. Reclamatie admin freeze

    #6
    Membru - Silver II GuruF's Avatar
    Member since
    Feb 2021
    Posts
    38
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Lipsa de interes este asupra ban ului, am spus ca imi asum asta pentru ca nu am cum sa demonstrez erroarea.Nu m am gandit sa fac ss la erroare, am crezut ca exista intelegere pentru ca nu am facut de cand ma joc pe server asa ceva si am zis ok nu am cum sa demonstrez nu are rost.Dar inainte sa dea ban am vorbit pe u@cu el si am explicat.Erau 3 persoane pe server si alea straine.

  7. Reclamatie admin freeze

    #7
    Membru - Silver IV Freeze's Avatar
    Member since
    May 2020
    Posts
    86
    Mentioned
    5 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by GuruF You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Asta este,nu are rost sa mi bat capul cu explicatii legate de erroare dar conform regulamentului nu ai voie sa dai ban.
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Aici ai dreptate, chiar daca am aplicat sanctiunea pentru incalcarea regulamentului, am gresit si eu ca am dat ban unui admin cum e cazul de fata, nu am realizat la acel moment, pentru asta imi cer scuze....
    @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! voi posta propunerea la sectiunea mentionata de tine.
    Last edited by Freeze; 25-04-2021 at 09:27 PM.
    Like GuruF a dat Like acetui post

  8. Reclamatie admin freeze

    #8
    Manager Server:
    Dr.WarGods.ro
    Helper Gay
    mugurhaiduc's Avatar
    Member since
    Sep 2015
    Location
    La capătul curcubeului
    Posts
    1,765
    Mentioned
    33 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ca să nu fiu nevoit să vă sancționez pe amândoi ( retry tero și comandă aplicată pe alt admin ) am să consider fapta o mică neînțelegere. Freeze comenzile nu se folosesc niciodată pe admini. În cazul tău trebuia să faci o reclamație în care să explici situația, iar Guru, în cazul în care chiar ți-a dat crash cs-ul trebuia sa te gândești să faci un screenshot la eroarea pe care ți-a dat-o.
    N-o să fac tam-tam dintr-o situație de genul, aveți atenție data viitoare.
    • Nick: rogVAIV
    • Discord: rogVAIV#5866

    • Clan: MOD#>>


    Discordul Comunității WarGods: https://invite.gg/wargods

    Thanks GuruF a dat Thanks acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage