+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Taxa pe Unban

  1. Taxa pe Unban

    #1
    Administrator -=MaX=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,522
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Exclamation Taxa pe Unban

    Aceasta taxa are scopul de a solutiona anumite situati conflictuale intr-un mod benefic Comunitatii achitand o anumita suma impusa in functie de evaluarea situatiei.
    Este gresit sa i se scoata banul unui jucator ce a fost prins cu cod.
    Totodata este oarecum incorect ca un jucator vechi in comunitate care ne-a ajutat intr-un fel sau altul sa primeasca ban permanent pentru o prima abatere jucand cu cod.
    Astfel ca am decis sa implementam acest sistem ca o pedeapsa pentru cei care gresesc in anumite situatii delicate.
    Banii stransi de pe urma acestor taxe vor fi utilizati pentru intretinerea comunitatii.


    Taxa este structurata pe Grade in functie de sume:
    Gradul 1 - 10 Lei - 3 Euro
    Gradul 2 - 20 Lei - 5 Euro
    Gradul 3 - 30 Lei - 7 Euro
    Gradul 4 - 40 Lei - 9 Euro
    Gradul 5 - 60 Lei - 13 Euro
    Gradul 6 - 80 Lei - 20 Euro
    Gradul 7 - 100 Lei - 25 Euro
    Gradul 8 - 120 Lei - 30 Euro
    Gradul 9 - 160 Lei - 40 Euro
    Gradul 10 - 200 Lei - 50 Euro

    Ce suma trebuie platita?
    Sumele variaza de la caz la caz, situatiile vor fi evaluate si Gradul se va decide la momentul respectiv.
    - Daca un jucator este banat de mai multe ori pentru aceeasi fapta, taxa creste gradual.
    - Pentru jucatorii banati pe Site/Forum la prima abatere se impune taxa de Gradul 1 sau 2, dupa caz.
    - Daca un membru cu functie speciala in comunitate a primit ban, se impune taxa de Gradul 2 sau 3, dupa caz.
    - Pentru jucatorii prinsi cu cod la prima abatere se impune taxa de Gradul 2 sau 3, dupa caz.
    - Daca un admin este prins cu cod la prima abatere se impune taxa de Gradul 3 sau 4, dupa caz.



    ATENTIE!!! Taxa pe unban poate fi achitata prin Transfer Bancar sau prin PayPal!
    Pentru cazuri exceptionale sau alte metode de plata You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! sau trimite un Email la adresa You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Pentru alte informatii si nelamuriri dati-mi mesaj privat!
    Birou Cadastru Maxim - Servicii de topografie, cadastru si intabulare - www.CadastruMaxim.ro
    Like Serujio, DubRunner, MoTaNu` RaW, RyaN, ~Wolf~, Tzoc1, Mr.A, Dracke ♪ and 10 others a dat Like acetui post
    Dislike AdreN, tigrutu100 a dat Dislike acetui post

  2. Taxa pe Unban

    #2
    Membru - Silver Elite godless's Avatar
    Member since
    Nov 2010
    Posts
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    nu crezi ca taxa asta ar fi buna si pentru cazurile in care un admin da ban fara dovada si jucatorul primeste unban ? evident adminul care a dat banu plateste sis istemul sa fie la fel progresiv
    Last edited by godless; 09-07-2013 at 12:37 AM.
    Mors Certa....Hora incerta
    Like Blue01, 111Ioan111, WarGods | KGB a dat Like acetui post
    Dislike [696]`vLad a dat Dislike acetui post

  3. Taxa pe Unban

    #3
    Moderator Esky's Avatar
    Member since
    May 2012
    Location
    Aiud jud Alba
    Posts
    2,296
    Last username
    Daihatzu ~Targaryen~
    Mentioned
    7 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Sustin ce zice el_gordo deoarece sa plateasca adminii care au dat ban permanent fara dovada ssi asa ar fi o modalitate mai buna
    Zombie.WarGods.roFurien.WarGods.roCSGO.WarGods.ro
    WarGods | Targaryen
    Thanks godless a dat Thanks acetui post
    Like Blue01, WarGods | KGB a dat Like acetui post

  4. Taxa pe Unban

    #4
    Membru - Gold Nova I Rapid1923's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    622
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by el gordo You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    nu crezic a taxa asta ar fi buna si pentruc azurile inc are sa da ban fara dovada si jucatorul primeste unban ?
    Ma simt nevoit sa ma repet cu privire la colegul nostru valutistul, bila, recuperatorul, finlandezul cu un clasic....aide***eaaaaaaaa!
    Am gandirea abila ce depaseste complexitatea aritmeticii in virgula mobila!!!

  5. Taxa pe Unban

    #5
    Membru - Silver Elite Master daniel_San's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    431
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Daca se da ban in mod eronat, se scoate fara nicio taxa. Doar in cazurile in care banul ramane definitiv se poate achita taxa asta de unban(WAC,prins codat, comportament sarit de pe fix etc). Bineinteles ca o sa se tina cont de anumite criterii. Pentru incalcari foarte grave, daca o mare majoritate decide ca acel jucator trebuie lasat banat, taxa nu mai are nicio influenta. Dar este o modalitate foarte buna de a obtine bani pentru host/boost, mai ales de la jucatorii prinsi codati. In momentul in care toate cele 3 servere vechi ale comunitatii nu o sa duca grija hostului, atunci nu vom mai avea nevoie de taxa pe unban. Pana atunci, mai bine ramane.
    Imaginatia este singura noastra limita!

  6. Taxa pe Unban

    #6
    Membru - Silver Elite Master Sky's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by Rapid1923 You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Ma simt nevoit sa ma repet cu privire la colegul nostru valutistul, bila, recuperatorul, finlandezul cu un clasic....aide***eaaaaaaaa!
    Cred ca raposatul a venit cu ideea mileniului, sa-i dea cineva premiul PULitzer ca altfel ne umple pe toti de respect.
    In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti.

    Amen!

  7. Taxa pe Unban

    #7
    Administrator -=MaX=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,522
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Costurile sunt din ce in ce mai mari. Cu cat vrem mai multa calitate cu atat e nevoie de mai multi bani. Pentru intretinere si serviciile actuale (gamehost, webhost, boosturi, etc), lunar se platesc aproximativ 600 de lei. Si suma asta e minima datorita reducerilor pe care am reusit sa le obtin, in caz contrar suma lunara necesara era undeva la 900 de lei...
    Taxa ramane exact cum am descris-o mai sus, deja se gaseste in modelele de cereri si in regulamente, si probabil ca pe viitor voi impune si o taxa pentru greselile adminilor, ca o alternativa a degradarii.
    In caz ca s-a inteles gresit, banurile date pe nedrept se vor scoate gratuit in continuare, taxa intervine doar in cazurile de ban permanent sau ban pe timp indelungat.
    Desigur ca vor exista si situatii in care anumite persoane cu ban permanent nu vor beneficia de aceasta alternativa! Sunt situatii cand banul permanent va ramane permanent.

    Fiecare caz in parte va fi studiat, evaluat si la final se va decide daca se impune sau nu taxa si ce suma este necesara.
    Birou Cadastru Maxim - Servicii de topografie, cadastru si intabulare - www.CadastruMaxim.ro
    Thanks WarGods | KGB a dat Thanks acetui post
    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  8. Taxa pe Unban

    #8
    Banned WebInstall's Avatar
    Member since
    May 2013
    Posts
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    cu un buget de 600 ron pe luna imi deschideam un site sau un blog ceva intr-un domeniu la care ma pricep ..gatit/sport/web script ..etc il promovam bine.. angajam si pe cineva care sa se ocupe zilnic (daca eu nu puteam) si mai scoteam si profit...aici in acest domeniu ...mi se par bani aruncati aiurea...si munca si bani aruncati...dar nah...fiecare face ce vrea cu banii lui

  9. Taxa pe Unban

    #9
    Membru - Silver Elite Master daniel_San's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    431
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Castigul din blogg-uri este o iluzie daca nu ai un public tinta disponibil sa se implice si un numar acceptabil de vizualizari. Putini sunt cei care chiar scot profit din asa ceva, in majoritatea cazurilor promovarea lui costa o gramada.

    P.S: 600Ron platiti de mai multi oameni. Nu cred ca era cineva atat de diliu sa investeasca 600Ron/luna de unul singur.
    Imaginatia este singura noastra limita!
    Thanks WarGods | KGB, -=MaX=- a dat Thanks acetui post
    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  10. Taxa pe Unban

    #10
    Administrator -=MaX=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,522
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ce facem noi aici este un hobby, nu este o meserie. Este un loc in care intalnim, vorbim, ne distram si ne simtim bine. E ca o iesire in oras cu prietenii.
    Cel putin pentru mine a fost o ambitie, o placere, un proiect ce am vazut ca are potential si poate ajunge departe. Aici am avut ocazia sa imbin mai multe cunostiinte si sa cunosc multa lume, s-au legat prietenii frumoase. La inceput era totul gratis, dar in timp am vrut mai mult, am vrut sa avem si sa oferim calitate! Aceasta calitate costa bani. Iar aceste costuri sunt impartite, de unul singur chiar nu mi-as fi permis sa platesc atata. Dar am facut lucrurile in asa fel in cat pentru cei care platesc sa nu para mult si am organizat foarte bine partea financiara incat sa fie posibila obtinerea acestei sume de bani pe care o platim lunar. Sunt foarte multe lucruri ce pot fi cumparate pentru a ne usura munca, pentru a imbunatatii serviciile si pentru a oferi calitate. De-asta am inceput sa implementam anumite sisteme din care sa scoatem si ceva bani.
    Oricum spre deosebire de 90% dintre comunitatile de cs, la noi adminele s-au dat gratis din totdeauna! La noi niciodata nu ai vazut pus un pret fix pe admine! AM stiut sa ne obtinem banii din alte surse si a fost bine!
    In comunitatea noastra poate veni oricine si poate primii acese indiferent de situatia lui financiara!

    PS: daca tot vrei sa faci bani din site-uri e foarte simplu sa-ti faci un magazin online, sunt cateva pe care le-am facut chiar eu pentru niste persoane si firme si merg destul de bine! Cu o investitie minima se poate face
    Birou Cadastru Maxim - Servicii de topografie, cadastru si intabulare - www.CadastruMaxim.ro
    Thanks Star|WarGods ★, Jet Lee, AnGeL | Pro (W_^) a dat Thanks acetui post
    Like RyaN, ~Life~, dns, Jet Lee, Abit, WarGods | KGB, Mada a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage